Drużyna Spolszczenia
Wrażenia z "Przebudzenia" - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przebudzenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=179)
+--- Wątek: Wrażenia z "Przebudzenia" (/showthread.php?tid=920)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - matero77 - 30.11.2017

Witajcie,
co mogę napisać, coś pięknego!
Dawno nie grałem w tak dobrego moda, to jest wasz trzeci mod (z jednej serii), a dalej nie mogę zrozumieć dlaczego nikt do was się nie zgłosił abyście wydali własną grę :)

Całość moda przeszedłem w niecałe 72 godziny, tak tyle ponieważ jestem ślepy i czasami przebiegałem paręnaście razy obok tego samego zielska... To zadanie mnie psychicznie zniszczyło i to na długi czas. Co do zadań nie zrobiłem tylko z ludźmi z Nordmaru, nie udało mi się wykuć ostatniej broni, pewnie gdzieś we wcześniejszym zadaniu źle wybrałem lub wykonałem coś dlatego nie otrzymałem odpowiedniego przedmiotu. W najważniejszym zadaniu nie znalazłem wszystkich ludzi, jak się okazało nie przeszukałem odpowiednio dobrze okolicy, ale co będę ukrywał miałem już dosyć poszukiwań zielska. Niestety jak się okazało jestem beznadziejnym eksploratorem.

Przede wszystkim co mi się podobało:
- Zadania główne - trudne, zabójcze i na myślenie, a przede wszystkim logiczne i mistrzowsko napisane. Aż chciało się czytać zdanie po zdaniu.

- Zadania poboczne - tak jak pisałem o pomoc nigdy bym nie zgadł, że trzeba było to i owo przeczytać. Nauczyliście mnie w przeznaczeniu i epilogu, że trzeba wszytko czytać, a ja tego nie zrobiłem tutaj... (grałem nie dawno w Elexa i Skyrima i nie będę ukrywał straciłem logiczne myślenie, w sumie jakiekolwiek myślenie).

- Zadania ogólnie - wielki plus, ze wybraliście dalej starą szkole, że trzeba wysilić te nasze szare komórki w dzisiejszych czasach gdzie na przykładzie Elex czy Skyrim patrzysz gdzie strzałka Ci każe iść tam idziesz. Nie, nie, tutaj to blisko znaczy kawałek drogi gdzie na twojej drodze stanie milion potworków i musisz pomyśleć jak je ominąć, albo zadania gdzie trzeba pomyśleć co się zrobiło wcześniej lub czytać ze zrozumieniem, bo czasami jedno zdanie może dać nam rozwiązanie.

- Postacie - Co tutaj mówić, każdy z nich ma swoją głębię, ma historię i cele życiowe. Nawet nie wiecie jak mnie zaskoczyliście z tym zadaniem na mistrza złodzieja gdy znalazłem odpowiednie pisemka itp. mając w pamięci pewne postacie i wcześniejsze z nimi rozmowy byłem mocno zaskoczony. Szczególnie pod koniec gry.

- Lokacje - przerobione, dodane nowe miejsca, a co najważniejsze wypełnione tak jak powinny, nie za mało i nie za dużo.

- Przyjaciele - miło było spostać starych znajomych, pomóc im rozwiązać problemy jakie mieli, szczególnie pomóc pewnemu Orkowi :)

- Gra zadanie - masakra ..... ile to ja się nabiegałem i bałem się, że przez przypadek coś złe zrobię i nie przejdę tego zadania. Przypominało mi się jak w Epilogu musiałem ponad 20H od nowa robić bo skopałem jedno zadanie ...

Co tu będę dalej nawijał, grało mi się przyjemnie, czytałem uważnie teksty (no prawie zawsze), dzięki wam znowu wysiliłem swoją mózgownice do granic możliwości aby przejść pewne misje i czekam niecierpliwie na kolejnego moda! Te wszystkie godziny grania, kłotni z żoną aby szedł spać, a nie grał w jakąś "Głupią" grę będę wspominał długo. Zresztą namawiam ciagle parę znajomych by wrócili do Gothica i spróbowali przejść go od nowa z waszymi modami, bo uważam, że są warte polecenia i przede wszystkim dziękuję wam twórcom moda za włożony wysiłek i liczę na to, że kiedyś te mody będą wspominane jako najlepsze mody do Gothica II NK.

Ps1. Misja z miłosną ucieczką - raz wybrałem tą drugą opcję i aż musiałem wczytać grę bo nie mogłem przeżyć, że to moja wina była ...

Ps2. Przepraszam za pisownię.

ps3. Nie dam zdjęć, niestety dwa dyski i płyta główna poszła wczoraj się walić dlatego miałem czas dzisiaj by cokolwiek napisać :)


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Memorius - 30.11.2017

Gratulacje z okazji ukończenia Przebudzenia Piwko
Dziękujemy także za kolejną pozytywną recenzję gracza, który chyba wie, o co w tym nam chodzi i docenia styl tego co robimy.
Ciekawy jestem jakiego się dograłeś zakończenia?


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Tituf - 30.11.2017

Jak dla mnie ten post w pełni rekompensuje nasze trudy... I wcale nie dlatego że to opinia przychylna. Komuś chciało się po prostu napisać parę słów od siebie bez zawistnego trollowania i hejtu z dupy. Props ode mnie dla matero.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - matero77 - 30.11.2017

Miałem na pewno złe zakończenie, bo pamiętam, że Bezi przed rozmową z orkiem powiedział, że chyba o czymś zapomniałem, albo czegoś nie zrobiłem. Nie pamiętam już dokładnie, ale z tego co widziałem z wypowiedzi i zdjęć innych graczy na pewno z 3 albo 4 osób nie znalazłem pod koniec i ich nie uratowałem.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Tituf - 30.11.2017

Czyli jak zginął zły szaman?


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - matero77 - 30.11.2017

Został zdradzony przez własnych, a na końcu miło się patrzyło jak podbiegają do niego i go atakują po czym jak go zabili stwierdzili, że będę kolejnym dobrym celem :)


A jeśli było jakieś inne to jestem w wielkim szoku, że można to było inaczej rozegrać wszystko.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Tituf - 30.11.2017

Lipa... Bardzo mnie ciekawi czy Majes wybierze inną wersję zakończenia nagrywając na yt.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Memorius - 30.11.2017

(30.11.2017, 17:44:26)matero77 napisał(a): A jeśli było jakieś inne to jestem w wielkim szoku, że można to było inaczej rozegrać wszystko.
oczywiście że było, monumentalne!


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Jaskot - 11.03.2018

Koniec!

O tym modzie mogę napisać w sumie to samo, co o poprzednich: trochę wad przykrytych gigantycznymi plusami.

Co mnie szczególnie urzekło w Przebudzeniu to klimat. Ciężki, wręcz apokaliptyczny. Kilka frakcji próbujących coś odbudować na popiołach, nie zdających sobie sprawy z tego, że ogień jeszcze się porządnie nie rozszalał.

Ciekawie zarysowane postaci, każda z własnym charakterem. Nienachalny, przyjemny humor i easter eggi poukrywane to i ówdzie. Herezja returnijska, Stworzonka i Toudi szczególnie mnie rozbawiły.

Poziom trudności wyższy niż wcześniej. Górnicza Dolina to dalej miejsce, które nie wybacza. Zdecydowaną większość rozgrywki uciekałem, ale dzięki temu na końcu dokonywałem masakry z jeszcze większą przyjemnością.

Zadania miodzio, niektóre naprawdę mogą zapaść w pamięć (rozgrywka o życie Liwiusza- rewelacja!). Troszeczkę jak zawsze za dużo biegania w te i wewte, a moją rozpacz pogłębiła bardzo ograniczona liczba mikstur szybkości. No i zbieranie ziółek będzie mi się śnić po nocach.

Zakończenie bardzo fajne, czułem satysfakcję z rozpaczliwych działań pewnego orka.


Staty końcowe: https://imgur.com/a/Gxhm7

Granie postacią pod zręczność było ciężkawe, do momentu zdobycia mieczy żywiołów, które znacznie ułatwiły sprawę.


Podsumowując: Przebudzenie zawiera w sobie to co najlepsze i to co najgorsze w modach grupy DT. Ale klimat i postaci sprawiają, że na ten moment to chyba moja ulubiona część. Polecam absolutnie każdemu, kto w Gothicu ceni sobie świat i klimat. Jeżeli żałujesz, że Piranha nigdy nie wydała porządnej gry po G2NK- mody DT ukoją twój żal!


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Tituf - 11.03.2018

Obawiam się, że zagrałeś ubogim zakończeniem...


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Jaskot - 11.03.2018

To są inne? Gdzie, co, jak??


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Memorius - 11.03.2018

uuuu faktycznie, przepadł cały kawał gry i drakońskie zakończenie

ja nie wiem ,że aż tylu tak nonszalancko rozgrywa akcje prowadzące do bardziej epickiego zakończenia
niemniej gratulacje za samo ukończenie w wersji "ubogiej" :)


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Klimek - 11.03.2018

Czy podczas gry nie poczułeś, że coś zawaliłeś? To był właśnie moment wyboru zakończenia... :>


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Jaskot - 11.03.2018

(11.03.2018, 20:54:52)Klimek napisał(a): Czy podczas gry nie poczułeś, że coś zawaliłeś? To był właśnie moment wyboru zakończenia...
No ni cholery nic takiego sobie nie przypominam.

Końcówkę zrushowałem, ale czułem, że Bezi też ma granice cierpliwości. :D

No cóż, za parę lat pewnie rozegram całość ponownie, będę szukał czegoś innego.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Klimek - 11.03.2018

To nie podczas końcowki. Wyboru dokonuje się o wiele, wiele wcześniej. Na pewno miałeś sytuację, w której wykonałeś zadanie i zostałeś oschle "pochwalony", a tak naprawdę to spieprzyłeś. OK