Drużyna Spolszczenia
Ekwipunek, szybki zapis itp - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: Gothic - modyfikacje (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Gothic - programy/texture-pack (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Ekwipunek, szybki zapis itp (/showthread.php?tid=389)

Strony: 1 2 3 4


Ekwipunek, szybki zapis itp - Nakacu - 04.08.2016

mam jedno pytanie czy można spokojnie zmienić niektóre ustawienia w pliku gothic.ini


RE: Dyskusja i wrażenia - Memorius - 04.08.2016

jeśli krew czy wygląd okna ekwipunku to tak  - czy inne to już nie wiem ale sądzę ze też tak


RE: Dyskusja i wrażenia - Opos - 04.08.2016

Na pewno możesz uaktywnić autozapis i skróty klawiszowe dla miksturek.


RE: Dyskusja i wrażenia - Dota - 04.08.2016

O co dokładnie chodzi?
Na pewno można zmienić zStartupWindowed z 0 na 1 i na odwrót. extendedMenu to samo. scaleVideos to samo. Można tak wymieniać dość długo.
Łatwiej byłoby napisać o co chodzi.


RE: Dyskusja i wrażenia - Nakacu - 04.08.2016

dobra dzięki za odpowiedz a i chodziło właśnie o miksturki i zapis


Ekwipunek, szybki zapis itp - Majes - 06.08.2016

Powiększenie ekwipunku : 
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie      invMaxColumns=5     < zmieniamy tutaj na  16   ma wyglądać tak  invMaxColumns=16
Zapisujecie plik i cieszycie się powiększonym ekwipunkiem. Jak chcecie wrócić do standardu no to wpisujecie tam 5 .


Gra w okienku  : 
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie    zStartupWindowed=0    < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak   zStartupWindowed=1

Szybki użycie mikstury życia / many :
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie    usePotionKeys=0         < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak       usePotionKeys=1
Zapisujecie plik w samej grze  szybkie użycie mikstury zdrowia jest pod  przyciskiem " H "  a mikstury many  " P "

Szybki zapis F5   / Szybkie wczytanie F9 :
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie    useQuickSaveKeys=0         < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak       useQuickSaveKeys=1

Przy uruchomieniu Gothica od razu pomija nam oglądanie Logo (reklamy) Pirani  oraz JoWooD :
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie     playLogoVideos=1   < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak  playLogoVideos=0


RE: Jak powiększyć ekwipunek w Gothicu - Jamaleq94 - 06.08.2016

o właśnie o to mi chodziło! dziękuję!


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - Majes - 07.08.2016

Poradnik zaktualizowany o kilka nowych rzeczy :)


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - Lewkooo - 26.08.2016

Hmm a pod jakim przyciskiem jest szybkie użycie mikstur many?


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - Jonxx - 26.08.2016

Pod przyciskiem "P".


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - Lewkooo - 26.08.2016

Dziękuje ci dobry człowieku :D


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - Jonxx - 30.08.2016

A tak swoją drogą, zdecydowanie nie polecam używania szybkiego zapisu. Z tego co mi wiadomo (w tym własnego doświadczenia), może powodować znikanie postaci.


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - minority - 06.09.2016

witam,
zmieniłem sobie ilość kolumn w inwentarzu i ustawiłem szybkie potiony i gdy próbuje zapisać wyświetla mi komunikat:odmowa dostępu. Ktoś coś poradzi?


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - Jonxx - 06.09.2016

Może masz plik ustawiony jako "tylko do odczytu" albo "read only"?


RE: Ekwipunek,szybki zapis itp - minority - 06.09.2016

już działa, zmieniłem sobie uprawnienia