Drużyna Spolszczenia
Uwagi do funkcjonowania Forum - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: Sprawy FORUM (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Dział: Organizacja Forum i Kucyki (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Uwagi do funkcjonowania Forum (/showthread.php?tid=36)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Dyskusja i wrażenia - Token - 13.10.2016

Jeszcze jedno takie post scriptum i dostaniesz ode mnie 40%. Chcesz coś dodać?


RE: Dyskusja i wrażenia - Tituf - 13.10.2016

(13.10.2016, 11:02:53)Maniaks napisał(a): Ps. Forum byłoby wspanialsze bez Ciebie, Memorius
Forum jest opłacane i kreowane min przez Memoriusa. Albo daruj sobie takie uwagi, albo faktycznie postaramy się ulżyć twoim cierpieniom.


RE: Dyskusja i wrażenia - Dota - 13.10.2016

To forum by nie istniało przecież, gdyby nie Pan Memorius. I to nie jest ani pochwała, ani kpina, tylko po prostu stwierdzenie faktu.


RE: Dyskusja i wrażenia - Memorius - 13.10.2016

Podszedłem do pewnych rzeczy w tym temacie z lekka sarkastycznie i z przymrużeniem oka.
Jednak jak widać niektórzy wolą prowadzić ze mną przepychanki.
Dobra.
Administratorzy i moderatorzy  nie mają żadnego obowiązku przenosić tu postów umieszczonych w niewłaściwych tematach.
Nie mają także żadnego obowiązku powiadamiania na PW ,że taki post został przeniesiony.
Mają jedynie obowiązek dać info w temacie Bany i Ostrzeżenia dotyczące wymiaru procentowego ostrzeżenia, co zostało zrobione.
Post do tematu Piraci został przeniesiony w formie cytatu, bo w tym momencie przez jakiś czas nie działało na forum zwykłe przenoszenie postów.


Cytat:Ps. Forum byłoby wspanialsze bez Ciebie, Memorius

W tej kwestii powiem jedno.
Dopóki placę za to forum gotówką i wolnym czasem to ja będę decydował bez kogo to forum jest wspanialsze.
W takim razie wybieram ciebie i dostaniesz bana ot, tak, bo mi się podoba, wtedy jednak gdy się pojawisz.
Tyle.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Maniaks - 14.10.2016

I co ten ban sprawi, że zwiększy się Twoje ego, już i tak rozbuchane na tyle, że ludzie tu ledwo się mieszczą? Szanuję ludzi, którzy poświęcają swój czas na tworzenie czegoś wielkiego (vide Przeznaczenie), którzy starają się pomóc i którzy są odpowiedzialni w sposób merytoryczny oraz materialny za modyfikację, a także forum. Ale człowiek, który chamsko komentuje i obraża innego człowieka, który prosi bardziej obeznanego w temacie o pomoc, to dla mnie powód do braku szacunku do takiej osoby. MIMO tego, czego dokonała. Możesz być królem świata i opłacać wszystkie fora na temat Gothica i innych gier, ale jak będziesz odnosił się w taki sposób, w jaki to robisz w stosunku do innych ludzi, to nie będziesz szanowany. Ot tak po prostu.
A te wszystkie moje docinki po prostu są lustrem Ciebie. Dokładnie tak samo robisz w stosunku do ludzi. Sam widzisz, jak to nie tyle wkurwia, co staje się przykre.
Ot tyle ode mnie.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Memorius - 14.10.2016

Widzisz Maniaks.
Ty jesteś bardzo cwany.
Nie odnosisz się wprost do konkretnego naruszenia Regulaminu, trollujesz bardzo umiejętnie, twoje ataki na mnie są subtelne, wysublimowane z naciskiem na uwypuklenie aspektów moralno-etycznych.
Tylko raz wpadłeś w małą pułapkę przy

Cytat:Ale człowiek, który chamsko komentuje i obraża innego człowieka,

Wskaż konkretne cytaty wskazujące, że zostałeś tu przez mnie chamsko skomentowany i obrażony.
Przeproszę.
Jeśli nie wskażesz to będzie powód do przyznaniu ostrzeżenia za trolling w normalnym przewidzianym Regulaminem wymiarze.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Dota - 14.10.2016

Cytat:Cała prawda. Warto sobie uświadomić gdzie i kim się jest - mówię to do całej ekipy. Przede wszystkim jesteśmy (a przynajmniej moim zdaniem tak powinno być) graczami i ludźmi, którzy powinni trzymać się razem jeżeli chodzi o podtrzymywanie tego, co Piranha Bytes wykreowała ponad 15 lat temu. Nie jest nas jakoś bardzo dużo, wiec cholera bądźmy ludźmi. Jesteśmy równi i to, że ktoś tworzy bardzo dużą modyfikację, a ktoś dopiero usłyszał o Gothicu i go polubił nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Egoizm i pycha to najgorsze cechy i zachowania jakie mogą się wytworzyć wśród ludzi. Pojawia się wtedy żądza władzy, wywyższanie swojej osoby i nie przyznawanie się do swoich błędów. Trzeba to zrozumieć, bo nawet jeśli "elita" będzie dobrze się czuła w swoim towarzystwie to po czasie wszystko się odwróci, a prawda wyjdzie na jaw.


Haroshi napisał posta, w który potępia swoje własne zachowanie, choć pewnie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. rotl:
Spadaj stąd pajacu. Jesteś nawet mniej niż zerem, bo zapracowałeś sobie na opinię kłamcy i matacza, więc nikogo Twoje durne wypociny nie obchodzą.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Maniaks - 15.10.2016

(14.10.2016, 12:42:45)Memorius napisał(a): Widzisz Maniaks.
Ty jesteś bardzo cwany.
Nie odnosisz się wprost do konkretnego naruszenia Regulaminu, trollujesz bardzo umiejętnie, twoje ataki na mnie są subtelne, wysublimowane z naciskiem na uwypuklenie aspektów moralno-etycznych.
Tylko raz wpadłeś w małą pułapkę przy

Cytat:Ale człowiek, który chamsko komentuje i obraża innego człowieka,

Wskaż konkretne cytaty wskazujące, że zostałeś tu przez mnie chamsko skomentowany i obrażony.
Przeproszę.
Jeśli nie wskażesz to będzie powód do przyznaniu ostrzeżenia za trolling w normalnym przewidzianym Regulaminem wymiarze.


Pamiętasz jak się zarejestrowałem i dodałem opinię w wątku z tym gościem, Co na temat Przeznaczenia nagrał film na YouTube? Tam poczułem się obrażony, chociaż wyraziłem tylko swoja opinie w normalny, grzeczny sposób. 

Był jeszcze wątek, w którym pisałem o tym, że mam problem z pokonaniem scierwojada na początku,  ale nie mogę go znaleźć teraz na telefonie. Może już został usunięty. Cholera wie.

Może za bardzo przesadzam z tym wszystkim, ale to efekt tego, ze tak niesprawiedliwe mnie sklasyfikowales na samym początku, jak pisałem, ze nie mam tyle czasu na granie, co inni oraz że moj styl gry może się różnić nieco od Waszego. A przyszedłem tutaj tylko by zasięgnąć rady mądrzejszych ode mnie.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - smox - 16.10.2016

Właściwie, to nie mam większych uwag do funkcjonowania tego Forum. Początkowo byłem zdziwiony rygorem i dyscypliną tutaj panującą. Jednak szybko się przekonałem, że na rozwydrzone dzieciaki, wychowane bezstresowo i na zwykłych idiotów, to jedyne lekarstwo.
Mając problemy w Przeznaczeniu, otrzymałem szybką i fachową pomoc, a o to właśnie chodzi.
Na koniec mała uwaga - jestem starszym człowiekiem i ten Stalin w avatarze Memoriusa działa mi na nerwy. To jednak jego prywatna sprawa.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Bezimienny - 17.10.2016

Cześć :)
Moje pytanie dotyczy raczej pośrednio sprawy funkcjonowania Forum, jakkolwiek ma z nim pewien związek.
Chodzi o dodanie obok przycisku wyboru strony, dodatkowego przycisku "Pokaż wszystkie". Po prostu często zapisuję strony, aby móc je potem przeglądać offline i łatwiej jest zapisać całą stronę za jednym zamachem niż numerować ręcznie kolejne. Technicznie taka funkcjonalność jest wykonalna a ma dodatkową zaletę, że w przypadku awarii serwera czy świadomego działania wroga, istnieje u kogoś (na przykład u mnie) kopia takiej strony i może być wykorzystana jako backup.
Posiadam sporo takich, które już nie istnieją (włączając zapisane pliki downloadu z nich). Jako serwisant nie narzekam na brak przestrzeni dyskowej w swoim komputerze, zatem chętnie skorzystałbym z takiej funkcji, o ile byłoby to możliwe.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Memorius - 17.10.2016

Następuje redukcja użytkowników. którzy gdzieś tam napisali "Witam" albo wstawili emotę i uważają , że ich pozycja na forum jest nienaruszalna oraz takich, którzy w ciągu nieraz wielu miesięcy na forum poświęcili na obecność na nim aż kilka minut.

Podjęto także kilka innych działań.
Niektóre z nich być może spowodują wrzask anarchistów, nihilistów i rewizjonistycznych obrońców dzieci.
Nie radzę się odzywać w tych sprawach.

Jeszcze raz powtarzam dla tych, co być może nie wiedzą.
Ustawienie sobie na forum opcji "niewidoczny" świadczy, ze ktoś jest zbyt skromny by tu afiszować się swoją osobą , lub też nie chce się fraternizować z forumowym motłochem.
W obu przypadkach ban permanentny na starcie.

(17.10.2016, 13:59:35)Bezimienny napisał(a): chętnie skorzystałbym z takiej funkcji, o ile byłoby to możliwe.

nie mamy w tej chwili na tyle ogarniętego administratora technicznego (bo wcale nie mamy) , żeby taką rzecz zrealizować
oczywiście uwzględnimy to gdzieś w planach gdyby okazało się możliwe do wykonania


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Memorius - 28.10.2016

dla jasności - łącznie rejestracji nie bedących multikontami bylo do tej pory na forum nieco ponad 2000
gdy liczba zarejestrowanych kont przekroczyła 1200 rozpoczęliśmy procedurę weryfikacyjną i obecnie w ramach zmodyfikowanego regulaminu ściście trzymamy się terminu 48 godzin z niewielkimi odchyleniami na korzyść użytkownikow

Niektórym nadal się wydaje, że tu można sobie przychodzić z kontami z celowo wyłączonymi PW oraz z wstawioną z premedytacją opcją niewidoczny.
Ja już tu nie będę pisać ani kto , ani dlaczego --- daję od razu bana na wszystko co możliwe, no i żadnych reklamacji typu "bo ja nie wiedziałem" nie uwzględniam , bo za często cwaniaki chcieli mnie zrobić na szaro.
Tyle.

Znowu i nadal to samo.
Nowi zawodnicy zajmują się ustawienieniem czasu na forum, ale na przeczytanie Regulaminu to już energi i chęci nie starcza.
Oczywiście po 48 h tacy zawodnicy są usuwani, a jak rejestrują się na nowo i nadal jest to samo, to tracą dostęp do forum na dobre.
Może to dotrze w końcu chociaż do niektórych z nich, tym bardziej że otrzymują dodatkowe privy informacyjne na ten temat.

Usuniętych zostało kilkanaście kont osób podejrzanych o quaszyzm, wisielstwo, kont porzuconych przez niedoszłych troli itd.
Są te też osoby z mailami z generatorów, jednopostowi bohaterowie jednego dnia oraz płaczki, którzy kiedyś tam w rozwlekłym temacie "Problemy techniczne" użalali się, że nie umieją zainstalować gry.

Akcja ta będzie kontynuowana i obejmie dokładne sprawdzenie wszystkich kont z postami 1-3 ( na razie).
Usunięty został także DT i Przyjaciele gra przedpremierowa" jako nieaktualny i w znacznej mierze realnie offtopowy.

W najbliższym czasie syf jaki w pewnych miejscach na forum zrobili zbanowani użytkownicy zostanie usunięty.

Niektórym się wydaje, że pomniki wyrzeźbione w gównie przetrwają w internecie tysiąclecia.
Nic bardziej mylnego.
Znikną tak jak ich twórcy i po tygodniu o tych artystach nikt już nie będzie pamiętał.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Tituf - 07.12.2016

Cytat:Witam, chciałbym się zapytać, z jakiegos powodu zbanowano moje konto na druzynaspolszczenia.pl? Rozumiem, ze rzadko zagladalem na forum, jednak nie bardzo rozumiem w ktorym miejscu zaklocilem panujace tam zasady, tym bardziej ze nie dodawalem zadnych postow, jestem czynnym graczem "Przeznaczenia" i lektura forum w tym momencie bylaby dla mnie bardzo pomocna.
Cytat:rozumiem, faktycznie bylo o podobnych zasadach pisane, nie sadzilem jednak, że również w przypadku braku postów. Owszem, zaglądałem na forum sporadycznie, raczej nie miałem nic do powiedzenia, a nie uważam generowania nic nie wnoszącej treści za właściwe u Was na forum.
Anyways, jest możliwość odblokowania konta? Mam problem z rozgrywka (natury technicznej) i chciałem przefiltrować forum celem znalezienia pomocy - lub gdy takowej nie znajde dodać tam swojego very first posta... Jeśli wymogiem jest regularne logowanie i dodanie posta raz na parę dni mogę nad tym popracować.
Pozdrawiam
Taką treść otrzymaliśmy na Facebooku. Kolejna sytuacja, kiedy nowy user rejestruje się, nie czyta PW wysłanego mu przez Brata Michała, ani Regulaminu - pobiera tylko modyfikację i znika. Pojawia się, gdy jest problem. Czy naprawdę warunek posiadania konta na tym forum przerasta tak wielu?


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Token - 07.12.2016

Najwidoczniej przerasta. Cóż, ignorantia iuris nocet. Jeśli jednak postanowi poprawę to IMO może zarejestrować się ponownie, zobaczymy co potrafi.


RE: Uwagi do funkcjonowania Forum - Memorius - 07.12.2016

Cytat:Jeśli wymogiem jest regularne logowanie i dodanie posta raz na parę dni mogę nad tym popracować.

kpina
czy o to nam tu chodzi?

Z powodu braku zainteresowania oraz nowych info o postępach usunięty został temat Returning 2.

Jedna uwaga.
Nie życzę sobie na tym forum polityki.
Nigdzie i w żadnej formie.