Drużyna Spolszczenia
Korzenie Zła - przebieg prac - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Destiny Team - kulisy (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Wątek: Korzenie Zła - przebieg prac (/showthread.php?tid=939)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Korzenie Zła - Wiśnia - 19.10.2017

(15.10.2017, 19:25:36)Michał napisał(a): Oczywiście moim zadaniem zagadka jest zbyt prosta dla mistrzów areny, dlatego przygotuję jeszcze jedną, innego typu, żeby mogli poczuć się uradowani.
Już się boję...  ;(


RE: Korzenie Zła - Klimek - 19.10.2017

Token wpadnie i pozamiata, co by to nie było. :>


RE: Korzenie Zła - Memorius - 19.10.2017

Takie trudne zagadki owszem będą, ale z wysublimowanych e.e tym razem zrezygnuję.
Ubolewam nad tym, że minęły czasy gdy maturzysta po liceum zasypałby te tematy z ee swoimi odpowiedziami.
Dla obecnego absolwenta "wyższej" uczelni - licencjata to wszystko jest po prostu za trudne.


RE: Korzenie Zła - Memorius - 21.10.2017

Gotowa jest pierwsza wersja testowa Korzeni Zła.
Tym razem z powodu absencji Proroka wstępną kompilację, trwającą ponad 10 godzin zrobił Michał :> OK 
On też złożył całość, składająca się z uporządkowanego wstepnie obszaru gry, handlu, nauki, kradzieży, nowych elementów magicznych , wszystkich NPC z dialogami wstepnymi oraz rutynami rozpoczęcie 24 zadań oraz 3 zadań kompletnych w grze.
Liczę na punkty Reputacji dla niego za upór zrobieniu tego, bo robił to po raz pierwszy, na content, który nie do końca jak się okazało udało mi się dopracować do wstępnej obróbki
szacun


RE: Korzenie Zła - XaroN - 22.10.2017

Świetnie, nawet pomimo nieobecności ważnego członka sobie radzicie :>


RE: Korzenie Zła - Dinozaur7 - 24.10.2017

Uprzedzam, że miałem zamiar zadać pytanie przed przeczytaniem ostatnich wypowiedzi w sb. ;)

Nad czym konkretnym tam teraz konkretnie pracujecie?


RE: Korzenie Zła - Memorius - 24.10.2017

Potforki trochę zbyt intensywnie walczą między sobą i musimy przerobić pewne inserty w pliku startowym.
Zapewne pojutrze pojawi się wersja VA 3 z takimi poprawkami na gotowo.
VA 3 a nie VA2 bo VA2 mamy, tylko że nie została użyta.
Tak naprawdę poza zadaniami wszystko już jest, chociaż zadania (na razie 30) są mocno w głowach lub rozpoczęte sensownie w grze.


RE: Korzenie Zła - Dinozaur7 - 24.10.2017

W takim razie pozostaje tylko życzyć dalszej weny ;)


RE: Korzenie Zła - Dota - 24.10.2017

Bez trolla teraz, całkowicie szczerze. Napiszcie gdzieś jakieś ogłoszenia na grafika, może by ktoś się zobligował poprawić trochę tę Dolinę Przodków, choćby tylko przeskalować odpowiednio tekstury.
Wiadomo, że nie grafika najważniejsza, ale jest to też jakiś element rozgrywki.


RE: Korzenie Zła - Tituf - 25.10.2017

Nie będziemy pisać ogłoszeń. Po pierwsze ten zen był już mocno poprawiony przez Proroka. Jest teraz naprawdę nieźle i wielu graczom nie przeszkadzało to już w Przeznaczeniu. Każdy był skupiony na grze i fabule, a pojedyncze miejsca gdzieś na krańcach mapy czy nawet w lesie, to były wyjątki dla estetów i znawców grafiki. A po drugie taki apel jest bez sensu, bo już poznaliśmy się na odzewie na wszelkie apele z naszej strony. Czy to naboru do ekipy, czy pomocy pośredniej... Może ktoś z chęciami z naszej ekipy zabrałby się za to, ale jedna Dota wiosny nie czyni Troll.


RE: Korzenie Zła - Memorius - 25.10.2017

Szczerze?
Tym razem robimy grę dla własnej przyjemności, dla siebie , a nie dla graczy.
Zdanie graczy o tym, co powstanie, już mało mnie obchodzi.
Najważniejsze, żeby mnie się podobało i podobało się innym twórcom.
Ja jakieś tam kawałki niedokładnie wyskalowanego podłoża mam gdzieś, interesuje mnie coś zupełnie innego.
Jeśli w Ekipie pojawią się głosy, że te pewne wizualne elementy zena ich rażą, to być może pomyślimy nad jakimiś poprawkami.

Przy okazji...
Liczba zmian w zen jest i tak już wyjątkowo duża, a zapewne będzie jeszcze większa.
Jednak te zmiany dotyczą kwestii fabularnych a także logiki i lore i to pod tym kątem ich dokonujemy.


RE: Korzenie Zła - Klimek - 27.10.2017

Tajemnicza postać w tajemniczym stroju, w tym złowrogi kostur na plecach. Osobiście podchodziłbym do tej postaci ze sporą rezerwą, mimo, że gości w przyjaznym dla Beziego miejscu czyli Obozie Myśliwych.


RE: Korzenie Zła - Memorius - 30.10.2017

dobre spostrzeżenia Troll 

tymczasem nadal trwają żmudne testy wersji VA 1, ponieważ jednocześnie dokonujemy sporych zmian w zenie - zarówno w układzie itemów jak i w wyglądzie ogólnym
coś się pojawi nowego, coś zniknie itd Relaks
przygotowywany jest także balans i układ dla rozwoju postaci , który w znacznej mierze jakoś tak sam wyszedł prawidłowo. choć oczywiście będziemy to kontrolować i poprawiać do ostatniego momentu


RE: Korzenie Zła - XaroN - 31.10.2017

Jak tam reszta ekipy? Dawno nie widziałem Jacka, działa tam z Wami jeszcze?


RE: Korzenie Zła - Tituf - 31.10.2017

Sparrow - jak to pirat - nosi go po morzach i oceanach. Może się jeszcze na coś przyda Troll

Lada moment (może w weekend) powstanie kolejna wersja vizual Korzeni. To będzie fundament do dalszych prac. Będą tu już prawidłowo rozmieszczone potworki, wiele interakcji z NPC (wstępne dialogi, kradzieże, nauka, itp), wykuwanie i sporo już 'zamocowanych' zadań w grze... Michał dokonał też pewnych zmian w zenie... Teraz pora wszystko to sprawdzić w grze.

[Obrazek: Oo72QYl.jpg]