Magia i Runy
#46
Jak to jest z tymi czarami Mrocznej Magii? Bo niby gdzieś zaczytałem, że niektóre działają tylko na ludzi. Niektóre tzn. wszystkie czy tylko te z efektami? Te, co zadają obrażenia, działają na wszystko?
Odpowiedz
#47
Magia Mroku jest skryptowo bardzo złożona - działa wybiórczo zwłaszcza dla czarów niższych kręgów.
W wersji 1.1. znaczenie czarów i run niższych kręgów z grupy ofensywnej będzie/ już jest zwiększone i nieco uproszczone.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#48
A nie możesz tak konkretniej? Co ja mam z tymi ogólnikami sobie zrobić? Zadałem proste pytanie i proszę o jasną odpowiedź. Zwłaszcza zależy mi na tym, kto jest podatny na czary typowo ofensywne, czyli takie, które zadają obrażenia (Krzyk Umarłych, Tchnienie Śmierci etc.). Bo nie wiem, czy w ogóle jest sens pakować w magię, jak to tylko będzie zadawało obrażenia ludziom.
Odpowiedz
#49
Pozostaje Ci empiryzm kolego, jeśli jednak coś dla Ciebie będzie dziwne, nielogiczne, niezrozumiałe. Jeśli poczujesz się zagubiony po skomplikowanej reakcji chemicznej zwój + potwór = ? To wrócisz tu i pewnie ktoś Ci pomoże.
Odpowiedz
#50
Jacy Wy jesteście tutaj nieuprzejmi, to naprawdę jeszcze nie miałem przyjemności bywać na forum, gdzie userzy zamiast po prostu odpowiedzieć na pytanie, odsyłają mnie z radą, abym sam sprawdził. Jak w sklepie czy warsztacie pytasz kogoś, jak coś zrobić, to też zawsze odsyłają Cię do instrukcji? Po to chyba jest forum i po to się kogoś pyta, by uzyskać szybciej odpowiedź na dany temat. Jakbym miał czas, to bym sobie posprawdzał te wszystkie zwoje na wszystkich rodzajach przeciwników, ale tego czasu NIE MAM. Nawet dzisiaj nie miałem okazji włączyć gry. Wczoraj tak samo. Od dwóch dni próbuję się dowiedzieć i nie potraficie oddać mi rzeczowej odpowiedzi.
Czy to takie ciężkie zrozumieć, że nie każdy siedzi w domu od rana do wieczora i ma czas na empiryczne sprawdzanie wszystkiego? Poza tym zamiast sprawdzać ciągle to i tamto (i tak robię tego zdecydowanie za dużo, jak gram, przez co marnuje czas na bzdury, zamiast po prostu wykonywać zadania), wolę po prostu posuwać fabułę do przodu, bo jak już wspomniałem, mam mało czasu na granie. Jeśli tak ciężko to pojąć niektórym osobom, to nie wiem. Może macie zajebistą pracą, w której nie musicie się nawet z domu ruszać, nie macie żadnej rodziny etc. A może po prostu dopiero przyjdzie pora, że zrozumiecie, jak to jest nie mieć czasu i nie chcieć go marnować na empiryczne sprawdzanie każdego zwoju, który powinien być od razu jasno i czytelnie opisany, tak jak bazowe czary w Gothicu.
Odpowiedz
#51
(07.09.2016, 21:36:13)Maniaks napisał(a): ... jak to jest nie mieć czasu i nie chcieć go marnować
Ja tak mam i rozumiem cię.
Twój problem będzie lada moment nieaktualny, bo nadchodzi nowa instalka, która wiele tu zmieni.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#52
Cytat: jak to jest nie mieć czasu i nie chcieć go marnować

a ja mam go wchuj mnóstwo, bo jestem pasożytem społecznym i nie mam nikogo, poza oswojonym niesporczakiem

mimo to nie mam zamiaru tworzyć tu encyklopedii czarów we wszystkich możliwych wariantach - co na co o na kogo działa lub nie, jak działa kiedy, działa i dlaczego czasem działa, a czasem nie

podobny elaborat pisałbym na forum ze dwa z koniecznością przejrzenia setek, nie, tysięcy linijek skryptowych i zapewne bym w końcu usłyszał - "no tak ale jako to jest z takim wariantem, bo w go w opisie nie ma"
od reszty ekipy i wymagać podobnych elaboratów nie można, bo to są nie są skrypterzy
tym bardziej od graczy, którzy widzą tyle ile widzą empirycznie w grze
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#53
Wie ktoś jakie są runy w 3 kręgu MW?
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#54
Gejzer i Piorun Kulisty
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#55
A błyskawica w którym jest?
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#56
Błyskawica jest w czwartym.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#57
Ile zużywa many runa bryły lodu?
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#58
Całe 40 many :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#59
Toczyła się gdzieś tu dyskusja o wyższości Bryły Lodu nad Korzeniem.
Tych dwóch zaklęć nie można porównywać.
Bryła Lodu jest czarem ofensywnym zadającym obrażenia niezależnie od unieruchomienia przeciwnika i jest typowym czarem ofensywnym.
Korzeń to czar defensywny , pozwalający graczowi w określonym czasie unieruchomienia zmienić czar na inny lub użyć broni.
Typowo defensywny nie zadający żadnych dodatkowych obrażeń.
Zapewne kombinacja Bryłą Lodu/Przyzwanie Stada jest bardziej efektywna niż Korzeń/Przyzwanie Zębacza , ale na równorzędnym etapie gry i dostępności run/zwojów gracz lodowy jest już Magiem a Mroczny tylko Adeptem.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#60
Niby ta bryła jest ofensywna ale nie do końca. Bije tam jakiś dmg to prawda,ale to były naprawdę niewielkie obrażenia i jeśli potrzebowałem czaru ofensywnego to napewno nie wybierałem bryły.Według mnie jest to bardziej defensywny czar pomagający graczowi w walce.Mysle ze te czary lepiej porównywać pod względem długości unieruchomienia niż od tego czy biją jakiś dmg.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości