Imperium Popiołów - Prolog
#1
[Obrazek: SkiMwtC.png]



Jest już trochę materiałów i myślę, aby się to nie zmarnowało, to zapowiedzią 'Imperium Popiołów' będzie możliwość rozegrania przez graczy krótkiego wstępu-prologu-demo, czy jak tam to zwał. Żadne opisy nie oddadzą atmosfery i charakteru modyfikacji, które to będziecie mogli poznać już na tak wczesnym etapie prac na własnej skórze. Pokażemy wstępny zen, możliwość poznania pierwszych NPC, odbycia pierwszych rozmów. Ta lokacja pojawi się również w wersji finalnej - tak więc rozegracie pierwsze minuty modyfikacji bez utraty wątków w wersji końcowej.

screen:
[Obrazek: eo7EzJO.png]
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#2
Mam nieco mieszane uczucia względem tego planu. Istnieje przecież realna obawa, że niestety mod może zostać niedokończony. Wtedy w internetach będzie jeno takie skromne demo i nigdy nie wydana pełnoprawna produkcja. To tak jakby spróbować surówki i nie dostać schabowego i ziemniaków.
W potencjał modyfikacji chyba nikt nie wątpi kto grał w poprzednie części Sagi. Z pewnością nikt nie potrzebuje wstępniaka aby przekonać się, że szykuje się kolejny wielki projekt. OK 

Może lepszym pomysłem byłoby wydanie takiego demka jeżeli już byście byli w stu procentach pewni, że pełna wersja nigdy nie powstanie? Wtedy każdy odpali ów modzik aby przekonać się, jak świetny mógłby być gdyby udało się go ukończyć. A w tej sytuacji...

...wolę czekać cierpliwie na pełną wersję Imperium Popiołów dopóty, dopóki jest jeszcze na to iskierka nadziei! <...>
Odpowiedz
#3
Nikt nie powiedział, że gra w całości nie powstanie. Prace toczą się cały czas w umiarkowanym tempie, mimo sporych trudności, o których tu szczegółowo nie zamierzam się rozpisywać. Będzie w roku bieżącym lub przyszłym.
A dema, trailery i podobne rzeczy wychodziły zawsze i tylko my do tej pory tego nie robiliśmy, może właśnie ze szkodą dla promocji i reklamy.
Dla jasności - będzie można rozegrać około (no jeszcze nie wiemy, bo to trzeba sprawdzić) 45 minut może kompletnej gry w fazie wstępnej i jest to realnie pełny Prolog do gry w jednej lokacji.
Ten Prolog jest już praktycznie gotowy.
Na pewno nie będzie tam niczego, co zdradza fabułę dalej niż na tę niecałą godzinę.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#4
Taki prolog jest niezbędny, abyśmy poznali opinię Paradoxala, który chętnie zrecenzuje go pod względem technicznym.
Ta opinia nie będzie miała oczywiście żadnego wpływu na dalszy rozwój projektu.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#5
Ponadto nie możemy byc gorsi od ekipy Sentariona. Jak oni mogą wydać Prolog to my też możemy. Nie stać nas niestety na rozlepianie plakatów reklamowych po Warszawie.
Ponadto interesuje nas liczba poborów Prologu. Jak będzie niska to znaczy że macie nas wyjebane a wówczas vice versa.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#6
Jeżeli zapewniacie, że prace nad modem nie zostaną definitywnie przerwane to wam wierzę i nie mam nic przeciwko rozegraniu takiego wstępu. To pewnie jeszcze bardziej wzmocni moją niecierpliwość podczas oczekiwania na premierę "pełniaka". :>

A może nawet będzie można się wymienić z graczami uwagami o zarysie świata i fabuły i coś doszlifować, poprawić, dodać albo zmienić?
Odpowiedz
#7
(15.01.2019, 11:26:20)Klimek napisał(a): A może nawet będzie można się wymienić z graczami uwagami o zarysie świata i fabuły i coś doszlifować, poprawić, dodać albo zmienić?
tym razem gra będzie się składała z dwóch zenów, a może z trzech
w Prologu gracz zobaczy tylko pierwszą mini lokację i grupę NPC, która tam się znajduje, więc okazji do dyskusji nad Jarkendarem nie będzie, zaś zarys fabularny będzie ogólny i przerwany oczywiście w najciekawszym miejscu.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#8
Przerwy burzą w pewien sposób immersję, dlatego o wiele bardziej wyczekuję pełnej wersji, choć Prolog jako przedsmaczek nie jest złym pomysłem.

(15.01.2019, 11:57:26)Memorius napisał(a): tym razem gra będzie się składała z dwóch zenów, a może z trzech

A jakie to zeny będą?
Pojawi się coś ciekawego od doktorka? Ostatnio go na forum nie widuję
Odpowiedz
#9
(15.01.2019, 14:23:04)XaroN napisał(a): Przerwy burzą w pewien sposób immersję, dlatego o wiele bardziej wyczekuję pełnej wersji, choć Prolog jako przedsmaczek nie jest złym pomysłem.
To będzie jakieś kilkanaście minut skipowania, a prolog będzie oczywiście potem integralną częścią całości. Nie jest to więc oddzielna mini-gra.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#10
Aktualnie trwają testy pierwszej wersji Prologu. Michał złożył to dzisiaj i być może jutro będziemy już mieli wersje poprawioną, bo ta wersja zawiera jeden prosty, ale krytyczny błąd skryptowy i całości się nie da rozegrać jak należy.

Rozegrana została druga, poprawiona wersja Prologu. Tym razem, po uwzględnieniu kilku poprawek i uzupełnień wizualizacyjnych Prolog jest praktycznie gotowy. Być może trzecia wersja będzie już udostępniona graczom jako promo.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#11
Pierwszy post został zaktualizowany o link do Prologu...
Można się dzielić wrażeniami!
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#12
Ło kurde, biere! popcorn
Odpowiedz
#13
Serce 
Jesteście niezawodni! <3 winner
Dzięki w imieniu wszystkich fanów Waszych modyfikacji!
Odpowiedz
#14
Muzyka - bardzo. :> Ten motyw zarówno z gameplay'a jak i z menu ociekają klimatem Klasztoru ale jednocześnie świetnie komponują się ze światem przedstawionym w kolejnej części Sagi. Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z tym samym kompozytorem.

Ogólnie bardzo dobry sposób na zapowiedź moda. Nasze ponowne pojawienie się w Khorinis (a raczej w pewnym nieznanym miejscu, z którego ostatecznie tam się dostaniemy) jest logicznie wyjaśnione i absolutnie nie można mieć pretensji, że kolejna historia jest robiona na siłę. Rozmawiając z naszymi towarzyszami podróży wiele się dowiadujemy o tym, co się wydarzyło i co wydarzyć się może, sam prolog zajmuje może 20 minut, ale tyle czasu wystarczy aby wiedzieć, że już chce się grać w pełną wersję Imperium Popiołów. OK

No po Lesterze bym się tego nie spodziewał. włeb


"Nikt nie pozostawił mi wyboru" - ten tekst z dziennika wydaje mi się być mocno niepoprawny, choć jakimś specjalistą języka polskiego nie jestem. Lepiej moim zdaniem brzmiałoby proste "Nie mam wyboru" albo "Znowu nie mam wyboru" albo "Znowu nie pozostawiono mi żadnego wyboru". OK 

Ponadto na tej małej wysepce obok statku są jakiś dziwaczne kolizje, które uniemożliwiają poruszanie się po niej. Nie wiem, czy planujecie na niej jakiekolwiek akcje czy to tylko miejscówka do zebrania kilku grzybków, ale pomyślałem, że o tym wspomnę.

No cóż dalej powiem... ogrywając ten prolog wiem, że Wszystko będzie w porządku!
Odpowiedz
#15
Cytat:sam prolog zajmuje może 20 minut,

chyba jednak więcej Relaks

Cytat:"Nikt nie pozostawił mi wyboru"

o tym można podyskutować - ja to pisałem i nie wydaje mi się, by tu był jakiś błąd językowy

Cytat:Ponadto na tej małej wysepce obok statku są jakiś dziwaczne kolizje, które uniemożliwiają poruszanie się po niej.

jakoś to trzeba było zamknąć, a żadnych dodatkowych zagrywek tam nie będzie

dziękujemy za pierwsza opinię :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości