Drużyna Spolszczenia
Wrażenia z "Przebudzenia" - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przebudzenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=179)
+--- Wątek: Wrażenia z "Przebudzenia" (/showthread.php?tid=920)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Problemy z zadaniami - Erwin - 21.06.2019

Gratuluję ukończenia, bo  Przebudzenie nie jest prostym modem, z resztą jak cała seria. Co do zakończenia, to są dwa i może tak pokierowałeś fabułę, że miałeś, to "gorsze" finałowe rozstrzygnięcie.

Korzenie Zła, oczywiście jak najbardziej polecam do ogrania.


RE: Problemy z zadaniami - SirKudłaty - 21.06.2019

(21.06.2019, 21:51:57)Erwin napisał(a): Gratuluję ukończenia, bo  Przebudzenie nie jest prostym modem, z resztą jak cała seria. Co do zakończenia, to są dwa i może tak pokierowałeś fabułę, że miałeś, to "gorsze" finałowe rozstrzygnięcie.

Korzenie Zła, oczywiście jak najbardziej polecam do ogrania.

Ooo to nie miałem pojęcia. U mnie zakończenie wyglądało tak, że Szaman Tum-Art (chyba dobrze napisałem) został zabity, nastał pokój, odesłali mnie na statek  i wszyscy żyli długo i szczęśliwie xD Zajęło mi to około 45h, z czego 10h to bieganie, szukanie dialogów, wskazówek, bądź zabijanie czasu w oczekiwaniu na odpowiedź na forach :D

A jak wygląda drugie zakończenie? Dało by radę jakiegoś save, żeby móc dograć końcówkę chociaż, ewentualnie nawet powierzchownie opisać, na czym polega?


RE: Problemy z zadaniami - Tituf - 21.06.2019

Tak to jest kończyć grę na cudzym save. Zapodaj swój, bo może masz inne zakończenie w finale.


RE: Problemy z zadaniami - SirKudłaty - 21.06.2019

(21.06.2019, 22:29:02)Tituf napisał(a): Tak to jest kończyć grę na cudzym save. Zapodaj swój, bo może masz inne zakończenie w finale.

Wątpię, jak przeglądałem dziennik, nie znalazłem jakiś rozbieżności, aczkolwiek, mogę się mylić. Jutro podeślę :)

Po za tym, byłem już tak znerwicowany tym, że pod koniec co chwilę mam przestoje, że było mi wszytko jedno, czy mój czy cudzy save Język Chciałem już tylko zakończenie poznać :D A jak poznałem, to nagle dowiaduje się, że są dwa :D Jak żyć? xD


RE: Problemy z zadaniami - Erwin - 21.06.2019

Nie będę spoilerował, o co chodzi z tym drugim zakończeniem, bo może kiedyś zechcesz zagrać ponownie, więc nie będę Ci psuł zabawy.
Jak jesteś niecierpliwy, to poczytaj "Wrażenia z rozgrywki" tam jest opisane o co chodzi, chyba nawet w jednym z ostatnich postów, ale polecam zagrać kiedyś drugi raz i dojść do tego samemu.

Raczej polecam zrobić sobie przerwę w graniu jak coś nie idzie, przemyśleć, poskładać w głowie fakty i dostępne możliwości, niż tak gnać na siłę i byleby do końca.


RE: Problemy z zadaniami - SirKudłaty - 21.06.2019

(21.06.2019, 22:55:46)Erwin napisał(a): Raczej polecam zrobić sobie przerwę w graniu jak coś nie idzie, przemyśleć, poskładać w głowie fakty i dostępne możliwości, niż tak gnać na siłę i byleby do końca.

Ogólnie tak zrobiłem, pierwsze podejście miałem w tamtym roku. Gdy zaczął mi się robić spory przestój, dałem sobie spokój. Do Przebudzenia wróciłem jakieś 2 tygodnie temu po ponad półrocznej przerwie. Czarę goryczy przelał moment w którym zorientowałem się, że poświęciłem dużo więcej czasu, a byłem dużo bardziej w tyle niż poprzednim razem Smutny  Na domiar tego, w ruch poszedł długopis i zeszyt aby notować sobie co ważniejsze rzeczy, aby o niczym nie zapomnieć- niestety (albo i stety :) ), nie wszystko widnieje w dzienniku przez co łatwo zapomnieć o baraniej kiełbasce dla przyjaciela :).

Przebudzenie jest pierwszym modem z serii, który udało mi się ukończyć. Teraz będę brał się za Korzenie Zła, a następnie za Przeznaczenie i Epilog. Co prawda trochę nie po kolei, ale każdą z części miałem okazję w mniejszym lub większym stopniu poznać, co nie przeszkodziło mi w ogólnym zrozumieniu przestawionej historii :D


RE: Problemy z zadaniami - Erwin - 22.06.2019

Nie wyrzucaj tego zeszytu, jak masz zamiar grać w  Korzenie Zła . Sam też robiłem notatki  :)


RE: Problemy z zadaniami - Tituf - 22.06.2019

(21.06.2019, 22:32:09)SirKudłaty napisał(a): Wątpię, jak przeglądałem dziennik, nie znalazłem jakiś rozbieżności, aczkolwiek, mogę się mylić.
Jak widzę (post #352 z tematu http://druzynaspolszczenia.pl/showthread.php?tid=920&page=24 ) nie pomyliłem się i sam masz odpowiedź na wariant finałowy u ciebie. Klimek celowo tak go rozegrał. Do tego - czy wykonał wszystkie spec-bonusy, czy odnalazł i poznał tajemnicę Torbenitu i wiele innych akcji?



*kilka postów przeniosłem - ten temat jest stosowniejszy


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Klimek - 23.06.2019

Nie ukrywam że kwestia torbenitu stanowiła dość spore wyzwanie ale w końcu udało mi się znaleźć osobę zainteresowaną tym minerałem. :>


RE: Przebudzenie - problemy techniczne - Cayen - 22.10.2019

Udało się! Miejmy nadzieję że to jakoś będzie. Jakieś rady jak dobrze teraz uczciwie zacząć w grę tego moda?


RE: Przebudzenie - problemy techniczne - Tituf - 22.10.2019

Graj zgodnie z fabułą, np po wstępnym dialogu nie zapierniczaj po całej Dolinie a kieruj się do Zamku. Każdą lokację ogrywać do końca i zataczać coraz większe kręgi na planszy. Często zapisywać na różnych slotach i korzystać w pełni z asortymentu.


RE: Opinie/wrażenia z "Przebudzenia" - Cayen - 08.11.2019

Właśnie skończyłem moda (Dzięki Tituf ^^) pomimo paru błędów jest i tak świetny, końcówka epicka :D właśnie zaczynam Korzenie Zła :)


RE: Opinie/wrażenia z "Przebudzenia" - Memorius - 09.11.2019

Cytat:pomimo paru błędów jest i tak świetny


jest świetny bo nie ma błędów, a jeśli są to może chętnie poznam jakie Relaks


RE: Wrażenia z "Przebudzenia" - Cayen - 13.11.2019

Jeśli chodzi o błędy to 2 razy pod koniec moda nie mogłem akurat dalej ruszyć fabuły to tylko taki mały 'mankament' ;d ale to najprawdopodobniej z mojej winy a tak to spoko ^^


RE: Wrażenia z "Przebudzenia" - AhnBael - 20.03.2020

Przeszedłem po raz pierwszy Przebudzenie w lekko ponad 56 godzin i muszę przyznać, że to najlepsza część Przeznaczenia dla mnie, jako miłośnika klimatów G1 i Górniczej Doliny. Wszystko zostało świetnie przemyślane, a szczególnie podobał mi się wątek eliminacji Nekromantów (dostałem początkowo zawału jak zobaczyłem te demony w leżu kamiennego smoka  Beka ). Również świetnie przedstawiony został wątek upadku wpływów Arto oraz historia Asghana. Mam nadzieję, że podczas gry w Korzenie Zła czy przyszłe Imperium Popiołów dowiem się więcej o losach upadłego Magnata. Eksploracja była bardzo trudna, ale frajda z wybicia tych wszystkich silnych bestii w GD była ogromna. Mod często zmusza do myślenia i łatwo jest przegapić jakąś misję, ale jako że grałem uważnie (tak, udało mi się przejść grę tym bardziej rozbudowanym zakończeniem) myślę, że niczego nie przegapiłem. Miałem też jednego buga, a mianowicie kilku orków z zamku mi gdzieś zniknęło i musiałem posiłkować się kodami, ale koniec końców się udało. Więcej bugów nie widziałem. Przede mną jeszcze Korzenie Zła i aż umieram z ciekawości jakie dalsze przygody mnie tam czekają. Dobra robota za stworzenie najlepszej sagi modów do Gothic 2!
Moje statystyki z Przebudzenia:
https://imgur.com/1EFQ1mr

Dodam jeszcze, że moda przeszedłem z Panker Mod Mix i DX11 (ulepszona wersja alternatywna ze stycznia 2020). Gorąco polecam ten mix, bowiem podmienia niemal wszystko na tekstury podobne, ale dużo lepszej jakości dlatego np. tekstury w Dolinie Przodków nie są kanciaste. Przeszedłem już z tym połączeniem także Pzeznaczenie i Epilog.