Ciekawostki w 'Korzeniach Zła'
#1
Jest tego trochę - tu temat do dyskusji. popcorn
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#2
Czy wśród dziewcząt z Albatrosa znajdziemy Beatę? :> Cóż, to się okaże. OK

"Nic o nas bez nas" z ust Serpentesa przywołało moje wspomnienia z lekcji historii, a więc czy to zostało zaczerpnięte z konstytucji Nihil Novi? Nie ukrywam, że teraz wspomagalem się wujkiem Google aby przypomniec sobie szczegóły ale jednak frazę wychwyciłem. :)
Odpowiedz
#3
Beatę? Ale chyba jak widzę już coś kojarzysz w ramach ee tutaj.


Cytat:"Nic o nas bez nas"

Skojarzenie jak najbardziej trafne. OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#4
"Nic nowego o nas bez nas" - nawiązanie do konstytucji 1505. Tak, widzę pewne podobieństwo magów ognia do szlachty, jedni i drudzy mówili stale jacy to są ważni i co mogą a wiadomo, że nawet najprostszych spraw nie można im powierzyć.
Bolt Thrower
Odpowiedz
#5
"Tysiąc pięćset sto dziewięćset" - z tego co pamiętam hasło było przez chwilę popularne, dzięki reklamie (nie pamiętam już czego). Z tym, że chyba było użyte "Milion".
Odpowiedz
#6
Wyglądający na magiczny miecz w kamieniu, na górze wieży Starca, nawiązanie do legendy o Królu Arturze?
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#7
Zgadza się, całość autorstwa Michała :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#8
Zadanie Siła Strachu - Film.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#9
"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" - łam, czego rozum nie złamie.. Oda do młodości Adama Mickiewicza
Odpowiedz
#10
Ten akurat ee jest autorstwa SparrowJacka.

Ogólnie jednak nędza panowie, bida...
Nie widzę w tym temacie nic, poza prostymi oczywistościami.
Doprawdy myśleliśmy, że można od was więcej oczekiwać w tym zakresie, lub też nie potraficie NADAL uchwycić klucza, w ramach jakiego te ee robiliśmy.
blee blee blee włeb

Powiem tak.
W samym obszarze księgi i pisma jest 5 ee, nie licząc ogólnej otoczki i nawiązań w innych księgach i pismach.
Ciekawe czy Xaron zdobył jeden z tomów Zapisków Saturasa...
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#11
Historia opisana w tablicach otrzymanych od Saturasa po nauczeniu się języków Budowniczych jest mocno podobna do historii Azteków. Wśród nich doszło niegdyś do rozłamu i założyli na wyspie miasto Tlatelolco, jednak Aztekowie z miasta Tenochtitlan podbili ich zbrojnie i włączyli do swego imperium. W tych tablicach jest moim zdaniem opisana ta historia oczywiście zgodnie z uniwersum Gothica.
Odpowiedz
#12
O inspiracje historyczne należy zapytać tutaj autora tekstów, czyli Ahnbaela.
A największym ee w tej kwestii jest to, że są to tablice, które można było zdobyć i przeczytać już w Przeznaczeniu Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#13
Zdobycie Zapisków Saturasa graniczyło z cudem, ale w końcu wypadły mu spod szaty Troll

Nawiązania do filmów o tych samych tytułach ?  Zadanie Ścigany, Anatomia Zbrodni, Urocza gospodyni
Może Pomysłowy Rumbor również jest nawiązaniem do Pomysłowego Dobromira?
Siedem dziewcząt z Albatrosa - nawiązanie do Janusz Laskowski - Beata z Albatrosa
Czerwone i czarne - powieść Stendhala
Odpowiedz
#14
"Możecie wrócić do wyplatania koszyków..." - forumowy folklor w pełnej krasie  Troll
Odpowiedz
#15
Pamiętam te tabliczki. Były z zadania gildyjnego, gdy graliśmy Magiem Wody i owszem, są wzorowane na tej historii :D
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości