Gothic 2 na Windows 10...
#1
Witam, mam problem z G2. Otóż dzisiaj chciałem go zainstalować, wszystko pięknie do momentu odpalenia gry. Gdy zainstaluje samo G2, gry nie da się w żaden sposób odpalić, ani administrator/zgodność/nic. A gdy zainstaluje noc Kruka ikonka do gry robi się biała i wyświetla komunikat, że nie można odnaleźć żądanej ścieżki pliku, w folderze z grą to samo... Instalowałem na dysku systemowym, jak i na każdej innej partycji i nie da się tego w żaden sposób obejść... Do tego korzystałem z porad na necie z playerkitem i też nic nie dało... Pomóżcie ludzie błagam Smutny
#2
Krok pierwszy: Zainstaluj Win7 lub starszy.
Krok drugi: Zainstaluj bezproblemowo Gothica. 
Troll
A tak bardziej na serio próbowałeś zainstalować wszystko stąd? http://druzynaspolszczenia.pl/showthread.php?tid=55

Ew. spróbuj wyczyścić dokładnie wszystkie wzmianki o Gothicu z rejestru, i spróbuj jeszcze raz z instalacją, zwłaszcza jeśli miałeś już wcześniej go zainstalowanego na tym systemie.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
#3
Moze sprobuj przez program Spine.
#4
G2NK + g2notr-systempack-1.1 + gothic2_fix-2.6.0.0-rev2 + gothic2_playerkit-2.6f + G2mdk-2.6. - wszystko to jest zainstalowane?
Bolt Thrower
#5
Spróbuj uruchomić gothica 2 dwa razy. Wejdź w menagera zadań. Usuń jeden proces run32dll jeśli nie mylę nazwy. Wtedy powinien ruszyć.

I sprawdź dokładnie ścieżkę gdzie chce się noc kruka instalować. Ja musiałem zmieniać ręcznie. Dobrze wybierz folder z grą, bo da się pomylić.
#6
Panowie nie mam do tego siły już, ta wersja pudełkowa idzie w odstawkę... Pytanie do kogoś kto się zna, czy jak kupię na steamie Gothica będę mógł go bez problemu modowac? Bo wiem, że wersje na steamie działają bez zarzutu, ale czy nie zbanuja mi konto za mody?
#7
Nie zbanują.
#8
Próbowałem coś jeszcze pokombinować z tym moim Gothicem... Sprawa wygląda następująco:

Instaluje czystego g2 + nk - Gra się nie uruchamia ( nie ma jej w procesach, nie ma też procesu rundll32)
Instaluej GMDK itd (wszystkoz naszego forum), po czym odpalam Gothic Starter w trybie administartora, Play The Game, po czym Playerkit minimalizuje się i od razu wraca do stanu wyjściowego (podobnie jak w przypadku czystej instalki, nie ma niczego w procesach)

Spotkał się ktoś z czymś takim? Bo na guglu są tylko podane wyżej porady a one jak widać nie skutkują... A chciałbym porypać w Przeznaczenie... Smutny
#9
Nadaj prawa "Uruchom jako Administrator" nie tylko Gothic Starter, ale przede wszystkim Gothic 2.exe.
To samo zrób ze wszystkimi innymi plikami .exe oraz .dll w folderze Gothica. I zgodność najlepiej z XP albo przynajmniej 7.
To są niestety "uroki" pędu do nowych i coraz bardziej pojebanych systemów operacyjnych Micro$hitu  Język
#10
Mój brat ma dziesiątkę i ostatnio instalował gothica jak zobaczył, że ja gram. Więc się da. Jak najbardziej. Jak mass czas w godzinie 7-13 to może Ci pomogę przez zdalny pulpit. Pisz pw.
#11
Możliwe że masz taki śmietnik w systemie, że nie sposób odpalić czegokolwiek. Kumpel miał podobną sytuację, żadna gra nie włączała się (nawet Heroes3) i pomógł "format", w W10 jest to całkiem proste.
Bolt Thrower
#12
(09.12.2017, 09:17:32)Zagloba25 napisał(a): Możliwe że masz taki śmietnik w systemie, że nie sposób odpalić czegokolwiek. Kumpel miał podobną sytuację, żadna gra nie włączała się (nawet Heroes3) i pomógł "format",  w W10 jest to całkiem proste.


Śmietnik w Systemie który ma 2 miesiące, i były instalowane tylko sterowniki i Steam? Idiota 


Dobra, Got mi działa po zakupie na steam.

Teraz pytanie, czy te wszystkie gmdk, przeznaczenie(kazdy inny mod) itd mam wgrać normalnie do folderu steam>apps>common>gothic2 i bedzie wszysctko dzialać?


+ czy jest jakiś patch który zniweluje "ramkę" bo jak odpalam nawet na pełnym ekranie to prawa strona i góra to jest pasek
#13
Tak, będzie działać. Nawet jakbyś zainstalował go na pendrivie, w podfolderze jakiegoś programu, gdziekolwiek - jak instalujesz do podfolderu gdzie jest właściwa zawartość gry, będzie działać. Zrób screena tego paska bo nie wiem o co chodzi.
#14
http://ifotos.pl/z/qxeenpq/

+do tego mam czarne paski po bokach i na górze ( w tym nowym windowsie nie "łapie" tego :/) Rozdzielczość ustawiona na maksa (1600x1024, a ja mam monitor FHD)


EDIT:

Dobra, na steamie znalazłem fixa który rozwiązał problem :) Dziękuję za poświęcony mi czas, temat do zamknięcia.
#15
zamykam, ale temat pozostanie jako poglądowy
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości