Drużyna Spolszczenia
Przebieg prac nad Przeznaczeniem - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Destiny Team - kulisy (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Wątek: Przebieg prac nad Przeznaczeniem (/showthread.php?tid=26)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


RE: Ogólny opis modyfikacji - Dinozaur7 - 12.05.2016

A to świetnie. Takie quizy są bardzo ciekawe :D


RE: Ogólny opis modyfikacji - Tituf - 12.05.2016

To będzie zakres podstawowy z matematyki kl6 więc chyba da radę


RE: Ogólny opis modyfikacji - Michał - 12.05.2016

Z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że Przeznaczenie będzie dobrą rozrywką z dozą samodzielnego myślenia, jednak dla osób przekraczających pewien poziom doświadczenia nie będzie to katorga dla mózgu, tylko możliwość jego "rozmasowania". Chociaż szósta klasa podstawówki... ;(


RE: Ogólny opis modyfikacji - Memorius - 12.05.2016

Cytat:Chociaż szósta klasa podstawówki... ;(

tak właśnie przed chwilą w dziale niejawnym naszła nas refleksja, czy czasem część tekstów nie będzie dla gimbazy zbyt trudna.
Chodzi o to, co siedzi głębiej, jest nieco ukryte i wydobywane jest na powierzchnię dzięki życiowemu doświadczeniu...


RE: Ogólny opis modyfikacji - Tituf - 12.05.2016

No cóż... Zawsze można przeklikać i dobyć od razu miecz. Wpis zakończy zadanie, wpadnie exp i dalej jazda. Miejmy nadzieję, że nie będzie tak źle...


RE: Ogólny opis modyfikacji - Memorius - 12.05.2016

To nie o to chodzi.... naprawdę nie o to.
Są rzeczy, których nie da się zaimplementować do solucji, komentarza czy odpowiedzi.
Po prostu się nie da.


RE: Ogólny opis modyfikacji - Tituf - 12.05.2016

Tak, w niektórych zadaniach autor dialogów zawarł po prostu swoje przemyślenia, rzucił hasłami i stwierdzeniami, które powinny zatrzymać gracza na chwilę, aby przemyślał nie tylko co ma robić dalej z zadaniem, ale i zastanowić się do nawiązań naszego życia codziennego, problemów, nad którymi nie mamy czasu zastanawiać się w obecnym pędzie.


RE: Ogólny opis modyfikacji - Badass Joe - 12.05.2016

To będzie przyjemne z pożytecznym.Tekst pisany przez pryzmat 50-letniego,doświadczonego człowieka faktycznie może być trochę trudny dla dzieci.Ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie z głębokich przemyśleń Ojca Wszystkich Narodów.


RE: Ogólny opis modyfikacji - Token - 13.05.2016

Myślę, że sugerowanie się faktem, iż 'dla gimbusów może coś być za trudne', możecie zostawić innym tytułom, na pewno was nie zawiodą. A wy róbcie swoje. Właśnie dlatego pokładamy w tym projekcie tak dużą nadzieję.


RE: Ogólny opis modyfikacji - Bruno889 - 13.05.2016

Mam pytanie, czy w przeznaczeniu należność do wodnego kręgu rozszerza jakieś możliwości czy też dodaje nowe misje ?
I czy L'hiver nie będzie wgrany w instalke jak np. w Remake Mod


RE: Ogólny opis modyfikacji - Polo - 13.05.2016

(13.05.2016, 15:34:24)Bruno889 napisał(a): Mam pytanie, czy w przeznaczeniu należność do wodnego kręgu rozszerza jakieś możliwości czy też dodaje nowe misje ?

Sporo nowych misji, o różnym typie.
(13.05.2016, 15:37:44)Bruno889 napisał(a): I czy L'hiver nie będzie wgrany w instalke jak np. w Remake Mod

Nie, takie wgrywanie ulepszaczy powinno zostać opcjonalne, tak jest i w tym przypadku.


RE: Aktualny przebieg prac - Memorius - 14.05.2016

z przyczyn skryptowym musielismy usunąć zapowiadaną wczesniej runę Pirokineza.
Niestety także nowy sposób oddawania pancerzy i szat, który nie działa prawidłowo na słabszych komputerach.
Przerobione zostało również działanie niektórych pułapek, bo testy wykazały ich nieefektywność.

Kilka zadań zostało usuniętych i wstawione zostały inne na podobnych szkieletach skryptowych, ale bardziej atrakcyjne dialogowo i wizualnie.

Cytat:Nie będę musiał się już zastanawiać, czy trwonić majątek, czy też oszczędzać. I tak pewnie kończąc grę będę posiadał mnóstwo złota.

jako Łowca Smoków na pewno nie
to bardzo kosztowna gildia



Cytat:.Czyli, kolejnym argumentem za tym, aby się nie przejmować cenami, to Wasze zagwarantowanie, że zdolny poszukiwacz nie będzie biedny, bo twórcy nagrodzą go właściwą nagrodą w postaci potencjalnych przedmiotów do sprzedania, czy się mylę?

przedmiotów - nagród do sprzedaży jest niezbyt wiele
złoto ogólnie jest pocięte mocno w stosunku do Global PL - ale wszystkie gildie poza Łowcami Smoków chyba będą miały go wystarczająco dużo na bieżace --podkreslam na bieżące potrzeby
są wysokie koszta bieżące co wykazały testy Maga Wody
Cytat:Jak to "niezbyt wiele". Mam przynajmniej nadzieję, że można je wykorzystać w inny sposób? Czy będą to przedmioty po prostu bez ceny?


dominuje złoto, mikstury i inne przedmioty podnoszace statystyki
Cytat: Miałem tutaj bardziej na myśli powielone rodzaje zbroi, broni - kije, miecze, łuki. Przeróżnego rodzaju rośliny, trofea. Czy też mało użyteczne kielichy, misy, talerze itd. Nie powiesz chyba, że tego wszystkiego nie sprzedam?

pancerzy w grze d znalezienia praktycznie nie ma poza drobnymi wyjątkami
inne rzeczy oczywiście mozna sprzedać, w tym w tzw skupach specjalnych, opartych o skrypt handlu rogami cieniostwora u Bustera
oczywiście także u Mistrzów Gildyjnych można sprzedawać różne rzeczy za pełną cenę - przy czym wykorzystaliśmy tu nasze skrypty DS z Global PL w tym zakresie, aczkolwiek zmodyfikowane co do asortymentu i cen

Cytat:I jeszcze co do kosztowności nadal będzie można je opchnąć u "tej" osoby? Pamiętam, że była to niezwykle opłacalna znajomość.


nadal , choć skrypt został zmodyfikowany i nie sa to już tak opłacalne jak w Global PL
Cytat:1. Oglądając wątek z Galerii Przeznaczenia naszła mnie pewna myśl. Głębiny wodne. Co możecie mi o nich powiedzieć? Warto poświęcić czas na ich eksploatację? Pamiętam w podstawce, że znalazło się dość dużo miejsc, w które warto się wybrać. Chociażby wrak statku, czy przybrzeżne znaleziska, perły, kosztowności.

można znaleźć w głebinach rzeczy i miejsca których wołabym żeby tam nie było, ale ja nie mam poczucia humoru :D


Cytat:2. Sen będzie możliwy TYLKO w wybranych miejscach? Mieliście w planach dodać opcję zbliżoną koncepcją do "kożucha" z Returning, według mnie to bardzo ciekawy pomysł?

to niej żaden pomysł z Returning - oni nie mieli własnych pomysłów (prawie) :D
tak to mielismy już w Global PL i dostawało się po wykonaniu zadania dla Lestera -
uznałem to jednak ostatecznie za gówniany pomysł i niedawno usunąłem definitywnie tenże śpiwór
a dlaczego - pomyśl sam


Cytat:3. Co do dźwięków. Zmienialiście, lub dodaliście, dźwięki na zalesionych terenach? Różnorakie ptactwo, czy w oddali słyszalna zwierzyna?

Sound ambient. Coś? Ktoś? W Gothic 2 NK reprezentował dość hmm nieciekawy efekt.

to nie sa takie proste rzeczy do zrobienia - samo dodanie nowej ścieżki muzycznej zajęło realnie ponad dwa miesiące i było drogą cierniową
ale będzie bardzo dużo ziela w znacznie rozszerzonej nawet w stosunku do Global postaci :D 
zaznaczam przy tym, że obecna ekipa DT sama z siebie jest "czysta" i jest przeciwna narkotykom w jakiejkolwiek postaci - miękkiej, twardej czy papkowatej , a wykorzystanie motywów ziela ma wyłącznie charakter urozmaicenia zadaniowego gry.

2500 MB wolnego RAM (granicznie minimalnie 2000)
tyle potrzeba i jak ktoś ma mniej to będzie miał problemy - to już raczej pewne
a ja nie będę dostosowywał nowych akcji skryptowych do poziomu sprzętowego z przed 10 lat i zubażał gry w nieskończoność


RE: Ogólny opis modyfikacji - Prorok - 15.05.2016

Nie przesadzałbym z jakąś moralną opoką. Po prostu chcę doprowadzić do końca tego moda. A że lubię robić tego typu rzeczy to potrafię spędzić przy tym dużo czasu, właściwie aż efekt będzie przynajmniej zadowalający. Co do doświadczenia z modami to właściwie nie. Robiłem coś samemu, nawet sporo, ale nie nadawało się to w ogóle do prezentacji komukolwiek ze względu na to, że scenarzystą jestem miernym.


RE: Ogólny opis modyfikacji - Memorius - 15.05.2016

Cytat:9. Rozumiem, że Przeznaczenie będzie miało zamknięty dostęp kodu, z wyłączeniem grup tłumaczących z dorobkiem?
I tu nasuwa się pytanie. Czy już mieliście prośby od innych grup o takowe udostępnienie? Ktoś z Rosjan? Niemców?


doprecyzuję odp Polo - nie było w stosunku do G2 P, były w przypadku Global More! i wznowimy te kontakty, gdy będziemy gotowi przekazać przetestowaną grę
skrypty sa zabezpieczone i ich dekompilacja znanymi programami wywoła nieuniknione błędy krytyczne przy ponownej próbie złozenia gry
Cytat:5. Skąd czerpiecie inspiracje przy pisaniu zadań?

6. Czy tworząc zadania trzymaliście się konwencji Globala, czy bardziej staraliście się go tylko przebudować/usprawnić?
Wiem, że pewne zadania Wam się nie spodobały.

ja tylko i wyłącznie z tego co widzę w grze...  - no nie, tak do końca nie jest
bylibyśmy mało kreatywni w rozbudowanych wątkach pobocznych i nowych gildiach gdyby tak było - gracz MUSI być zaskoczony -- i będzie , zapewaniam


zadania z Global, tak nasze jak i dodane z Pana Losów , z Unnamed, z Dunkel Magie oraz z wersji 1.14 RU Global (głównie Kult i Myśliwi), przeszły duże, nieraz kompletne przeobrażenia, a to co uznaliśmy za słabe zostało wycofane
kto grał w Global PL i uważa się za speca zacznie rozgryzanie całości od początku...
bardzo minimalne zmiany zostały dokonane tylko w przypadku tych rzeczy (Kupcy, nowa linia Złodziei , Plany Miecza )które ocaliliśmy przed totalnym niebytem  dzięki uprzejmości MaGotha jako DS
Jedna i te pakiety zadaniowe zostały doszlifowane i są zgrabniejsze niż w Global PL.


RE: Aktualny przebieg prac - Hosni - 15.05.2016

Ja mam pytanie w sprawie mikstur trwałych.
W Podstawce opłacało się je pić dopiero gdy nauka wynosiła 15pn za 5 pkt skilla, to samo tabliczki.
Czy w tym modzie jest podobnie, czy będzie można bez przeszkód używać bonusów trwałych możliwie wcześnie?