Przeznaczenie - problemy techniczne
#46
Ja nie zauważyłem żadnego dyskomfortu tam.
Odpowiedz
#47
U mnie też cięło masakrycznie, ale ja mam akurat słabego kompa.
Ta wieża jest ogólnie rzecz biorąc najbardziej fpsożercza w całej grze.
Odpowiedz
#48
Mi ogólnie w dolinie okropnie chodzi w porównaniu do normalnych terenów z Gothica. Nawet w Khorinis mi wszystko działa bardzo płynnie (stałe 60fps+) na 200/200 ustawieniach odległości widzenia. A w dolinie 20-40fps to norma. Co gorsza zmiana ustawień odległości nic nie daje. No ale grać się jakoś da.
Odpowiedz
#49
Po kliknięciu "Nowa Gra" i załadowaniu paska wyskakuje crash:

http://i.imgur.com/qB7TBSn.png

Powie ktoś o co chodzi? Co jakieś kilkanaście sekund podczas gry cały czas w tym miejscu jakieś okienko wyskakuje i jest to trochę wkurzające. Mgły wyłączyłem, na czystym Gothicu - Help.
Odpowiedz
#50
Bansu, jaki wasz Windows? Ósemkę?
Odpowiedz
#51
siódemeczkę
Odpowiedz
#52
To nie mam pojęcia o co chodzi.
Spróbuj odpalić Gothica w oknie. Wchodzisz w folder System będąc w katalogu z Gothiciem i następnie odszukujesz plik 'gothic.ini'.
Otwierasz go notatnikiem czy jakimkolwiek edytorem tekstu i szukasz linijki 'zStartupWindowed'. Zmieniasz z 0 na 1. I będziesz miał w oknie.
Może w ten sposób przestanie Ci się pojawiać ta ramka.
Odpowiedz
#53
Super od dzisiaj mogę grać spokojnie w Przeznaczenie. Po paru tygodniach kombinowania dziś grałem parę godzin bez crashy. Jak to zrobiłem zainstalowałem wszystko oprócz G2MDK i updat'u do tego i wszystko chodzi miodzio. I to na bardzo słabym sprzęcie który powinien powodować błędy, a wcale tak bez G2MDK tak nie jest :D.

Kiedy wszedłem do Doliny Przodków miałem 30 fpsów było ok. Z Hubertem doszedłem do Obozu Myśliwych, a w nim wciąż 30 fpsów grało się przyjemnie. Z co najmniej 2 godziny byłem w obozie i okolicach mając 30 fpsów (To było gdy grałem wczoraj). Ale gdy wyłączyłem grę i dzisiaj chciałem pograć to po prostu się nie dało. Mam w większości miejsc 15- 25 fpsów? Nawet dając minimalnie 20% na zanikanie obiektów i odległość widzenia to jakoś szczególnie nie pomaga. Widać niektóre obiekty np. dwie wieże, jakieś budynki (chyba to opuszczone gospodarstwo jak podejrzewam) z Obozu Myśliwych jakbym miał odpalone z 200% rysowania obiektów, a kiedy biegnę z 20% nagle z dupy pojawia się drzewo przed Bezim, ale czemu widzę dalekie obiekty które nie powinny się rysować tak daleko? Podejrzewam, że to dlatego, że wcześniej byłem w Khorinis i tam działało wszystko ok i gdy wszedłem do doliny też było ok, ale dzisiaj nie byłem najpierw w Khorinis, tylko od razu w Dolinie i optymalizacja nie działa poprawnie, a mi latanie między światami raczej nie pasuję. Jakieś porady jak zwiększyć fpsy?
Odpowiedz
#54
Wyłącz w opcjach te wszystkie duperele typu mgła, zasięg widzenia ustaw sobie na 120, powyłączaj wszystko w tle.
Odpowiedz
#55
Tak jak myślałem cofnąłem się do Khorinis i wróciłem do Doliny i FPSy wróciły do normy. Strasznie to dziwne.
Odpowiedz
#56
(28.08.2016, 12:42:52)Siekiera napisał(a): Tak jak myślałem cofnąłem się do Khorinis i wróciłem do Doliny i FPSy wróciły do normy. Strasznie to dziwne.

Wymagania wobec starej gry są ogromne, a i wobec ekipy też...
Kiedy spada ci jakość gry w DP, pojawia się mgła, najlepiej jest zapisać, wyjść z gry i wczytać. Wiele rzeczy, na które narzekają gracze pojawia się min z braku doczytania skryptu. Ja wiem, że nikogo to nie interesuje, ale my też nic nie poradzimy. Trzeba po prostu grać bardzo uważnie i kontrolować swoje zapisy.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#57
1- co może być przyczyną, wyłączenia AI w trakcie rozgrywki ?
Morduje bandytów w Dolinie Przodków, wszystko fajnie idzie a tu dwóch ostatnich stoi jak klocki i nic, wracam do obozu widzę gobliny też nic - w ogóle nie uruchamiałem marvina ale może jakaś kombinacja klawiszy wył ai poza konsolą ?

Wczytałem poprzedniego sejfa ale lepiej wiedzieć czego unikać...

2- czasami nie mogę "wyciągnąć" zwoju przypisanego do klawisza (np 4, 5) miecz i łuk wyciągam i chowam normalnie 1 i 2 działa normalnie - chyba tez jakiś skrót klawiszowy... Działa dopiero po restarcie Gothica
Odpowiedz
#58
(31.08.2016, 17:35:22)Garath1313 napisał(a): 1- co może być przyczyną, wyłączenia AI w trakcie rozgrywki ?
Morduje bandytów w Dolinie Przodków, wszystko fajnie idzie a tu dwóch ostatnich stoi jak klocki i nic, wracam do obozu widzę gobliny też nic - w ogóle nie uruchamiałem marvina ale może jakaś kombinacja klawiszy wył ai poza konsolą ?
Ale wczytanie pomaga?
Odpowiedz
#59
odnośnie 1. stary save był ok, natomiast zapis i odczyt "zblokowanego " ai nic nie dawało. sejwa z babolem już nie mam nadpisałem poprawny także nie sprawdzę innych możliwości.
Odpowiedz
#60
(31.08.2016, 17:36:45)Jonxx napisał(a):
(31.08.2016, 16:34:10)Eldarion6 napisał(a): Ziomkowie, jak u was z płynnością Przeznaczenia? Ściągnąłem sobie w końcu i trochę emocje opadły, bo zaraz po wyjściu z wieży Xardasa fps osiągnał jakieś 15fps i przyspiesza tylko momentami. Myślałem, że to może sprawka tego, że gra widzi tylko kartę zintegrowaną, ale mam tak z większością gier; po prostu w CCC ustawiam, żeby odpalało z karty dedykowanej. Nigdy z żadnym modem nie miałem takich problemów z płynnością, nawet z Returnem który rzekomo obciąża silnik gry nieziemsko. Macie jakieś pliki, fixy na podorędziu ? Wyłącznie wszystkich bajerów zbyt nie pomaga. Myślałem, że może paradoksalnie zainstalowanie L'Hivera pomoże?
Sprzęt: i5 cztery rdzenie, 4GB ram.

Jeśli nie używasz tej karty, to po prostu wyłącz ją kompletnie w menadżerze zadań, i tyle.

Facepalm  :/ Tzn w Menadżerze Urządzeń. Lub Device Managerze, jeśli masz Windowsa po Angielsku.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości