Korzenie Zła - problemy techniczne
#16
Wielkiej różnicy od Przeznaczenia w sumie nie ma, tam też to przeciwnicy nas głownie lagowali, a nie sam obszar.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#17
Nie znalazłem innego tematu, w którym mógłbym o tym napisać, więc zrobię to tu.

Zainstalowałem sobie na czysto gothica(wersja Gog angielska) i wszystkie gmdk itp itd, ściągnąłem KZ i chciałem go zainstalować, jednak wyskakuje mi coś takiego:
[Obrazek: Przechwytywanie.png]
Próbowałem ściągnąć plik jeszcze raz myśląc, że może coś jest uszkodzone, próbowałem też zainstalować Przeznaczenie zanim zainstaluję KZ(Przeznaczenie działa bez zarzutu), ale nic nie pomogło.

Z chęcią bym sprawdził jak udała się ta część, jednak nie mogę i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, albo o podesłanie mi paczki z plikami do wrzucenia w odpowiednie miejsca, jeśli to nie kłopot :)
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#18
Podeślę rozpakowane pliki.
Nie mam pojęcia co jest nie tak, jeśli wszystko prawidłowo instalowane.

*poszło na PW Jack
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#19
Posty Jonxxa na początku były całkiem pouczające.

Gdy zmieniłem nazwę pliku .exe to też zmienił się błąd, tak jak u niego.
Niestety wewnątrz znajduje się plik który też nazywa się Korzenie_zła(tylko że .zip) a jako, że główny plik jest .exe a nie .zip zapewne nie mam możliwości edytowania i zmiany nazw plików w jego wnętrzu.
Próbowałem też na chama rozpakować, zmienić nazwę i spakować na powrót ale taki .exe nie działa :D

Wklejenie do odpowiednich podfolderów tego co wysłał mi Tituf, albo tego co dostałem po rozpakowaniu pliku .exe skutkuje ciekawym efektem - gra się odpala, mam piękne logo KZ w menu głównym, a gdy daję nową grę to... pojawiam się w wieży Xardasa w całkowicie pustym zenie głównym ale z odpowiednimi statystykami i przedmiotami(jak kość, którą zdobywa się w Przebudzeniu). Z braku czegokolwiek w zenie nie mogę nawet przejść do DP bo nie ma jaskini ani wejścia tam :D

Czy wiecie może o co Jonxxowi chodziło przy ustawieniu lokalizacji systemu? Mam chyba wszystkie opcje na polski ustawione, a nie działa mi instalator.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#20
Może chodziło mu o
Ustawienia > Prywatność > Lokalizacja
- jakie masz tu ustawienia?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#21
Dla testu wszystko ustawiłem na obecną lokalizację(w Polsce jestem) i dałem, żeby wszystko co tylko było wylistowane mogło korzystać z lokalizacji - żadnego efektu (jeszcze sprawdzę kiedyś czy po restarcie komputera cos sie zmieni). To aż zabawne, że nieszczęsne polskie "ł" mnie pokonało :D

O, mogę edytować, to zedytuję zamiast kolejny post pisać:

Po wklejeniu na chama wszystkich plików z rozpakowanego .exe Bezi pojawiał się w pustym zenie Khorinis. Musiałem zmienić nazwę pliku korzenie_zła.ini i usunąć polską literę, wtedy pojawił się już gdzie trzeba jak mniemam, bo u wejścia do Doliny Przodków w tymże Zenie.

Czy tutaj jakieś drobne bugi mogę zgłaszać? Wierzę, że tak

Nie ma opcji sprzedania Sarufowi broni o nazwie Okrutnik - mam dialog, gdzie mówi, że da za nią 2200, ale po wyklikaniu tej opcji nie pojawia się druga, jak w przypadku każdej innej z broni.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#22
Mam problem, otóż gra zaczęła mi się ciąć czym większy robię progres w fabule. Po uruchomieniu nowej gry czy starszego save'a gra śmiga jak należy a po wczytaniu najnowszego jest coś około 20 fps'ów. To na pewno nie wina mojego sprzętu bo ciągnie najnowsze gry na ustawieniach ultra więc nie wiem w czym problem.
Odpowiedz
#23
Też nie wiem w czym może byc problem.
Spakuj ostatniego save'a, wrzuć gdzieś do neta i wyslij linka na PW.
Otworzę u siebie, pobiegam, popatrzę, a jak będzie dobrze, to odeślę.
Odpowiedz
#24
Może to ciekawostka, może to coś z instalacją... Wczytałem zapis z Korzeni i widzę, że gothicowa mapa nie działa. Przycisk "M" nie powoduje, że Bezi wyciąga dokument, a dodatkowo nie widzę na pamie swojej pozycji. Dla pewności sprawdziłem, że jest to dokładnie ten sam obiekt (przynajmniej kod na niego jest ten sam) co w Przeznaczeniu, tam jednak wszystko było poprawne.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#25
Pozycja na mapie została celowo wyłączona, przecież w średniowieczu nie było GPS Lol
Odpowiedz
#26
We wcześniejszych częściach jednak ten GPS gdzieś był xD może działa, tylko pokazuje Beziego na Esmeraldzie, stąd brak znacznika, bo wywalony daleko poza ekran jest...
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#27
Nie wiem czy kwalifikuje się to pod problemy techniczne czy coś, jedna jest trochę problemem, a druga wyłapaną nieścisłością. Co do problemu: zauważyłem, że nie zawsze z wszystkich mobków pozyskuje trofea które powinienem uzyskać. Nie wiem czy to nie ma związku z walką przy pomocy laski pasterskiej. A co do nieścisłości, czaszka spaczenia ma źle podany koszt w manie (pisze 20, wymaga 30). Nie wiedziałem gdzie to drugie umieścić, z wszystkich tematów ten wydawał się najodpowiedniejszy.

Dobra, co do trofeów zauważyłem już pewną zależność. Rzeczywiście rzecz może mieć związek z laską pasterską. O ile logicznym (a przynajmniej intuicyjnym) wydaje się fakt, że śmierć moba w wyniku odrzutu (a raczej obrażeń od upadku) może nie wygenerować expa, tak z trofeami jest inaczej. Jeśli mob zginie od uderzenia laski (exp się nabije), ale jednocześnie jego już truchło zostanie odrzucone, to trofea myśliwskie się nie generują. Nie wiem, na ile to skomplikowany problem, na ile kwestia silnika gry, a na ile oskryptowania, ale jeśli kiedykolwiek miałaby być wydana nowa wersja korzeni zła, wziąłbym to pod rozwagę, ponieważ laska pasterska wydaje się być ważną bronią w early game.

Wyłapałem, że po wykonaniu zadania moja żona wiedźma, tytułowa bohaterka potrafi
się zespawnowac na nowo w klatce(można przeprowadzić dialog chce ci pomóc). Nie ma to jednak wpływu na przebieg zadania( jest ono oddane).
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#28
Cytat:Dobra, co do trofeów zauważyłem już pewną zależność. Rzeczywiście rzecz może mieć związek z laską pasterską. O ile logicznym (a przynajmniej intuicyjnym) wydaje się fakt, że śmierć moba w wyniku odrzutu (a raczej obrażeń od upadku) może nie wygenerować expa, tak z trofeami jest inaczej. Jeśli mob zginie od uderzenia laski (exp się nabije), ale jednocześnie jego już truchło zostanie odrzucone, to trofea myśliwskie się nie generują.


ten problem był nam znany od początku i postanowiliśmy tego nie zmieniać właśnie dlatego by gracz nie latał stale z tą bronią na początku gry - albo bezpieczne walki albo trofea
technicznie jest faktycznie niedoróbka skryptowa Niemców, ale nie będzie to zmieniane
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#29
Witam ,czy miał ktos problem ze gra odpalała sie bez dzwiieku i w grze rowniez nie byłó dzwieku ? dodam ze w ustawieniach wszystko ok na max ustawione ,głósnosc w kompie tez ,reinstalka nie pomaga
Odpowiedz
#30
Nie spotkałem się z takim problemem. 
Może spróbuj zainstalować innego moda na tej konfiguracji. Odpalisz to przynajmniej zobaczysz czy na innej modyfikacji jest dźwięk. 
Ewentualnie ustaw administratora na gothicstarterze. 
Nie wiem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości