Korzenie Zła - wrażenia i opinie
Chwała mu za to.
Tajemnica żółtej tabliczki także stanęła przede mną otworem już, jednak... nawet znajomość treści wcale nie sprawia, że mam 100% pewność co do odpowiedzi. Wierzę, że jutro uda mi się w końcu pojąć całość.

Bardzo mi się podobają te nietuzinkowe zagadki, które wrzucacie w modyfikacje. Sporo ubawu było z szyfrem Titufa do mikstury akrobatyki, teraz przyjemnie się przedzierało przez kolejne trudności przyszykowane przez Brata Michała. Nie zapominam też o zagadkach z Epilogu.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Ukłony za poprawioną wersję , bo mało kto podchodzi do tego w ten sposób.
Fajnie jakbyście jeszcze Epilog ułagodzili. Oczywiście nowa wersja wyląduje u mnie w archiwum zastępując starą.
Odpowiedz
Jest to moje drugie podejście do moda -pierwsze w maju zakończyłem po bugu?? W zadaniu "Zaginiony kupiec"-
AUGIRRE nic nie chciał odpowiedzieć na "Mamy coś do omówienia' -no to go pobiłem .Dostałem wierzbowy łuk -
i utknąłem.
Moje drugie podejście też sprawia mi wiele problemów, głównie z szukaniem (w maju znalazłem klucz Hipolita -teraz nie)
'BOROWIKA 'też nie mogłem zlokalizować ale dzięki podpowiedziom ruszyłem dalej. { PODZIĘKOWANIE dla TITUF-a )
Mod ciekawy i wciągający ale jeśli się ma inny tok myślenia niż autorzy to bardzo trudny.
Odpowiedz
(04.10.2018, 20:53:13)Wiwir napisał(a): Mod ciekawy i wciągający ale jeśli się ma inny tok myślenia niż autorzy to bardzo trudny.
tu nie chodzi o tok myślenia ale o konstrukcję skryptową powodującą, ze tworzy się piramida, którą można zdejmować tylko warstwa po warstwie od dołu, tak by wyższa warstwa bezpiecznie opadła niżej całość się nie rozsypała.
Ja oczywiście rozumiem, że Epilog zmusza do logicznego myślenia, wnioskowania, zapamiętywania i planowania.
Zdecydowana większość gier tego nie uczy, zresztą nie uczy tego także szkoła obecnie.
Gracz nie ma myśleć, gracz ma konsumować bez nadmiernego wysiłku umysłowego. Większość graczy tylko na tyle stać i stąd popularność prostackiego Returninga.
Niezależnie jak na to patrzą gracze, to osobiście jestem najbardziej dumny z  tego właśnie co zrobiłem skryptowo i scenariuszowo w Epilogu. Jest to najbardziej wymagający mod do G2 jaki w ogóle powstał i zapewne równie wymagający już nigdy nie powstanie. Mod misternie utkany i stanowiący wyzwanie dla umysłu.
Umysłu analitycznego i otwartego na myślenie, a nie na odmóżdżenie.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(05.10.2018, 09:37:25)Memorius napisał(a):
(04.10.2018, 20:53:13)Wiwir napisał(a): Mod ciekawy i wciągający ale jeśli się ma inny tok myślenia niż autorzy to bardzo trudny.
tu nie chodzi o tok myślenia ale o konstrukcję skryptową powodującą, ze tworzy się piramida, którą można zdejmować tylko warstwa po warstwie od dołu, tak by wyższa warstwa bezpiecznie opadła niżej całość się nie rozsypała.
Ja oczywiście rozumiem, że Epilog zmusza do logicznego myślenia, wnioskowania, zapamiętywania i planowania.
Zdecydowana większość gier tego nie uczy, zresztą nie uczy tego także szkoła obecnie.
Gracz nie ma myśleć, gracz ma konsumować bez nadmiernego wysiłku umysłowego. Większość graczy tylko na tyle stać i stąd popularność prostackiego Returninga.
Niezależnie jak na to patrzą gracze, to osobiście jestem najbardziej dumny z  tego właśnie co zrobiłem skryptowo i scenariuszowo w Epilogu. Jest to najbardziej wymagający mod do G2 jaki w ogóle powstał i zapewne równie wymagający już nigdy nie powstanie. Mod misternie utkany i stanowiący wyzwanie dla umysłu.
Umysłu analitycznego i otwartego na myślenie, a nie na odmóżdżenie.
https://www.youtube.com/watch?v=GpBOoPrlDsM
Jaki program radiowy skojarzysz z tym utworem?
Jako że podpowiedzi w tym modzie są tego typu więc żucam Ci rękawice.
Odpowiedz
Musisz zrozumieć jedno. W tym modzie nie ma podpowiedzi. Są przesłanki do wysnucia wniosków, zwłaszcza w historiach detektywistycznych. Podpowiedzi są dla słabych, bo grając w karty czy w szachy za podpowiedzi można dostać co najwyżej wpierdol.
W Przeznaczeniu, a zwłaszcza w jego dalszych częściach postawiliśmy na myślenie i analizę przyczynowo-skutkową, bo taka jest istota gry, chyba że mamy do czynienia ze zręcznościówką typu hack'n'slash lub Tetris.

Aha i jeszcze jedno. Znacznie łatwiej znaleźć coś tam na głupiej jutubie, niż domyślić się że

Cytat:AUGIRRE nic nie chciał odpowiedzieć na "Mamy coś do omówienia' -no to go pobiłem .Dostałem wierzbowy łuk -

i utknąłem.

i założyć stosowny pancerz - po tym jak Alfieri wyraźnie mówi 
//Żeby ten kupiec bardziej zrozumiał z kim ma do czynienia, dam ci pancerz Najemnika Gildii Araxos.

Prawda ,że to nie takie trudne?
więc nie pisz o bugach tam gdzie ich nie ma, nawet w formie nie wskazującej na to jednoznacznie Relaks
w życiu jak nie umiesz sobie poradzić w relacjach interpersonalnych to też zaraz się bierzesz do bitki?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(04.10.2018, 20:53:13)Wiwir napisał(a): Mod ciekawy i wciągający ale jeśli się ma inny tok myślenia niż autorzy to bardzo trudny.

Nie ma tu znaczenia tok myślenia, wystarczy czytać ze zrozumieniem.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
(05.10.2018, 22:29:53)Memorius napisał(a): Aha i jeszcze jedno. Znacznie łatwiej znaleźć coś tam na głupiej jutubie, niż domyślić się że

Cytat:AUGIRRE nic nie chciał odpowiedzieć na "Mamy coś do omówienia' -no to go pobiłem .Dostałem wierzbowy łuk -

i utknąłem.

i założyć stosowny pancerz - po tym jak Alfieri wyraźnie mówi 
//Żeby ten kupiec bardziej zrozumiał z kim ma do czynienia, dam ci pancerz Najemnika Gildii Araxos.

Prawda ,że to nie takie trudne?
więc nie pisz o bugach tam gdzie ich nie ma, nawet w formie nie wskazującej na to jednoznacznie Relaks
w życiu jak nie umiesz sobie poradzić w relacjach interpersonalnych to też zaraz się bierzesz do bitki?

//Żeby ten kupiec bardziej zrozumiał z kim ma do czynienia, dam ci pancerz Najemnika Gildii Araxos.
Wpisu takiego w dzienniku nie mam a trudno niekiedy pamiętać co ktoś mówi gdy zadanie wykonuje się za kilka dni.
A na głowie są ważniejsze sprawy.

//Musisz zrozumieć jedno. W tym modzie nie ma podpowiedzi. //  Są -właśnie przed chwilą szukałem leśnych golemów
"jest ich 5 i osaczyły obóz myśliwych"

Co do reszty : TAK macie racje jest to całkiem inny typ moda ,poprzednie części były (tak mi się wydaje) łatwiejsze.

Jaki program radiowy skojarzysz z tym utworem?-  11;15  cykliczny, muzyczny (Twoje klimaty) .PR III

I nie złość się tak na mnie bo to SKS  .

Wreszcie.

Podziękowanie dla twórców za prace którą włożyli .
Podziękowanie dla Tituf-a oraz Erwin-a za pomoc.

Jako że zgadzam się z opinią "Klimek" post 78,więc nie będę się rozpisywał.
Zadam tylko pytanie ; czy "miecz sprawiedliwego" był powiązany z jakimś zadaniem bo dało się go tylko "założyć "po
przemianie w jakiegoś stworka .
Odpowiedz
Po raz kolejny nie zrozumiałeś. Tego miecza nie dało się założyć wcale, bo była to pułapka na gracza.
Jeśli go założyłeś, to tylko na podstawie buga silnika gry, którego się poprawić nie da z pozycji skryptowej jak mniemam.

Upór w zakładaniu czegoś ,co nie było do realnego założenia (jak jasno widać chyba z  gry) trzeba było poświęcić na dokładniejsza eksplorację.
Tak czy inaczej gratulacje z powodu ukończenia KZ.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(13.10.2018, 19:24:25)Memorius napisał(a): Po raz kolejny nie zrozumiałeś. Tego miecza nie dało się założyć wcale, bo była to pułapka na gracza.
Jeśli go założyłeś, to tylko na podstawie buga silnika gry, którego się poprawić nie da z pozycji skryptowej jak mniemam.

Upór w zakładaniu czegoś ,co nie było do realnego założenia (jak jasno widać chyba z  gry) trzeba było poświęcić na dokładniejsza eksplorację.
Tak czy inaczej gratulacje z powodu ukończenia KZ.

A tym razem to Ty wysnułeś błędne wnioski-gdybym pytał w trakcie gry to by znaczyło że z uporem go zakładałem.
Bardziej myślałem że związany jest z drugim zakończeniem gry .Np. zamiast wysłannika pojawia się EZGARON
a my mamy za zadanie zabić go owym mieczem po poświęceniu przez Saturasa.
Odpowiedz
To zakładanie po przemianie "niedozwolonych" broni, to taki błąd gry po prostu. Chyba Sparrow już zakładał tak laskę Hipolita.
Odpowiedz
Wszystkie wypowiedzi sa oczywiście bardzo ładne, ale czy ktokolwiek ukończył to drugim zakończeniem spotykając ostatecznie  w ramach podsumowania kluczową dla całej Sagi postać? Faja
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Zakładam że kluczem do drugiego zakończenia jest Horenon?
Odpowiedz
Nie, aż tak nie skazywaliśmy graczy na alternatywne zakończenie.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
I to mnie zastanawialo, bo nikt chyba nie rozwiązal jego zagadek i nikt nie miał innego zakończenia, więc myślalem że te dwie kwestie są tożsame.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości