Znikające postacie
#1
Serce 
WAŻNE INFO

Znikanie postaci w grze jest spowodowane uszkodzeniem save, przy czym użycie konsoli jest czasem główną tego przyczyną, czasem tylko katalizatorem, a czasem wcale nie jest powodem takiej sytuacji.
Należy grę często zapisywać na licznych slotach i w przypadku znikania postaci wracać do wcześniejszego save i problem bardzo często zniknie, co pokazuje praktyka graczy na forum.
Zjawisko dotyczy przede wszystkim systemów operacyjnych Win7 i 8.

W wyjątkowych przypadkach podamy kody na znikające postacie.
Powodów uszkodzenia save jest bardzo dużo - o czym wiedzą programiści, modderzy i doświadczeni testerzy.

(06.09.2016, 18:17:29)Jonxx napisał(a): ... ale postanowiłem spróbować jeszcze raz, tym razem próbując znaleźć przyczynę znikających postaci u mnie.
Zacząłem monitorować ram, aby mieć jak co najmniej 3gb wolnego, przestałem używać quicksave'a, przestałem używać save'a numer 1.
Przeszukałem również gothic.ini w poszukiwaniu jakichś ciekawych opcji i znalazłem pewną.
"zCacheInAllNSCAtNewGame=0
; ... with this value setting to "0" you can achive a plus of startup time, as several humans won't be loaded in memory on startup"
Zmieniłem na 1. Prawdopodobnie nie ma to związku z problemem znikających postaci, ale chciałem wypisać co zmieniłem gdyż...
W tej chwili mam już na liczniku prawie 80 godzin, i kończę Jarkendar, w GD jeszcze nie byłem. I co najważniejsze, nie zniknęła mi ani jedna postać, ani nie miałem prawie żadnych bugów wpływających na rozgrywkę.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#2
save można uszkodzić
korzystając z konsoli
używając F8
nadmiernie używając funkcji teleportacji
nadpisując nieustannie jeden save
używając nagminnie szybkiego zapisu
korzystając z cudzych zapisów
mając za mało RAM aby zapis powiódł się prawidłowo
używając w grze tekstur i innych plików graficznych nierozpoznawalnych przez software komputera
przy awarii zasilania komputera
przy wykonywaniu głębokiego czyszczenia sytemu programami typu cleaner


plus inne

wiele wskazuje na to, że znikanie postaci wywoływane jest także nieumiejętnym stosowaniem DX11 oraz texturpacków niewłaściwych i nietestowanych w Przeznaczeniu.
To samo dotyczy crashy przy przechodzeniu z lokacji do lokacji w pewnych sytuacjach.

w swoim czasie przestrzegaliśmy przed pochopnymi modernizacjami gry plikami graficznymi nietestowanymi w grze.
Wiele osób z forum to jednak nie Rootzky i nie umieją tego zrobić jak należy, lub ich sprzęt i oprogramowanie nie spełnia wymagań.

Zdecydowanie ograniczymy podawanie kodów na znikające postacie osobom korzystającym z podobnych upiększeń gry.
w tym temacie jak mantra powtarzane jest stale "nie używałem kodów"...

graliście w G2 Noc Kruka? 
pewnie tak i pewnie co jakiś czas pojawiał się zamiast gry taki paseczek ładujący coś tam z napisem" trwa kompilacja wirtualnego systemu plików"

widzieliście coś takiego w Przeznaczeniu?

a teraz pomyślcie KIEDY taki proces przed uruchomieniem gry miał miejsce w waszych komputerach
dobrze pomyślcie
uwaga
od teraz kto zaczął nową grę i ma ustawienie w w pliku ini

 zCacheInAllNSCAtNewGame=0

a nie

zCacheInAllNSCAtNewGame=1

niech tu nawet nie próbuje się odzywać
bez odbioru
Kto już gra jakiś czas i wystąpił problem znikania postaci
zmienia w pliku gothic ini linię
 zCacheInAllNSCAtNewGame=0
na
zCacheInAllNSCAtNewGame=1

zapisuje ten plik i uruchamia grę na wcześniejszym zapisie
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#3
Potwierdzam, mi też zniknęło jedynie 3 baronów na początku gry. Na początku się tym przejąłem, bo robiłem tylko jeden save. Ale poczytałem na forum, że jak będę grał gildią inną niż Mroczni to można się bez tych baronów obyć. Tak też zrobiłem, przełknąłem pigułkę, olałem to i grałem dalej. Mam 5 rozdział i nikt więcej mi nie zniknał.

Chyba tylko ci baronowie jacyś felerni...
Odpowiedz
#4
Baronowie nie są felerni, bo skrypt do Baronów robiłem JA, a ja jestem nieomylny.
Gdyby skrypt był nieprawidłowy to znikali by oni WSZYSTKIM , a tak nie jest.

Mit znikania kogokolwiek to mit stworzony przez tych samych graczy, którym 50 razy crashował Jarkendar w Returning, albo którzy nie potrafili prawidłowo zainstalować Dark Sagi.
Jacy to gracze?
Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie pisząc w tym temacie "zniknął mi...."
Czemu już tu konkretnie nikomu nie odpisuję?
Bo nie bardzo mam chęć z TAKIMI graczami rozmawiać.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#5
(10.10.2016, 22:53:17)Klimek napisał(a): Potwierdzam, mi też zniknęło jedynie 3 baronów na początku gry. Na początku się tym przejąłem, bo robiłem tylko jeden save. Ale poczytałem na forum, że jak będę grał gildią inną niż Mroczni to można się bez tych baronów obyć. Tak też zrobiłem, przełknąłem pigułkę, olałem to i grałem dalej. Mam 5 rozdział i nikt więcej mi nie zniknał.

Chyba tylko ci baronowie jacyś felerni...
nie bo to nie tylko baronowie znikają mi jak jeszcze grałem zniknał xardas baron i jeszcze chyba jakiś mag wody ale u mnie to pewnie wina ramu bo mam 1gb dostępny w sumie
Odpowiedz
#6
(10.10.2016, 22:53:17)Klimek napisał(a): Potwierdzam, mi też zniknęło jedynie 3 baronów na początku gry. Na początku się tym przejąłem, bo robiłem tylko jeden save. Ale poczytałem na forum, że jak będę grał gildią inną niż Mroczni to można się bez tych baronów obyć. Tak też zrobiłem, przełknąłem pigułkę, olałem to i grałem dalej. Mam 5 rozdział i nikt więcej mi nie zniknał.

Chyba tylko ci baronowie jacyś felerni...

A nie powiedziałeś przypadkiem Imperanonowi, że "wybrałeś inną drogę"? Z tego co czytałem kiedyś na forum to baronowie wtedy znikają ze świata gry.
Mam nawet link do tego postu: http://druzynaspolszczenia.pl/showthread...2#pid28202
Odpowiedz
#7
Ale chodzi mi i o to, ze to chyba najczesciej powtarzajace sie NPC ktorych gracze zglaszaja znikniecia ;)
Odpowiedz
#8
Mam potwierdzone info, że postacie znikają i bez używania kodów. Ani razu z nich nie korzystałem, a Saturas wyparował mi jeszcze zanim do niego zdążyłem w ogóle dojść, nawet 10 godzin nie przegrałem jeszcze. xd
Do tego wbijając do trupiarni, żeby sprawdzić czy jest tam Saturas, dowiedziałem się, że mam tam też Lottę o czym nawet nie wiedziałem. XD
Eh, liczyłem na to, że się obejdzie bez tego gówna. Co ciekawe mój kolega, o którym wspominałem już kiedyś, że gra w Przeznaczenie, ma już prawie 50 godzin gry, a nikt mu nie zniknął. A na kodach nawala jak pojebany, ciągle sobie przyzywa wytrychy i mikstury szybkości i różne dziwne rzeczy robi. xd

Hahaha. Teraz użyłem kodów, żeby sobie Saturasa przyzwać i Lothar poleciał do trupiarni. XD
Kody prawdopodobnie nie są jedynym czynnikiem bugującym, ale definitywnie zwiększają szanse na znikanie NPCów. xd
Odpowiedz
#9
Również mam problem z znikającymi postaciami. Podczas przechodzenia z DP znikały mi postacie(odpowiednio, pierwsze przejście : Saturas, Riordian, Imperanon, Pedro; drugie przejście: Sara). Musiałem użyć kodów do ich przyzwania(nie miałem save'a sprzed wejścia tam, a w grze byłem całkiem daleko) i po powrocie z Jarkendaru do Khorinis zastałem stojących przed portalem Saturasa i Riordiana. Stąd nasuwa się pytanie - rozmawiałem z Imperanonem o Czarnych Paladynach(jestem najemnikiem, zostałem odesłany do Waltera) i powiedział, że odchodzi. Czy w trakcie tej rozmowy/po rozmowie powinien dosłownie zniknąć? Jeśli tak, to czy powinienem uśmiercić go "killem"?
Odpowiedz
#10
Tak. Imperanon się dematerializuje po wykonaniu tego zadania o ile nie należysz do gildii Mrocznych oczywiście. Możesz spróbować go zatłuc killem, ale nie wiem czy to sprawi, że zniknie. W najgorszym przypadku go olej i po prostu go olej i w ogóle z nim nie rozmawiaj.
Ja miałem to samo teraz w mojej grze z Saturasem i też stoi przed portalem, ale po prostu zostawiłem go tam w spokoju, żeby sobie stał. W sumie nie wiem, może też go spróbuję killem wywalić z tego Zena.
Odpowiedz
#11
To jest dziwne, że taki błąd w ogóle występuje. Coś musi być serio nie halo z skryptami DP. Chyba tylko to i lekkie popsucie charakteru Beziego irytują w tym modzie.
Odpowiedz
#12
Cholera wie. Jednym się to dzieje, innym nie. Trzeba się z tym pogodzić.
Odpowiedz
#13
(30.01.2017, 02:18:56)Kazdar napisał(a): Coś musi być serio nie halo z skryptami DP.
tak?
po prostu nie pierdol bez sensu
na ten temat była tu dyskusja tak obszerna, że aż realnie wyczerpująca
grało bez żadnych zniknięć mnóstwo ludzi, więc może wypadałoby poszukać błędów u siebie ?
na temat skryptów - znasz się? podeślę ci odnośne pliki i poprawisz, a jak nie nie umiesz to po prostu nie pierdol o skryptach
nie toleruję tu ludzi, którzy stawiają zarzuty w sytuacji gdy nie mają racji.
Gdy mają, to chętnie korzystam z ich uwag i rad.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#14
Wykonałem zadanie Smocza Zguba dla Imperanona, niestety zapomniałem żeby zagadać do niego po upływie jednego dnia, zamiast tego od razu poszedłem do Barona po zadanie z mchem. Teraz Imperanon mi znikł, jest on gdzieś indziej (rozdroże przy farmie Onara, jaskinia od próby ognia?), czy napotkał mnie bug. Jeśli to jest ten drugi przypadek - byłaby możliwość uzyskania kodu na niego na PW? :/ Ogólnie często wyskakuję mi błędy too many alphapolys, ale wtedy restartuję grę i wczytuję najświeższego save'a.
Odpowiedz
#15
To jest bug. Imperanon nie powinien znikać.
A błędy, które Ci wyskakują są też niepokojące. Zapewne były katalizatorem buga ze znikającym Imperanonem.
Ogólnie rzecz biorąc to dyskusję trzeba przenieść do tematu ze znikającymi postaciami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości