Ciekawostki w 'Korzeniach Zła'
#31
A widziałem, ale jakoś tak się wciągnąłem w fabułę i zapomniałem o tym.. piękny soundtrack z Gothic'a 3.. 
U mnie wygląda to trochę inaczej ;d

[Obrazek: 8da3af660b22dce606ca01363fcbeea0.png]
Odpowiedz
#32
Ja bywałem tam nie raz żeby posłuchać soundtracku jednak nie miałem takiego efektu wizualnego jak Tituf, zgaduje że ma to związek z "poszukiwanymi"
Bolt Thrower
Odpowiedz
#33
Miejscówkę odnalazłem, ale nie odnalazłem piątego z poszukiwanych i obstawiam, że to własnie to wywołuje ów efekt. :>
Odpowiedz
#34
Mnie zastanowiła ta monstrualna pisanka  :>
Odpowiedz
#35
No mnie też :>

Jeszcze coś w ramach "Diuny" Herberta.
Lady Jessika to była żona Leto, ojca Paula Atrydy, ojca Leto II.


Co do akcji w Wieżach Mgieł - wielu z tych przeciwników to ee, tylko jak widzę macie poważnie problemy z dopasowaniem ich do różnych zadań i wydarzeń z poprzednich części.
Oczywiście nadal macie szanse dopasować te postacie do właściwych pierwowzorów.
Co do Lemmy.
To pseudonim artystyczny zmarłego nie tak dawno lidera MOTORHEAD Kilmistera.
Broń, którą posiadał , czyli  ognisty Młot - Hammersmith , nawiązuje do słynnej hali koncertowej Hammersmith Odeon w Londynie, gdzie nagrany został najsłynniejszy album koncertowy zespołu w pierwotnym składzie, oczywiście w zcasach, gdy was jeszcze na świecie nie było.

co do imion w grze
Trapeze to taka gra słów - Trapeze w pewnym momencie wspomina, że z zawodu jest akrobatą - Trapeze - trapez cyrkowy

Rutger został zainspirowany imieniem znakomitego aktora Rutgera Hauera, który zagrał w wielu kultowych filmach lat 80 tych i 90 głównie w tym w "Krew bohaterów"
.

Vismut to lekko przekształcone niemieckie Vismuth, staroniemiecka nazwa metalu bizmut.
Przypominam, ze Vismut szukał zemsty za zabicie swojego brata Wolframa, a wolfram to także metal.

Kowal Martel - młot to po francusku Martel , więc tu jest wszystko jasne.

Aguirre - to słynny hiszpański konkwistador, przedstawiony barwnie w filmie "Aguirre Bicz Boży"

Cronstedt - tu alchemik wziął swoje imię od realnie istniejącego zasłużonego chemika z XVIII

Slayer oczywiście wprost nawiązuje do genialnego thrashmetalowego zespołu SLAYER

oczywiście to nadal nie wszystko nawet w tej dziedzinie
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#36

Hmm

Szacun za użycie akurat czterogwiazdkowej.  OK
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#37
jakoś nikt nie zwrócił uwagi na klasyczny anachronizm uzyty jako jako ee
"żelazo i witaminy"
Pamiętacie kto to powiedział? Faja
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#38
https://pl.wikipedia.org/wiki/Atrydzi_(mitologia)

Słucham sobie co Martin mówi i nagle taka nazwa ludu pada :)
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#39
to skojarzenie jest akurat błędne
w tym przypadku Atrydzi odnoszą się do Uniwersum Herberta
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#40
Moja żona wiedźma to tytuł powieści fantasy Andrieja Bielanina
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#41
W zadaniu 'Anatomia zbrodni' możemy spotkać Salazara. To on jest ważnym ogniwem, gdy prowadzimy śledztwo zlecone przez Glorię.
W zamyśle Salazar miał być takim Hannibalem Lecterem - niby świrem i mordercą, z którego pomysłów i przemyśleń korzystamy.
Thomas Harris dotarł do... Doktora Salazara, który był prawdopodobnie więziennym lekarzem i skrywał mroczne tajemnice, a potem stworzył Lectera - kultową postać swoich książek.
W Korzeniach też tak to miało wyglądać...

a tu pokrętny dialog z Alcazarem:

- Pytasz mnie co siedzi w mojej głowie? Jestem pewien, że to samo co w twojej!
W naszych umysłach kryją się pułapki niczym w jaskini z zapadniami i śmiertelnymi kolcami.
Nic stamtąd się nie wydostanie.
Ludzkie słabości i iskry pamięci zapalają trujące opary,
a stwory więzione przez długie lata wylatują na wolność, gotowe eksplodować bólem
i popychać nas do gwałtownych czynów.
- Ale zwykli mordercy...
- Tak...
Oni nigdy nie wytrzymują tej presji.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#42
A ja właśnie zastanawiałam się po co to jajuszko niedaleko wieży mgieł. :D
Wojowników też znalazłam, czterech. :)
No i napis Destiny Team w obozie również. Język
Odpowiedz
#43
W imię Prawa i Sprawiedliwości...
Oj to wielkie litery...
Gdyby na forum byli jacyś zagorzali fani lub antyfani różnych znanych partii politycznych, to mogłoby być gorąco... Język
Odpowiedz
#44
Robię sobie spec-akcję z Rumborem i postanowiłem sprawdzić, czy nie ma tam nawiązania, bowiem nieczęsto jakaś postać zdobywa pseudonim. I miałem rację: https://en.wikipedia.org/wiki/Sawney_Bean
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#45
tak, też to czytałam
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości