Drużyna Spolszczenia
Opis i download - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: Gothic - modyfikacje (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: [G2NK] Przeznaczenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=95)
+--- Wątek: Opis i download (/showthread.php?tid=626)Opis i download - Tituf - 28.12.2016

[Obrazek: nb1D1Jv.png]

Przeznaczenie jest w swoim zamyśle rozszerzeniem klasycznej wersji Gothic2 Noc Kruka. Opiera się ono na koncepcji Global Mod RU w wersji Global Mod PL1.71 - przygotowanej wcześniej przez DRUŻYNĘ SPOLSZCZENIA. Początkowo miał to być tylko skromy dodatek do Global Mod PL naprawiający błędy tego moda oraz dodający ograniczoną liczbę nowych zadań. Koncepcja ta została porzucona w roku 2015 i Przeznaczenie jest modem zupełnie nowym, choć nadal opartym na starych fundamentach.
 
Mod zawiera następujące lokacje:

*Khorinis
*Górnicza Dolina ( zen z moda Unnamed)
*Jarkendar
*Dolina Przodków
*Wolna Kopalnia
*Stara Kopalnia
*Opuszczona Kopalnia
*Świątynia Śniącego
*Cmentarzysko orków

Mod oferuje łącznie 601 zadań różnego pochodzenia, po części znanych z klasycznej wersji G2 NK, po części zaproponowanych w Global Mod PL oraz zupełnie nowych. Logika fabularna w stosunku do G2 NK i Global Mod PL została w wielu miejscach bardzo poważnie zmieniona.

GILDIE GŁÓWNE:

Strażnik/ Paladyn
Najemnik/Łowca Smoków
Nowicjusz Ognia/Mag Ognia
Nowicjusz  Wody/Mag Wody
Myśliwy /Łowca Orków 
Mroczny Adept/ Mroczny Wojownik lub Mroczny Mag

GILDIE POBOCZNE:

Piraci
Kupcy
Złodzieje
Zwiadowcy
Czarne Jastrzębie
Łowcy Nieumarłych
- wszystkie gildie z własną linią zadaniową

W grze znajdują się obozy:

*Zjednoczony Obóz
*Leśny obóz
- z własnym rozbudowanym zestawem zadaniowym
Dodane zostały w wielkiej liczbie nowe wizualizacje, odświeżono modele broni, dodano nowe stroje i pancerze,  pewną liczbę nowych czarów, nowe produkcje broni i przedmiotów, urozmaicono nieco świat przeciwników.

Dokonano przełomowej, jak na G2 NK,  personifikacji postaci. Bardzo istotną rolę pełnią liczne dialogi.
Gra ma przede wszystkim charakter zadaniowy, choć nie brak i wyzwań bojowych, w tym walk z dosyć licznymi mini bossami o różnym stopniu trudności. Poziom trudności jest jeden, przy czym gra jest w opinii testerów znacznie trudniejsza  niż G2 NK i Global Mod PL. Dla graczy początkujących jest koło ratunkowe w postaci Gora, którego rola w grze niepomiernie wzrasta.


FAQ
* „Przeznaczenie” jest modyfikacją bardzo uczuloną na stosowanie konsoli, której użycie może prowadzić do nieodwracalnych błędów i uszkodzenia zapisu.
* Wymagania sprzętowe są nieco większe, niż w przypadku G2NK, a zalecany RAM to 3GB. Przy słabszych sprzętach możliwe są błędy skryptowe, takie jak znikanie postaci, niedoczytywanie insertów itp rzeczy.
* Zaleca się prowadzenie rozgrywki na kilku save (nie eksploatując zbytnio savegame1) i zapisywanie końca gry na innym - wybranym.
* Wszelkie akcje skryptowe zaleca się wykonywać zgodnie z przebiegiem zadania - np komenda 'Chodź za mną' powinna być tak właśnie interpretowana.
* „Przeznaczenie” jest grą kompletnie inną niż Global Mod i różniącą się w wielu miejscach w akcjach skryptowych nawet od G2NK ! Rutynowe pomijanie funkcji description u często odwiedzanych NPC może prowadzić do utracenia wielu zadań i wątków!
* Znikające postacie - bardzo ważne!
Znikanie postaci w grze jest spowodowane uszkodzeniem save, przy czym użycie konsoli jest czasem główną tego przyczyną, czasem tylko katalizatorem, a czasem wcale nie jest powodem takiej sytuacji. Należy grę często zapisywać na licznych slotach i w przypadku znikania postaci wracać do wcześniejszego save i problem bardzo często zniknie, co pokazuje praktyka graczy na forum. Zjawisko dotyczy przede wszystkim systemów operacyjnych Win7 i 8.
W wyjątkowych przypadkach podamy kody na znikające postacie. Powodów uszkodzenia save jest bardzo dużo - o czym wiedzą programiści, modderzy i doświadczeni testerzy.


* Klucz na Przełęcz dostaniecie od Hagena tylko, gdy będziecie rozgrywać równolegle wątek Starożytnego Kultu.

(06.09.2016, 18:17:29)Jonxx napisał(a): ... ale postanowiłem spróbować jeszcze raz, tym razem próbując znaleźć przyczynę znikających postaci u mnie.
Zacząłem monitorować ram, aby mieć jak co najmniej 3gb wolnego, przestałem używać quicksave'a, przestałem używać save'a numer 1.
Przeszukałem również gothic.ini w poszukiwaniu jakichś ciekawych opcji i znalazłem pewną.
"zCacheInAllNSCAtNewGame=0
; ... with this value setting to "0" you can achive a plus of startup time, as several humans won't be loaded in memory on startup"
Zmieniłem na 1. Prawdopodobnie nie ma to związku z problemem znikających postaci, ale chciałem wypisać co zmieniłem gdyż...
W tej chwili mam już na liczniku prawie 80 godzin, i kończę Jarkendar, w GD jeszcze nie byłem. I co najważniejsze, nie zniknęła mi ani jedna postać, ani nie miałem prawie żadnych bugów wpływających na rozgrywkę.


Ver 1.5
[Obrazek: eo7EzJO.png]

LISTA ZMIAN DOKONANYCH DLA WERSJI 1.5RE: Opis i download - Tituf - 11.11.2018

Zakończone zostały definitywnie prace nad poprawą Przeznaczenia do wersji 1.5. Link do modyfikacji wraz z poprawkami - post wyżej.