Drużyna Spolszczenia
Starożytny Kult - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przeznaczenie - Gildie/Zadania (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=65)
+--- Wątek: Starożytny Kult (/showthread.php?tid=400)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Starożytny Kult - Tituf - 24.02.2021

Pergamin u Lutero jest koniecznym do kupienia. Nie powinieneś mieć na tym etapie problemu z kasą, bo jest sporo metod jej pozyskania.


RE: Starożytny Kult - Zdomino - 24.02.2021

Mam kasę, ale chciałbym się tylko upewnić czy jest inna możliwość. Dzięki za szybką odpowiedź.


RE: Starożytny Kult - Hadar - 10.04.2021

(24.02.2021, 18:05:24)Memorius napisał(a): Nie można, trzeba kupić. Jest okazja odchudzić inwentarz.

Ja mam większy problem z zadaniem od Wasiliego. Tam pojawia się pierdyliard szkieletów na raz a zbroja strażnika nie zapewnia mi tyle ochrony, żeby sobie z nimi poradzić. :v

W takim razie czy Memorius jest do czegokolwiek potrzebny, gdy dostanie się od niego grzyby?


RE: Gor - Tituf - 10.04.2021

Chyba w kolejnych rozdziałach można od niego pozyskać jeszcze trochę grzybków.


RE: Starożytny Kult - Hadar - 11.04.2021

Czy Rytualne Ostrze oraz Fajka południowca mają jakiekolwek zastosowanie w późniejszych etapach gry czy mogę je odpowiednio oddać Mortowi oraz sprzedać Lutero?


RE: Starożytny Kult - MaQo - 11.04.2021

Możesz oddawać :>


RE: Starożytny Kult - problemy - Hadar - 11.04.2021

(22.08.2016, 18:31:28)Dota napisał(a): Zadanie 'Nieproszony gość' powinno być pierwszym ukończonym questem w grze. Jest to nie tylko moim zdaniem oczywiste, że powinno się tam pójść w pierwszej kolejności. Nikt z kilkuset graczy tego zadania nie olał. To tak jakbyś sobie wyszedł z wieży Xardasa zanim byś z nim pogadał.

Czytam sobie ten wątek i po prostu muszę skomentować ten pięcioletni wpis. :D To było pierwsze co próbowałem zrobić, obszedłem wieżę wzdłuż i wszerz, obszedłem wszystkie okolice wieży Xardasa i nic nie znalazłem, więc poszedłem na farmę Lobarta i zacząłem wykonywać różne zadania. Dopiero jak nie mogłem znaleźć Sharkiego w mieście zacząłem szukać w Internecie jak przebiega zadanie z Sharkiem i zupełnie przypadkiem na YouTube zobaczyłem jak ktoś wskoczył za tę wieżę, o czym nie miałem nawet pojęcia, że to jest możliwe i wtedy poszedłem dokończyć to zadanie - była to może 10 godzina gry. Gdyby nie przypadek, to to zadanie czekałoby na mnie aż do momentu wstąpienia do jakiejś gildii, kiedy starałem się pozamykać ile tylko się dało zadań. Mój zapis gry na chwilę przed wstąpieniem do gildii jest po 77 godzinach i 51 minutach gry, więc bardzo możliwe, że dopiero po 70 godzinach gry zacząłbym szukać w Internecie, jak skończyć zadanie "Nieproszony Gość". Więc mimo tego, że pierwsze co chciałem zrobić po wyjściu z wieży Xardasa, to wykonać zadanie "Nieproszony gość", to bardzo, ale bardzo łatwo przeoczyć miejsce, gdzie znajduje się ten demon. Więc gdyby ktoś po 70 godzinach gry powiedział mi "Sorry Winnetou, ale nie skończysz już nigdy tej gry, bo nie wiedziałeś jak wskoczyć za wieżę Xardasa i zadanie "Nieproszony Gość" trzeba było skończyć przed rozpoczęciem wątku starożytnego kultu", to chyba w szale zacząłbym mordować wszystkich napotkanych miłośników muzyki metalowej. :D 

Nie mam nic przeciwko "pseudozakończeniom", jak np. w Planescape: Tormen, gdy zaatakujemy Lothara albo usiądziemy na tronie Milczącego Króla i dostajemy informację, że nasza decyzja doprowadziła, że zostaliśmy unicestwieni lub przez całą wieczność będziemy siedzieć na tronie Milczącego króla, więc koniec gry lub wczytaj poprzedni zapis. Ale taką sytuację, że gra się staje niemożliwa do ukończenia bez informacji dostarczonej nam przez grę, tylko dlatego, że skrypty wykonały się w złej kolejności, muszę uznać jako niedopatrzenie twórców.


RE: Starożytny Kult - Dota - 26.04.2021

Zadanie z pierścieniem kultu można popchnąć dopiero w piątym rozdziale? Bo utknąłem na wpisie, że Kalom mieszkał w chacie obok Tawerny Orlana i nie wiem co z tym dalej zrobić.

@edit
Jestem deklem.
Pojebałem Cronnosa z Myxirem i dlatego nie wiedziałem co zrobić dalej. XDDD
W sumie dobrze, że mi nikt nie odpowiedział, bo przynajmniej samemu na to wpadłem. XD


RE: Starożytny Kult - Hadar - 05.06.2021

Czy zadanie "Pierścień kultu" da radę jakoś ruszyć w czwartym rozdziale? Bo Milten cały czas ma ten pierścień i nic związku z nim się nie dzieje.


RE: Starożytny Kult - Erwin - 05.06.2021

Raczej 5 rodział, bo to jest powiązane z pozyskaniem okrętu, ale tylko dla jednej gildii.


RE: Starożytny Kult - Dezerow - 27.06.2021

Mam problem z popchnięciem dalej wątku Starożytnego kultu. Utknąłem na wpisie aby znaleźć kogoś kto nauczy mnie pobierania krwi ze smoków. Oczywiście wszystkiego się nauczyłem oraz zabiłem 4 smoki. Xardas nadal nie ma ze mną opcji dialogowych. Domyślam się że może to być spowodowane instrukcją warunkową która była oparta na NPC zwanym Gestathem, a ja nauczyłem się pobierania krwi od Kurgana. Załącznik z ostatnim wpisem w dzienniku poniżej.
https://ibb.co/s6t5kL7

Misje które wykonałem: 
https://ibb.co/nDTshzX


RE: Starożytny Kult - Memorius - 27.06.2021

Nie ma znaczenia, od kogo się nauczyłeś tej sztuki. Istotne jest to , gdzie znajduje się Xardas.


RE: Starożytny Kult - Dezerow - 27.06.2021

Znalazłem go w dawnej siedzibie magów w Górniczej dolinie... Nie było opcji abym się domyślił. Dzięki za tip! :)


RE: Zadania poboczne w GD - osiaka112 - 23.09.2021

A powie mi ktoś bo Milten chce te pergaminy na zwój dla Dobara i teraz tak od Kruka pergamin mam dałem mu zrobił teleport dobra wylądował za kratą Świątyni Śniącego teraz potrzeba aż trzech pergaminów jeden mam od tego kartografa a jeszcze dwa potrzebne u kogo je nabędę ?


RE: Zadania poboczne w GD - Klimek - 23.09.2021

Masz podpowiedź w dzienniku, kto kolekcjonuje starocia oraz kto obraca luksusowymi, rzadkimi towarami?