Drużyna Spolszczenia
THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Destiny Team - kulisy (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Wątek: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! (/showthread.php?tid=286)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Tituf - 11.07.2016

większość dźwigni i przełączników nie ma uzasadnionej kolejności wg fabuły, jest po prostu tak ustalona, a ogromna większość już w NK


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Memorius - 11.07.2016

Cytat:Również jestem ciekawy odpowiedzi na to pytanie.

skończył Pan Global PL?


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Dota - 11.07.2016

(11.07.2016, 22:33:32)Memorius napisał(a):
Cytat:I tak śmieszniejsza jest hipokryzja tych, którzy są pierwsi w kolejce do od oceny postępowania "oszustów".

uuuu tu pewnie będzie riposta pewnego Gladiatora

Nie jego miałem na myśli.  :nght:

(11.07.2016, 22:33:50)Tituf napisał(a): większość dźwigni i przełączników nie ma uzasadnionej kolejności wg fabuły, jest po prostu tak ustalona, a ogromna większość już w NK

Jasne. Nie mniej jednak co innego, gdy wstukanie wszystkich możliwych kombinacji zajmuje nam 5 minut, a co innego kiedy trwa to ponad pół godziny.

(11.07.2016, 22:34:31)Memorius napisał(a):
Cytat:Również jestem ciekawy odpowiedzi na to pytanie.

skończył Pan Global PL?

Niet.


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Memorius - 11.07.2016

dobra więc następnego pytania nie będzie

będzie natomiast odpowiedź dotycząca przełączników
zrobił je Magic Team do zena DI i takie same były w Global PL

w swoim czasie postulowałem aby to nico uprościć, bo randomowi gracze mogą mieć z tym problem
ekipa DT , w tym testerzy uznali jednak że wszyscy niecasuale sobie z tym poradzą bez większego problemu

jak zwykle się wszyscy mylą a ostatecznie rację mam ja
bardzo mnie to cieszy Faja


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Token - 11.07.2016

Dopiero jeden Klubowicz zaszedł do tego miejsca, później zobaczymy, kto miał rację.

Z innej beczki - przekroczyłem 100 godzin gry, a jestem w połowie 2 rozdziału  :>


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Dota - 11.07.2016

Podam liczby. Liczby nie kłamią. Język
Może to pozwoli zrozumieć istotę problemu. Bo nie jest nią to, że zadanie jest trudne do wykonia, a to, że przy odrobinie pecha jest niezwykle mozolne i czasochłonne.
Ogólnie rzecz biorąc jest 81 wszystkich możliwości jakie może wprowadzić gracz. Dlaczego 81? Są trzy przełączniki i trzeba użyć ich w sumie cztery razy w odpowiedniej kolejności, żeby mechanizm zadziałał. Czyli mamy wariację z powtórzeniami. Zbiór 3-elementowy, z którego wybieramy 4-elementowe wariacje. A to jest 3^4, czyli po wymnożeniu 81.
Przy założeniu, że użycie wybranych dźwigni w złej kolejności, a następnie wczytanie gry zajmuje jakieś 30 sekund (tyle mniej więcej u mnie to trwało, nie mam zbyt mocnego komputera), oraz że ktoś ma mega fatalnego pecha i trafi na odpowiednią kolejność dopiero za ostatnim razem, możemy sobie policzyć ile to będzie trwało. 80 * 30 sekund, to 2400 sekund, czyli 40 minut. 40 minut bezmyślnego przełączania dźwigni. Wspaniała sprawa.
Nie mówiąc już o tym, że najpierw trzeba jeszcze wyczaić to, że trzeba użyć tych dźwigni dokładnie cztery razy, by uzyskać efekt, a ogarnięcie tego też zajmuje chwilę czasu.
Ogólnie rzecz biorąc przy odrobinie szczęścia zajmie nam to wszystko jakieś 3 minuty, a przy nieco mniejszym szczęściu ponad pół godziny. :)


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Token - 11.07.2016

(11.07.2016, 23:02:27)Dota napisał(a): Podam liczby. Liczby nie kłamią. Język
Może to pozwoli zrozumieć istotę problemu. Bo nie jest nią to, że zadanie jest trudne do wykonia, a to, że przy odrobinie pecha jest niezwykle mozolne i czasochłonne.
Ogólnie rzecz biorąc jest 81 wszystkich możliwości jakie może wprowadzić gracz. Dlaczego 81? Są trzy przełączniki i trzeba użyć ich w sumie cztery razy w odpowiedniej kolejności, żeby mechanizm zadziałał. Czyli mamy wariację z powtórzeniami. Zbiór 3-elementowy, z którego wybieramy 4-elementowe wariacje. A to jest 3^4, czyli po wymnożeniu 81.
Przy założeniu, że użycie wybranych dźwigni w złej kolejności, a następnie wczytanie gry zajmuje jakieś 30 sekund (tyle mniej więcej u mnie to trwało, nie mam zbyt mocnego komputera), oraz że ktoś ma mega fatalnego pecha i trafi na odpowiednią kolejność dopiero za ostatnim razem, możemy sobie policzyć ile to będzie trwało. 80 * 30 sekund, to 2400 sekund, czyli 40 minut. 40 minut bezmyślnego przełączania dźwigni. Wspaniała sprawa.
Nie mówiąc już o tym, że najpierw trzeba jeszcze wyczaić to, że trzeba użyć tych dźwigni dokładnie cztery razy, by uzyskać efekt, a ogarnięcie tego też zajmuje chwilę czasu.
Ogólnie rzecz biorąc przy odrobinie szczęścia zajmie nam to wszystko jakieś 3 minuty, a przy nieco mniejszym szczęściu ponad pół godziny. :)

Co nie zmienia faktu...


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Dota - 11.07.2016

Pewnie, że nie zmienia. Jestem oszustem. Oszukałem grę.
Nie mniej jednak nie czuję się z tym w najmniejszym stopniu niekomfortowo.


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Wiśnia - 12.07.2016

(11.07.2016, 22:38:14)Dota napisał(a):
(11.07.2016, 22:33:32)Memorius napisał(a):
Cytat:I tak śmieszniejsza jest hipokryzja tych, którzy są pierwsi w kolejce do od oceny postępowania "oszustów".

uuuu tu pewnie będzie riposta pewnego Gladiatora

Nie jego miałem na myśli.  :nght:

To może napisz w prost o kogo ci chodzi żeby ta osoba mogła się wypowiedzieć na ten temat ?


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Memorius - 12.07.2016

W kwestii przełączników - wystarczyło zapytać.
Każdy Gladiator ma pulę bonusowych podpowiedzi i w tym wypadku nie była ona wykorzystana.
Skorzystać z pomocy to nie ujma, bo gra nie jest łatwa.
Iść na łatwiznę i jeszcze się tym chwalić to faktycznie z lekka lekceważąca postawa.


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Kateyoshi - 12.07.2016

Ja na arenie nie jestem indywidualistą o czym doskonale wie Dota, przez co mój "werdykt" nie jest taki jak pozostałych gladiatorów. To co zrobił Dota co prawda nie jest rewelacyjnym rozwiązaniem ale posiadał on 15 FPS przy kombinowaniu jak przejść dalej i mimo wszystko poświęcił on sporo nerwów na to, żeby próbować a ostatecznie przeskoczył tam na kodach.. Teraz większość osób uznaje go za oszusta ze względu na to, że wyciągnął tę sprawę na światło dzienne. Jeżeli by tego nie zrobił, tajemnica ta pozostała by tylko w jego głowie a sam nie dostał by miana oszusta. Więc co jak co, ale ja do niego nic nie mam w tej sprawie do powiedzenia, bo chłopak miał jaja, żeby się do tego przyznać. Ktoś inny może siedzieć całą grę na wujku marvinku + god mode, będzie rozwiązywał wszystkie zadania i czasowo wyjdzie podobnie jak pozostali Gladiatorzy ale on nie zostanie oskarżony o to, że używał konsoli podczas gry bo sam się do tego nie przyzna. A co do "puli odpowiedzi".. Nie wiem czemu Dota z tego nie skorzystał ale mam tylko podejrzenie jedno. Wiedza o tym, że od wygranej dzielą go te przełączniki stwierdził, że nie będzie się dopytywał po takim czasie jakie jest rozwiązanie tego problemu i przeleciał tam na kodach. Teoretycznie wyszło na to samo bo dostał się do tamtego miejsca a w praktyce nie zapytał się jak ten problem rozwiązać, więc jeśli chodzi o mnie i o moje zdanie to zejdzie z chłopaka bo przeszedł modyfikację najszybciej, a dla samego forum jako gladiator wg. mnie zrobił najwięcej.


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Dota - 12.07.2016

(12.07.2016, 12:00:04)rydzyk211 napisał(a): Nie wiem czemu Dota z tego nie skorzystał ale mam tylko podejrzenie jedno. Wiedza o tym, że od wygranej dzielą go te przełączniki stwierdził, że nie będzie się dopytywał po takim czasie jakie jest rozwiązanie tego problemu i przeleciał tam na kodach. Teoretycznie wyszło na to samo.

<3
Tak sobie właśnie pomyślałem, że nie będę już dupy zawracał na forum durnymi przełącznikami, bo praktycznie rzecz biorąc wychodzi DOKŁADNIE na to samo.


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - desti2 - 12.07.2016

rydzyk211 i dota
Fakt że Dota ma 15fps Gothicu 2 mówi mi tylko tyle że kolega musimy sobie kupić nowego kompa serio kalkulator wyrzucić i kupić coś lepszego. Na pewno nie będę bił mu brawa bo grał on na słabym kopie to samo tyczy się oceny samej sytuacji.

Kolejna kwestia czyli odwaga Pana D. w moim odczuciu jest zwykłą głupotą i bezczelnością z jego strony.

Jeśli myślicie że nie wiemy, kto używał kodów to możecie być w wielkim błędzie.

Na koniec spytam tylko dlaczego mylicie wyścigi z areną walki ?

@edit
A i modyfikacji nie przeszedł najszybciej.


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - Dota - 12.07.2016

Dla mnie bezczelnością jest to jak ktoś się chwali, że wszedł na skałę i napierdalał do mobów z łuku, a te nie mogły się tam dostać, bo sztuczna inteligencja w grze na to nie pozwala. I to jest właśnie prawdziwe oszustwo, bo dzięki temu wygrywasz z przeciwnikami, z którymi nie powinieneś dać sobie rady, bo Twoja postać jest zwyczajnie za słaba w tym etapie rozgrywki, żeby tego dokonać. Jak się nie umie grać normalnie, to się jedzie na takich bugach i idzie na łatwiznę nie szanując czyjejś pracy. Oczywiście jestem to w stanie zrozumieć i nie czepiam się nikogo, bo niektórzy są zwyczajnym słabiakami jeśli chodzi o combaty, ale pisanie na ten temat poradników i dopierdalanie się do kogoś kto użył kodu, żeby obejść jeden przełącznik jest po prostu żałosne i trąci mocno hipokryzją.
Więc z łaski swojej uszanuj tych graczy, którzy grają w tej kwestii czysto i zamilcz.


RE: THE ELECTRIC CIRCUS ARENA! - desti2 - 12.07.2016

Okres ?
Jeśli bugiem jest możliwość skakania...Jeśli jakiś potwór nie ma możliwości wejść na skałę bo jest np. wilkiem i dlatego AI mu na to nie pozwala. No jak widzę kolejny co robi "combosy" w gothicu...pewnie uczył cię jackie chan.
A czy poradnik był pomocny? skoro go przeczytałeś to penie tak, bardzo mnie to cieszy bo był kierowany dla najuntilegtniejszych.
Przełączników było 3 czyli obeszłeś 3 przełączniki a nie jeden, próbujesz oszukać nawet w zeznaniach.
Przykro mi ale oszustami gardzę.