Drużyna Spolszczenia
Przeznaczenie - problemy techniczne - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przeznaczenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=77)
+--- Wątek: Przeznaczenie - problemy techniczne (/showthread.php?tid=223)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Erwin - 15.11.2020

W takim razie zaktualizowali wersję, dawno tam nie zaglądałem. Zwracam honor  OK


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Urudin - 16.11.2020

Wyskakuje mi błąd (really many entries not found, the archive is probably outdated) po wyjściu z cmentarzyska orków, przy próbie zapisywania (zawsze robię 2 zapisy i wywala mi przy 2 zapisie). Nigdy nie miałem czegoś takiego. Log wyglada tak: https://ibb.co/9gHBK52
Wie ktoś co to? Próbować grać na jednym save? Przeinstalowywać Gothica?


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Erwin - 16.11.2020

Ja niestety nie. N1kX bardzo dobrze zna się na tych błędach i jak się pojawi to pewnie coś zaradzi.


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - N1kX - 17.11.2020

(16.11.2020, 21:19:28)Urudin napisał(a): Wyskakuje mi błąd (really many entries not found, the archive is probably outdated) po wyjściu z cmentarzyska orków, przy próbie zapisywania (zawsze robię 2 zapisy i wywala mi przy 2 zapisie). Nigdy nie miałem czegoś takiego. Log wyglada tak: https://ibb.co/9gHBK52
Wie ktoś co to? Próbować grać na jednym save? Przeinstalowywać Gothica?

Musisz uruchomić grę za pośrednictwem gothicstarter.exe, a nie gothicstarter_mod.exe


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Urudin - 17.11.2020

Pomogło, dzięki!


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Zloksli - 25.02.2021

Czy może mi się coś zepsuć w Przeznaczeniu, jeśli na tym samym dysku, w innym folderze będę mieć także niemiecką wersję Gothica z modyfikacjami?


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Tituf - 25.02.2021

inny folder, inna ścieżka dostępu tym samym - obstawiałbym, że Przeznaczenie się nie zepsuje


RE: Zadania poboczne w GD - Hadar - 07.05.2021

Winę za to, że nie zauważyłem tej dźwigni zwalam na to, po przesiadce z laptopa na komputer stacjonarny nie mogę sterować jasnością, kontrastem i gammą w grze, a chwilowo jestem skazany na bardzo kiepski, częściowo uszkodzony monitor. :<


RE: Zadania poboczne w GD - N1kX - 07.05.2021

Jaki jest problem z zainstalowaniem Union i wtyczki (zBrightLight), która pozwala dostosować jasność w grze?


RE: Zadania poboczne w GD - Hadar - 07.05.2021

Przeznaczenie jest drugim modem do Gothica w jakiego gram (wcześniej ograłem Gothic: Edycja Rozszerzona) i zainstalowałem tylko to co jest wymienione tutaj: http://druzynaspolszczenia.pl/showthread.php?tid=332&pid=23346#pid23346 . Nie wiem co to jest " Union i wtyczki (zBrightLight)" i nie wiem czy powinienem to zainstalować. A jeżeli to byłoby zalecane do instalacji, to może powinno się znaleźć w zacytowanym poście jako zalecane do instalacji (i w jakiej kolejności)


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Erwin - 07.05.2021

Jak nie możesz sterować jasnością i kontrastem z pozioma monitora, systemu i gry, to ta wtyczka byłaby Ci pomocna. 
Instalowałem ją kiedyś i faktycznie wszystko jest jaśniejsze. Natomiast okno ekwipunku, które chyba jest i tak automatycznie rozjaśniane w grze było dla mnie za jasne i wróciłem do starych ustawień z poziomu gry.


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Dezerow - 24.06.2021

W wersji Przeznaczenia 1.6, w Jarkendarze wysypują się polskie znaki przy rozmowach z piratami, najlepszym przykładem tego jest dialog z Henrym. Zauważyłem ten problem tylko wśród kilku piratów, reszta NPC nie posiadała tego typu błędu.
PS. Z tego co czytałem nie odpowiadacie za wersję 1.6 także byłbym wdzięczny za upomnienie, jeżeli raport o bugach z tej wersji jest bez sensu.


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - N1kX - 24.06.2021

Dzięki za wyjaśnienie, tak, Henry ' emu zepsuło się kodowanie, to mój błąd. Jeśli znajdziesz więcej takich NPC, napisz koniecznie.


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - Dezerow - 28.06.2021

Błędy które znalazłem:

1. Fajeth - błąd w dialogu, zła odmiana słowa sługa. Błąd dwukrotny.
2. Świątynia Śniącego - błąd z teksturą kamieni, działających jako "drzwi", na button. Kamienie były koloru czerwonego.
3. Lifor - złe wyposażenie. Lifor przedstawiając się jako nowicjusz miał pancerz maga ognia. 
4. Pyrokar - błąd z podstawki. Mówił o zdrajcy - Pedro, jako o aspirancie do tytułu Arcymaga Ognia, gdzie on co najwyżej mógł zostać Magiem Ognia. Warto by zmienić chociaż dialog, ale to pierdoła i moje widzimisię. 
5. Torlof misja Strach przed złymi - Niepoprawna ilość poszukiwaczy. W obozie Dextera pojawił się tylko jeden poszukiwacz, którego zabicie zakończyło pozytywnie misje.
6. Henry misja Mistrz Gildii - brak polskich znaków w dialogach ORAZ w dzienniku.
7. Misja Wyprawa Rhena - w dialogu wystąpił slash \ jednak tutaj trzeba sprawdzić dialog, gdyż nie jestem tego pewien. 
8. Brak zmiany lokacji osób należących do gildii łowców nieumarłych, gdy zakończymy z nimi wątki. Wspominają nam w dialogu, że muszą wracać, natomiast sprawa ma się inaczej, przez co taki Florian siedzi w jaskini, eliminując sens misji - Niewygodny świadek, siedząc koło dwóch bandytów jako strażnik miejski, w pełni ich tolerujący.
9. Rozmowa z Nicolaiem - bug expa. Możemy zapraszać go na statek, wyrzucać i znów zapraszać przez co mamy darmowy exp. Nie sprawdzałem ile razy można to użyć. Z pewnością zanim dojdzie do portu, można to robić wielokrotnie, sprawdziłem to 3 razy otrzymując 600 expa.
10. Pedro na Irdorath - bezsensowne otoczenie. Pedro siedzi jako więzień, a orkowie dali mu pod rękę kuszę z magiczną amunicją oraz zwój przyzwania szkieleta. Chcieli mu dać chyba szansę na ucieczkę.

11. Irdorath - Po użyciu przełączników w wieżach, jeżeli wcześniej zagadamy do członków Mrocznego zakonu, przez co znajdą się oni w pomieszczeniu, wywołamy bug. Jeden z nich wystrzeli przed obracającą się platformę, zacznie się kręcić i wystrzeli niczym postać z Cyberpunka. Jednak zdaję sobie sprawę, że mógłbyć to bug indywidualny.
12. Ostateczny boss gildii nieumarłych w formie demona, jest całkowicie zbugowany, niby walka powinna być epicka, a bijemy zamrożony kawałek mięcha, aż zdechnie. Uważam że to ogromne niedopatrzenie. 
No i to by było na tyle, z tego co zaobserwowałem.


RE: Przeznaczenie - problemy techniczne - N1kX - 28.06.2021

1. Słuchaj, nie wiem, czemu Garond przysłał tu Sługa Beliara, ale z pewnością miał w tym jakiś cel.
Gardzisz łatwym zarobkiem? Nigdy bym się tego nie spodziewał po Sługi Beliara.

Jaka jest właściwa opcja?

2. Być może miałeś tekstury pack, ponieważ u mnie są wyświetlane normalnie.
3. Rosjanie nic nie napisali, sam zobaczę.
4. Oryginalne dialogi w modyfikacji nie uległy zmianie, więc nie jest to zgodne z oryginalnymi autorami PB.
5. Jest to misja oryginalnej gry, w której zawsze wstawiany jest obozie Dextera 1 poszukiwacz.
6. poprawić
7. Sprawdziłem, w skryptach nie ma \
8. Nie zmieniłem niczego, jeśli NPC zostanie lub odejdzie, to tak zamierzali autorzy.
9. poprawić
10. To jest Oryginał i nie został zmieniony.
11. Nie wiem czy można zrobić teleportację NPC, ale jak dla mnie głupio wygląda jak po rozmowie NPC zniknie na widoku. Dlatego nic nie zrobię.
12. Kazano mi go nie dotykać, bo tak trzeba.