Ciekawostki w 'Korzeniach Zła'
#16
Nie wiem, czy akurat tym się kierowaliście ale po przeczytaniu "Śmiertelności Bogów" przypomniała mi się poczciwa przygodówka rodzimej produkcji, a mianowicie "Książe i Tchórz". W tejże przygodzie protagonista napotkał w opuszczonej świątyni umierające bóstwo, które skarżyło się na swój nieunikniony koniec związany właśnie z brakiem wyznawców i brakiem pamięci o nim. Wypisz wymaluj o tym samym można przeczytać w rzeczonym piśmie. :>
Odpowiedz
#17
Natrafiłem na trójkę drwali, którym gobliny zwinęły topory. Niby nic niezwykłego ale w towarzystwie ELP, Abelard będzie czuł się jak prawdziwy Lucky Man  :) 
Rewelacyjny ee! :D
Odpowiedz
#18
dokładnie tak
w takiej kolejności Emerson, Lake , Palmer i wszystko jasne! :>

w imionach jest tego więcej...
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#19
Strażnik Vasco, który posiada kompas...
Czy to nawiązanie do podróżnika Vasco Da Gamy?
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
#20
Akurat to całkowity przypadek.
Gdy gra była robiona to  kompas miał zupełnie ktoś inny, ale kłóciło się to z logiką zadań i w ostatnim momencie ten kompas został przeniesiony na Vasco.
Prawdą jest natomiast, że wszyscy Niezłomni mają portugalskie imiona.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#21
"Zwinny Tirfing" kojarzy mi się z moim ulubionym zespołem viking/metalowym "Thyrfing", który z kolei zaczerpnął nazwę z mitologii skandynawskiej.
Bolt Thrower
Odpowiedz
#22
ogólnie skojarzenie ze skandynawską mitologią jak najbardziej prawidłowe
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#23
(29.03.2018, 10:48:19)MaQo napisał(a): Skończyłem :D 
Czy odnalazłeś wszystkich 'ściganych'?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#24
(30.03.2018, 12:17:02)Tituf napisał(a): Czy odnalazłeś wszystkich 'ściganych'?

Wszystkich... 
Oprócz Titufa  Smutny

Dziwne, że nikt wcześniej nie napisał - Robin, Marion i Tuck to nawiązanie do średniowiecznej angielskiej legendy o Robin Hoodzie

Dialog z Micheaszem  ,,Nic nie może przecież wiecznie trwać" to nawiązanie do piosenki Anny Jantar o tym samym tytule.

Sama postać Micheasza to nawiązanie do jednego z twórców - Michała  Troll
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
#25
Wszystkie strzały celne :)
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#26
(10.03.2018, 13:47:17)MaQo napisał(a): Robin, Marion i Tuck to nawiązanie do średniowiecznej angielskiej legendy o Robin Hoodzie
z Robinem jest jeszcze jeden ee dialogowy - kto wyłapał?

Nikt nic więcej nie wyłapie bo jesteście za cienkie, dziewczęta.
Garść ee takich pierwszych z brzegu....
Nelson i Rodney wzięli swoje imiona od dwóch słynnych brytyjskich admirałów , tak nazwana też była para pancerników brytyjskich, które uczestniczyły w II wś.

zdanie - "Codziennie niskie ceny" to słynna maksyma reklamowa Biedronki

Cała akcja dotycząca Leto II to ukłon bezpośredni w stosunku do jednej z części sagi "Diuna" Herberta - "Bóg Imperator Diuny".
Zdanie z jednego z pism -
"Aby przeszłość nie stała się teraźniejszością, przyszłość musi powstrzymać przeszłość." pochodzi z tej książki
podobnie
"Poddanych łatwiej jest kontrolować, gdy przemieszczają się pieszo." słynny cytat z Dzienników Leto II

Księga "Astronomia Prawdziwa' nawiązuje wprost do teorii heliocentrycznej Kopernika

info o 'czarnej dziurze'' to świadomy anachronizm w księdze "Czasoprzestrzeń"

notatka "Droga Smoka" to słynna sentencja Konfucjusza



"Przestroga" -  "Kto walczy z potworami powinien się strzec, by walka nie uczyniła go jednym z nich. Bo kiedy długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć w ciebie.");
to Nitsche , co zostało zresztą podpisane "F.W.N."


oczywiście to nadal nie wszystko
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#27
Droga smoka - pierwsze moje skojarzenie to film z udzialem Bruce'a Lee w roli glownej
Bolt Thrower
Odpowiedz
#28
Nie ma się co dziwić. Takie ee są do wyłapania tylko dla wąskiej grupy. Nie każdy czyta taką literaturę czy pasjonuje się marynistyką. Ale faktem jest, że wiele rzeczy zaczerpniętych jest z pop kultury i na poziomie wiedzy ogólnej.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#29
Cytat:Nie ma się co dziwić.


Tak?
A ja jestem bardzo zdziwiony.
W XX wieku żeby zdobyć wiedzę w pewnych dziedzinach musiałem jechać 200 km do specjalistycznej biblioteki.
Dziś znajduje się ona w zasięgu kilku kliknięć myszka.
Oczywiście trzeba wiedzieć czego szukać. Niestety, nie wszystko można można znaleźć na Demotywatorach i fuckbooku.
Ponadto jest oczywiste, że gracze nie czytają ksiąg, tak ksiąg z naszej serii.
Klikną, otworzą i popatrzą ile expa za to przybyło, albo gdzie się potwór pojawił i tyle.
"Astronomia prawdziwa" pogrążyła i skompromitowała graczy pod tym względem totalnie.

Któryś z zawodników na jednym z naszych poprzednich for napisał  -'najlepsze są takie ee jak w lesie są schowane fajne bronie".
Modderom robiącym coś jeszcze w Gothic polecam właśnie te opcję - na inne rzeczy szkoda ich intelektualnego wysiłku.

Oczywiście zaraz może ktos tu napisze : "Skąd mam to wszystko wiedzieć? Ja jestem tylko graczem i modziki ogrywam i gierki".
Tak?
To dlaczego nikt się nie zająknął, że demon Makron z Wież Mgieł ma to samo imię co główny boss Quake 2?
A może Quake 2 nie znacie?
Bieda.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#30
nikt tego nie odnalazł? serio?

[Obrazek: K214ltv.jpg]
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości