Drużyna Spolszczenia
Przebudzenie - przebieg prac - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Destiny Team - kulisy (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Wątek: Przebudzenie - przebieg prac (/showthread.php?tid=723)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: [G2NK] Returning 3 - Tituf - 23.07.2017

'Przebudzenie' niebawem nadejdzie. Zapowiedzi i obietnice, że będzie to modyfikacja inna niż nasze dotychczasowe prace, coraz bardziej są widoczne. Skoro to wszystko wygląda dobrze w skryptach, to powiem, że gra powinna jeszcze spotęgować te wrażenia. I powtórzę po raz kolejny -  to nie będzie łatwa rozgrywka. Każdy, kto spodziewa się szybkiego rozwoju postaci i łatwej młócki z orkami, będzie mocno zawiedziony. Niebawem rozpoczną się testy i na pewno podzielimy się wrażeniami w tej kwestii...
Wszystko też wskazuje, że zrobimy i Arenę. Zostało przygotowane sporo pułapek i zagadek dla graczy, więc z rozstrzygnięciem nie będzie problemu. Nie będzie to z pewnością ani czas, ani lvl, gdyż gra nie będzie wymagała 'posyłania czwórkami' orków do Beliara.
Memorius się trochę droczy z wami, bo prace są już naprawdę blisko zakończenia... Troll


RE: [G2NK] Returning 3 - Klimek - 23.07.2017

Swietnie OK Nie moge sie doczekac, by zmierzyc sie z innymi na Arenie. A czy do tego czasu zdaze przejsc raz jeszcze Przeznaczenie? Troll


RE: [G2NK] Returning 3 - Draco - 23.07.2017

Powodzenia Panowie, to dobra informacja.


RE: [G2NK] Returning 3 - SparrowJacek - 23.07.2017

W fortecy to nie kto inny jak Lester z pewnością będzie czekał! A mroczna, bo nie płacił za prąd od dawna...
Uwielbiam patrzeć jak postępy w tym projekcie rosną w oczach, dużo przyjemniej się czeka w takiej sytuacji. Skrycie licze, ze jednak Memorius i kompania dodadza choć częściowo zaplanowana wczesniej interakcje z orkami, nawet jeśli będziemy musieli przez to poczekać trochę dłużej na wyjście Przebudzenia. Tak czy siak, jestem bardzo podekscytowany na myśl o wzięciu udziału w arenie i licze, ze pułapki będą jednak do ominięcia poprzez logiczne myślenie i działanie :)


RE: [G2NK] Returning 3 - Memorius - 23.07.2017

W tej chwili praktycznie pozostała ro realizacji skryptowej tylko finałowa część wątku głównego czyli zadania "Przebudzenie"'.
Tego w bieżącej wersji testowej nie ma, i tu trzeba jeszcze posiedzieć nad logiką pewnych warunków.
Aby nieco powiększyć zamieszanie powiem, że szykowane są DWA zakończenia Troll 
Co do orków.
Jeśli testy balansowe wykażą, że nie jest możliwe uzyskanie w ramach trwałego rozwoju postaci 120 punktów siły , potrzebnych by użyć wymagającej 150 siły Orkowej Zguby to ciężar dobalansowania zostanie przeniesiony na dodatkowe interakcje z orkami.


RE: [G2NK] Returning 3 - Token - 24.07.2017

Wszystko brzmi iście obiecująco, a wieść o dwóch zakończeniach wręcz genialnie. Czyżby to był precedens w obrębie dużych modyfikacji? Nie wiem, niech ktoś się podzieli wiedzą na ten temat. Nie zapominajmy, że Przebudzenie ma być zakończeniem całego Przeznaczenia, tak że dwa zakończenia tak długiego i wspaniałego wątku wydają się być idealnym rozwiązaniem, wszak wszyscy lubimy nieliniowość. Tym niemniej od strony technicznej, lore i skryptowej jest to zapewne olbrzymie wyzwanie.
Oczywiście wszystko zależy jak bardzo 'rozdzielone' owe zakończenia będą i od którego momentu zaczniemy wpływać na konkretne zakończenie. Może od początku?... ;)


RE: [G2NK] Returning 3 - Memorius - 24.07.2017

Będzie to zrobione tak, że gracz nie zorientuje się w którym momencie (Kardynalna Konsekwencja) kierowany jest do jednego  dwóch zakończeń.
Oczywiście nie należy oczekiwać, że zakończenia będą diametralnie różne.
Będą różne o tyle , o ile będzie to wynikało z Kardynalnej Konsekwencji, o której wspomniałem wcześniej.


RE: [G2NK] Returning 3 - Tituf - 24.07.2017

A mówiąc jaśniej, jedno zakończenie będzie epickie i widowiskowe, a drugie bardzo, bardzo prozaiczne i ubogie. Ale zapewniam, że oba będą warte zagrania.


RE: [G2NK] Returning 3 - Klimek - 24.07.2017

Czyli pierwsze zakończenie - Bezi idzie w kierunku kamery spokojnym spacerkiem a za jego plecami eksplodująca aż do nieba Świątynia Śniącego OK


RE: [G2NK] Returning 3 - Tituf - 24.07.2017

Dokładnie, coś jak końcowa scena w Django.


RE: [G2NK] Returning 3 - Memorius - 24.07.2017

zapewniam, ze to "epickie" zakończenie to będzie absolutny hit i nic takiego jeszcze w Gothic nie widzieliście.
Mam nadzieję, że prowadząc grę w odpowiedni sposób jak najwięcej osób do takiego zakończenia właśnie dojdzie.

Oczywiście pozostaje jeszcze aspekt skryptowy ale myślę, że jeśli do tego przysiądę, to jakoś się to uda zrobić bez szczególnych problemów, tym bardziej, że zasadnicze segmenty skryptowe do tego są już dawno gotowe i pozostaje tylko ich odpowiednia synchronizacja, głównie w plikach nadrzędnych.


RE: [G2NK] Returning 3 - SparrowJacek - 24.07.2017

Jak by to pewien szanowany obywatel Khorinis powiedział: ale będzie fajnie!

Ja mam jeszcze takie pytanie: w Epilogu duże znaczenie miało to, ze Bezi szedł droga mrocznego zakonu(najbardziej boli mnie, ze sobie spojlowalem a nie to, ze wielu rzeczy nie do końca rozumialem) czy i w Przebudzeniu bedzie dalej mocno wyczuwalne to, ze kiedyś nslezelismy do tej gildii?


RE: [G2NK] Returning 3 - Lewkooo - 24.07.2017

(24.07.2017, 17:44:03)SparrowJacek napisał(a): czy i w Przebudzeniu bedzie dalej mocno wyczuwalne to, ze kiedyś nslezelismy do tej gildii?

Po tym co ograłem już w Przebudzeniu to mogę powiedzieć, że raczej nie będzie nawiązań do gildii Mrocznego. A na pewno już nie tym w stopniu co w Epilog


RE: [G2NK] Returning 3 - Memorius - 24.07.2017

doprecyzuję - w obecnej wersji będą to nawiązania nieliczne i w zasadzie związane tylko z pewnymi dialogami pobocznymi dotyczącymi Epilogu
raczej mimo tego gracz nie powinien mieć problemów logicznych-lore w czasie samych zadań


RE: [G2NK] Returning 3 - SparrowJacek - 24.07.2017

Super, bo ogrywam Przeznaczenie mrocznym i będę musiał jeszcze raz pewnie potem przejść Epilog, żeby nic mi nie uciekło.

Jeszcze dwie drobne sprawy:
Życie i mana nie będą się oczywiście regenerować podczas snu, prawda?
(nie mówcie nic o tym, wolę mieć niespodziankę, ale musiałem to napisać) Nie mogę się już doczekać, żeby po raz trzeci szukać chromaninów :>