Wrażenia i opinie Klubu o Przeznaczeniu
#61
No co tu można powiedzieć. Po 32h gry jestem na etapie wykonywania zadań w 1R. Myślę że mi dobrze idzie. Świadczy to o tym jak duża to jest modyfikacja.
Odpowiedz
#62
(05.06.2016, 11:06:38)GothicForever napisał(a): Ktoś ma jakieś nowe wrażenia z klubowiczów?
Postaram się coś niecoś podzielić.
Zrobiłem już większość możliwych do ukończenia na obecnym etapie gry wątków w Khorinis (mam na myśli tego ZENa, bo oczywiście DP to też część wyspy) i właśnie wybrałem się do Doliny Przodków.
Na pierwszy rzut oka ta lokacja nie różni się dużo od tej z Global Moda, ale na pewno jest lepiej zoptymalizowana. Choć i tak gra chodzi trochę gorzej (większe spadki fps) niż w Khorinis, to idzie się przyzwyczaić. W razie czego zmniejsza się lekko zasięg widzenia i daje radę. Pragnę dodać, że ja gram na przeciętnym laptopie, więc to, że u mnie gra chodzi słabo, to nie jest żaden wyznacznik. Aczkolwiek właściwie to jest, bo jeśli ja jestem w stanie grać, to prawie wszyscy nie powinni mieć większych problemów, więc wychodzi na to, że gra jest przystosowana również dla graczy ze słabszym sprzętem.
Żeby nie było, że tyle słodzę, to dopadł mnie w nowej lokacji jeden bug graficzny, który polega na tym, że twarze niektórych postacie są czarne, jakby założyły sobie one worki na głowę. Na szczęście jest bardzo prosty sposób polegający na odpowiednim zapisaniu i wczytaniu, który eliminuje ten błąd z gry.
Co do zadań w Dolinie Przodków nie mogę powiedzieć na razie zbyt dużo, a raczej prawie wcale, bo ledwie tam wlazłem i nie pogadałem jeszcze prawie z żadnym NPCtem. Lokacji tej też jeszcze za bardzo nie zwiedziłem, wiec wstrzymam się na razie z ewentualnym opiniami.
Mogę jednak wrócić do questów w Khorinis i powiedzieć, że dostałem już kilka zleceń zapowiadających się bardzo interesująco, które będzie można wykonać na późniejszym etapie gry, gdyż ich ukończenie wiążę się z wyprawą do Górniczej Doliny.
Uogólniając to powiem, że przechodzę modyfikację powoli zaglądając w każdy kąt i z niecierpliwością czekam aż w końcu gra wciągnie mnie w nowy wątek główny, bo domyślam się, że dopiero wtedy zacznie się prawdziwa zabawa i będzie o czym pisać. :)
Odpowiedz
#63
moje wrażenia :

na plus :

- każdy npc ma imię i coś do powiedzenia , oprócz zwykłych rabusiów
- 6 różnych gildii głównych do których możemy dołączyć , nie licząc tych gildii pomniejszych jak np : gildia kupców .
- nowe ciekawe postacie
- niektóre znane nam zadania są przebudowane i dają powiew świeżości .
- ciekawie zapowiadający się wątek Kultu
- zagadki
- zachowanie klimatu i humoru
- pomoc w postaci towarzysza o imieniu Gor


na minus :

- w niektórych miejscach duży spadek fps w dolinie przodków
- trochę mi się nie podobają obrażenia zadawane przez potwory , lepiej było by zwiększyć im trochę punkty życia , a damage zostawić taki jak Nocy Kruka , bo wydaje mi się że jest zbyt duży .
Odpowiedz
#64
W ostatnim czasie dane mi było odwiedzić Dolinę Przodków i muszę powiedzieć wszystkim tu zebranym, że jest to na prawdę klimatyczne miejsce! Poczułem się trochę jak w starej kolonii karnej, ponieważ wszystko jest tu takie dzikie i na każdym kroku czyha śmierć. Mniej więcej w centrum znajduje się obóz myśliwych, który kojarzy mi się trochę ze Starym Obozem, przy czym może to być wpływ backgroundu muzycznego dopływającego do mych uszu. Jest to dla mnie praktycznie w większości nowa lokacja i eksplorowanie jej naprawdę wzbudza moje zainteresowanie, a więc postanowiłem porzucić zadania i trochę się przejść. Niestety moja postać jest jeszcze bardzo słaba i szybko pada ofiarą krwiożerczych bestii. W czasie wędrówki napotkałem jednego ze zwierzęcych bossów, z którymi dane Wam będzie się zmierzyć. Powiem jedno: BESTIA. Mimo swojego cudownego i oryginalnego wyglądu nie jest to zwierzę, które można sobie powalić od tak. Ja nie dałem rady, jeszcze nie pora na samobójstwo. W oddali widziałem tajemnicze wieże sięgające chmur, wyglądają one złowrogo i zapewne nie wróżą niczego dobrego. Polecam czekać cierpliwie na Przeznaczenie, ponieważ Gothic 2 osiąga przy nim nowe szczyty. Jakieś wady? Jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, ale strzeżcie się! Jeśli planujecie grę czystym magiem, gra staje się wyjątkowo wymagająca i trzeba się sporo natrudzić, by nie ulec pokusie wzmocnienia siły naszego bohatera, ażeby założyć topór i posiekać nękających nas przeciwników.
Odpowiedz
#65
Witam tych którzy czekają na zakończenie rozgrywek klubowych i premierę moda żeby was zachęcić do czekania jeszcze bardziej postaram się co nieco powiedzieć o " Przeznaczeniu ".
Więc tak gra zaczyna się jak zawsze wskrzeszenie beziego gadka z Xardasem itd. Przed dotarciem do miasta znajdujemy kilka nowości ale nie za wiele, ale to tylko przedsmak bo gdy tylko wejdziecie do zupełnie innego miasta Khorinis zostaniecie zaskoczeni każdy NPC posiada swoje imię każdy ma coś ciekawego do opowiedzenie, swoje własne życie, problemy to miasto was po prostu wciągnie na długie godziny. Rewelacyjne też są zadania ich różnorodność i przede wszystkim ILOŚĆ mam przegrane prawie 36h a nadal siedzę w 1 rozdziale bez gildii oraz mam ukończone bite 115 zadań !!. Grając w Przeznaczenie nie będziecie się mogli oderwać od komputera i na pewno zawalicie nie jedną nockę. Gorąco polecam czekać za Przeznaczeniem i śledzić postępy naszej rozgrywki klubowej.

z poważaniem
Wiśnia :D
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#66
Kolejny rozdział stanął przede mną otworem więc napisze parę słów.
Ukończenie rozdziału pierwszego zajęło mi 40 godzin, robiąc przy tym ponad 100 misji.
To zaledwie ćwiartka zadań oferowanych przez moda.
Dla porównania mogę rzec, iż Standardowy gothic 2 z dodatkiem zajął mi właśnie 40 godzin, podczas gdy w przeznaczeniu tyle zajmuje mniej więcej pierwszy akt.
Chciałem jeszcze wspomnieć o nowym zenie w modzie - Dolinie przodków.
Ci co grali w globala odczują ulgę, gdyż optymalizacja jest nieco lepsza oraz pozbyto się wstrętnej zielonej mgły.
Tekstury w niektórych miejscach są nieco rozmazane ale ja osobiście przymykałem na to oko.
Z tego co czytałem, opłaca się instalować DX11 gdyż DP dzięki niej zyskuje na wydajności.
Odpowiedz
#67
A jak wygląda fabua, czy to wszystko jest spójne i trzyma się kupy, czy to zadania przynieś podaj?
Odpowiedz
#68
(07.06.2016, 20:08:27)Arszenik napisał(a): A jak wygląda fabua, czy to wszystko jest spójne i trzyma się kupy, czy to zadania przynieś podaj?

zadań przynieś podaj pozamiataj jest bardzo mało , przeznaczenie skupia się właśnie na fabule
Odpowiedz
#69
(07.06.2016, 20:08:27)Arszenik napisał(a): A jak wygląda fabua, czy to wszystko jest spójne i trzyma się kupy, czy to zadania przynieś podaj?

Fabuła jest spójna, ja przynajmniej nie natrafiłem na żadne luki fabularne między dwoma zadaniami, czy rzeczy, które kłóciłyby się z lore oryginalnego Gothica.
Natomiast zadań przynieś, podaj jest dość sporo. Generalnie zadania są bardzo rozbudowane dialogowo, ale duża ich część polega na bieganiu, czy rozmawianiu z npc. Czasami coś im się przyniesie, czasami coś zabije, ale szału ni ma. Ale jest stosunkowo mało takich questów, które byłyby z tego powodu nudne, bo większość jest obudowana w ciekawą historię tworzoną dialogami.
Odpowiedz
#70
Można powiedzieć że cały Gothic opiera się na schemacie przynieś, podaj, pozamiataj. Kwestia obudowania tego w odpowiednio dobrą historię, tutaj to udało się w większości przypadków idealnie.
Odpowiedz
#71
witam, nie wiem czy to nie za mocne pytanie ale może gra ktoś magiem ognia i czy zadania nowicjusza zostały przebudowane ? bo jednak prawie każda modyfikacja to olewa jak jest w tej? i moze udalo wam sie dojsc do zostania palladynem i czy jego runy nadal sa takie badziewne ?
Pozdrawiam
lost
Odpowiedz
#72
Są 2 nowe gildie na maga które mają zbalansowane czary,  nie mam pojęcia jak jest z magiem ognia to chyba najrzadziej ogrywana gildia
Odpowiedz
#73
Magiem ognia gra póki co jeden klubowicz.
Nikt za to nie gra Magami wody.
Odpowiedz
#74
A szkoda, bo doszło im tyle zadań gildyjnych i wątków, że wcale nie są 'biedniejsi' od innych gildii, tak jak było w Globalu.
Odpowiedz
#75
Nikt nie doszedł jeszcze na tyle daleko oprócz jednego jegomościa by awansować wyżej. Więc nie wiadomo co z paladynami. I czemu sądzisz że są badziewne?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości