Drużyna Spolszczenia
Przebudzenie - problemy z zadaniami - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przebudzenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=179)
+--- Wątek: Przebudzenie - problemy z zadaniami (/showthread.php?tid=918)



RE: Problemy z zadaniami - Memorius - 21.09.2017

Pozostaje pytanie po co próbował?
Miał ten klucz odnieść, a nie drzwi otwierać.
A gdyby otwarcie tych drzwi uruchomiło jakiś trigger albo event blokujący dalszą rozgrywkę w jakimś zakresie?
Czy to tak trudno wykonać proste zlecenie bez kombinowania na zapas?


RE: Problemy z zadaniami - Draco - 21.09.2017

Zaszło nieporozumienie.

Mając klucz próbowałem otworzyć drzwi od strony Pacho i od strony Fiska, nie pasował do żadnych z nich. Potem oddając klucz pewnej osobie wspomniał, że pewnie już ograbiłem i stąd moje zdziwienie. W gwoli ścisłości nie bawię się kodami.


RE: Problemy z zadaniami - SparrowJacek - 21.09.2017

Ale Memo, był ten quest z przeniesieniem klucza w lodowej krainie, Hertog się chyba gość nazywał. Przecież gdybym od razu odniósł klucz gostkom to bym nie obrabował skrzynki a przez to nie otworzył skrzyni na szczycie wieży w Zamku. Raczej jak masz klucz to starasz się go wykorzystać jak jesteś Bezim. Przynajmniej ja tak zawsze grałem - dla największego zysku.

Edit:to dalej problemy z zadaniami czy juz powinniśmy się przenieść do innego tematu?


RE: Problemy z zadaniami - Memorius - 21.09.2017

(21.09.2017, 16:10:36)SparrowJacek napisał(a): Przecież gdybym od razu odniósł klucz gostkom to bym nie obrabował skrzynki a przez to nie otworzył skrzyni na szczycie wieży w Zamku.
i to jest własnie błąd logiczny, bo te skrzynie wcale nie miały zostać otwarte
miały zostać zamknięte do końca gry
gracz nie miał w zamyśle otwierać ani skrzyni przy obu Najemnikach a ni skrzyni na wieży
potem takie skróty myślowe i granie na pamięć z G2 P powodują różne nieporozumienia oraz naruszenie balansu itemów
skąd wiedziałeś, że klucz ze skrzyni koło najemników pasuje do skrzyni na szczycie wieży?
no przecież nie z Przebudzenia
jest to wszystko wynik niedbałego i powierzchownego potraktowania sprawy zawartości skrzyń w czasie prac nad zenem oraz w czasie testów
efekty są jak widać kompromitujące i burzące zamysł logiczny rozgrywki


RE: Problemy z zadaniami - Klimek - 21.09.2017

Granie na pamiec z G2P sprawilo, ze Sparrow wygral Arene, wiec nie wiem, czy to takie zle podejscie.


RE: Problemy z zadaniami - Memorius - 21.09.2017

Tu chodzi o podejście ogólne.
Jak w Epilogu były elementy poleceń zawarte tylko w dialogach i lekko ukryte, to już się ogromna większość gubiła  domysłach co robić, bo nie zażywają leków z serii "Dobrze pamiętać!"
Jak w Przebudzeniu jest kawa na ławę wyłożone - "weź mu to zanieś" , ale nie ejst dopisane NATYCHMIAST to gracze szukają X rozwiązań komplikujących rozgrywkę.
Tak jak napisałem, jest to niedociągnięcie związane z pracami nad modem, choć mnie się wydawało,że serie poleceń są oczywiste.
Przyjmiemy inną strategie prac nad tym w "Korzeniach Zła", być może też wrócimy do sposobu podawania poleceń kierujących gracza takiego jak był w Epilogu.
Coś co będzie nieoczywiste nie będzie powodowało dzielenia włosa na czworo.


RE: Problemy z zadaniami - revynar - 21.09.2017

Mam dwa pytania:
- Kto uczy otwierania zamków?
- Gdzie można zdobyć zwój niepamięć?


RE: Problemy z zadaniami - Lewkooo - 21.09.2017

(21.09.2017, 18:33:44)revynar napisał(a): - Kto uczy otwierania zamków?

Uczy Diego po wyuczeniu się kradzieży kieszonkowej.

(21.09.2017, 18:33:44)revynar napisał(a): Gdzie można zdobyć zaklęcie zapomnienie?

Nigdzie. Zwój ten nie występuje w grze.


RE: Problemy z zadaniami - revynar - 21.09.2017

A nie ma nic co zastępuje ten zwój i działa podobnie?


RE: Problemy z zadaniami - SparrowJacek - 21.09.2017

Nie, w Przebudzeniu nie bije się przypadkowych ludków. Nikt nie wymaga tego w żadnym zadaniu.

A jak kogoś okradasz i nie wyjdzie, to i tak zawsze się wczytuje xD


RE: Problemy z zadaniami - Wiśnia - 21.09.2017

(21.09.2017, 18:45:15)revynar napisał(a): A nie ma nic co zastępuje ten zwój i działa podobnie?
po kilku dniach osoba zła na beziego powinna zapomnieć z tego co pamiętam


RE: Problemy z zadaniami - revynar - 22.09.2017

Może mi ktoś powiedzieć skąd trzeba wziąć drewno w zadaniu "Drewno dla kopalni", bo pogadałem z Draalem i nie nie dostałem drewna, a z nikim nie mam już opcji w tym temacie.


RE: Problemy z zadaniami - SparrowJacek - 22.09.2017

Właśnie z Draalem. Tylko najpierw trzeba oddać mu przysługę. Polecam przyjrzeć się uważniej Fiskowi i jego machlojkom.


RE: Problemy z zadaniami - Draco - 22.09.2017

Czy istnieje runa teleportacyjna do dawnego Zjednoczonego Obozu? Kilka teleporterów otrzymałem, dlatego zastanawiam się czy gdzieś go przegapiłem, bądź nie znalazłem.

Druga sprawa, ktoś mi kiedyś wspominał o skórach węża błotnego, zapomniałem kto to był.


RE: Problemy z zadaniami - SparrowJacek - 22.09.2017

1. Nie istnieje.
2. Tak, poszukaj na zamku, jeśli masz odpowiednią ilość tych skór :)