Opis i postępy prac
#31
Wygląda miodnie.

Wincy!

Mam nadzieję, że pójdzie Wam to jak najlepiej, bo zapowiada się cholernie ciekawie.
Odpowiedz
#32
W drugim screenie wywaliłbym ten fotel, a mag niech czyta księgę. Obecnie jest tam moim zdaniem za ciasno.
Odpowiedz
#33
Chcesz zobaczyć screena jak czyta księgę?
Miejsca jest w sam raz do naszych celów.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#34
A co byś zmienił, gdybyśmy dali 50 innych screenów?
Widziałem jak grupa hejterów idiotów na TM dała popis klasyczny dla tego chorego środowiska, a ty jak widziałem nie zachowałeś wymaganego w tym względzie umiarkowanego obiektywizmu moderatora.
Teraz będziecie komentować każdy screen w ten sposób?
A może tak właśnie ma być z powodów fabularnych, o których nie masz na razie pojęcia?
Widziałeś jego rutyny w grze?
Był moment, gdy zwrociliśmy się o pomoc i co?
Zgłosiłeś się?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#35
@Memorius czy Ty zdajesz sobie sprawę, że ktoś Ci tu po prostu chce dobrze doradzić, a nie hejci moda na prawo na lewo. Oskarżasz mnie, że nie zgłosiłem się z pomocą przy modzie, ale jakby na to nie spojrzeć to teraz Ci właśnie pomagam. I uwierz mi lub nie, ale jesteście najbardziej prężną grupę prawdopodobnie w całej Polsce moddingowej i chcę, żeby mody Wam wychodziły. Fabularnie nie jest źle, więc może warto zastanowić się nad sprawą świata? :) Pozdro
Odpowiedz
#36
miło :) 
napisałbym więcej, ale cała dyskusja toczy się na TM, a tam nie bardzo mam jak wejść z przyczyn technicznych, ani też nie mam na to ochoty, bo w moim przypadku powiedzenie "oni zawsze wracają" nie ma zastosowania
oczywiście chętnie podyskutuję z tymi sympatycznymi pomagającymi nam krytykami tutaj, zachowując wysoki poziom etyczny i merytoryczny dyskusji :) 
problem w tym, że oni tam nakręcają się wzajemnie i tym żyją, a tutaj... no może wspólnymi siłami też?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#37
(09.03.2018, 09:26:25)Simon napisał(a): W drugim screenie wywaliłbym ten fotel, a mag niech czyta księgę. Obecnie jest tam moim zdaniem za ciasno.

Pomieszczenie wzorowane jest na kościele katolickim, także siedzisko jak najbardziej jest cechą szczegółową tegoż miejsca. Przez wzgląd właśnie na małą powierzchnię ambona przesunięta jest za ołtarz, a nie przed tron. Celebrant w ciągu swojej posługi oczywiście zmienia pozycje zależnie od pory dnia i odprawianej ceremonii. Obraz został już także zmieniony na bliższy posłudze tego obiektu. Nie mniej dziękuję za uwagę.


W kwestii molo, nie jest to obiekt w żadnym stopniu nam użyteczny, ale że nie mamy w ekipie znawcy od edycji Mesha świata, to ten wystający kawałek betonu przyoblekłem w sposób jak mniemam nie rażący w oczy. Zapomnijmy o realizmie w świecie, gdzie praktycznie są latarnie i kuchenki gazowe, ale nie ma żadnych mediów, by takie podłączyć, a jednak wszystko działa.


Komentarz Paradoxala akurat, to kwintesencja "śmieszkowania", buty i arogancji, a i ignorancji, bo zamiast wypowiedzieć się o modyfikacji, to po raz kolejny stwierdzenie, jaki to ZEN Doliny Przodków jest okropny, bo wszystko jest takie duże, a tekstury nieostre. Ludzie, którzy tworzyli podstawy tego ZENa wykonali moim zdaniem świetną robotę, bo zrobili wielki świat z wieloma ciekawymi miejscami. Wiadomo, że z pozycji SPACERa nie da się wszystkiego zmienić. Celem było przevobowanie Doliny z Przeznaczenia na uporządkowaną już w czasach spokoju. A jakby się trochę znało w temacie, to okna są duże, bo miejsce zamieszkiwali dawniej Olbrzymi, toteż wszystkie budowle są potężne. Fragmentu o teksturach nie będę komentował, bo graficznie każdy ma swój gust. Ja preferuję klasyczny styl, a inni wodotryski. Nie ma tyle czasu i ludzi, by sobie skalować tekstury, bo kamień jest niewyraźny.


Na razie tyle. Jak coś ciekawego jeszcze jest do omówienia, to zapraszam.
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#38
Pierwszą część wypowiedzi propsuję. Nie żebym uważał, że osoby, które zwracają uwagę na detale i mówią co poprawić robią źle, ale nie jest to aż tak istotne moim zdaniem, a do tego Michał całkiem zgrabnie wyjaśnił czemu jest tak, a nie inaczej.
Natomiast przyjebię się do drugiej części tego postu, bo tłumaczenie, że nie ma czasu na skalowanie tekstur, żeby świat prezentował się ładnie jest totalnie idiotyczne. Najlepiej w ogóle tekstur nie wrzucać, po co na to marnować czas - przecież "wartościowy gracz ceni fabułę, a nie grafikę". I nie czepiam się tu do waszej roboty, bo wiem, że w Zena DP nie ingerowaliście, bo nie macie grafika w ekipie, nie mniej jednak tłumaczenie źle przeskalowanych tekstur w ten sposób jest co najmniej idiotyczne.
Odpowiedz
#39
Zgłosił się do mnie pewien użytkownik forum z zapytaniem o dubbing do Klasztoru. Nie od dzisiaj wiadomo, że w tego rodzaju projektach nie bierzemy udziału i to nie jest nasza działka moddingowego poletka. Chociażby ze względów technicznych jak i logistycznych. Klasztor będzie modyfikacją większą od Grzeszników. Ponad 30 NPC i sporo tekstu. Nie klasyki w stylu: -Hej! -No hej! ale rozbudowanych i złożonych.
Byłoby pięknie gdyby taki dubbing powstał bo modyfikacja zyskałaby wiele... Ale na razie o tym nie pomyśleliśmy.
No i ten użytkownik zaproponował, że niewykluczone, a podjąłby się takiego projektu... Pewnie wszyscy wiedzą o kogo chodzi ale na razie niczego nie potwierdzam, niczemu nie zaprzeczam Lol
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#40
Żeby z lekka ukrócić pierdolenie idiotów o czasie gry.
Nie wiecie ani ile będzie światów , ani ile linii dialogowych zostało przewidzianych do napisania lub zostało już napisanych, ani też jakie pułapki i zagadki czekają głównego bohatera.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#41
(11.03.2018, 09:53:56)Memorius napisał(a): Żeby z lekka ukrócić pierdolenie idiotów o czasie gry.
Nie wiecie ani ile będzie światów , ani ile linii dialogowych zostało przewidzianych do napisania lub zostało już napisanych, ani też jakie pułapki i zagadki czekają głównego bohatera.

Chciałbym tutaj zaznaczyć, że chyba nie rozumiecie o co tutaj się toczy dyskusja. Nie podważam tego, że może modyfikacja tyle czasu zająć, bardziej podważam sens tego, by był na 15 godzin. Tituf napisał, że będą dwa małe światy dodatkowo, więc o liczbie światów już wiemy i biorąc pod uwagę, że ta główna lokacja nie jest zbyt duża to zwyczajnie w świecie bieganie od punktu A do punktu B stanie się szybko nużące i odrzuci gracza od moda. Dialogi mogą być dobre, naprawdę fajnie by było, ale problem polega na tym, że mody nie tylko opierają się na dialogach.

(09.03.2018, 19:32:29)Michał napisał(a): Pomieszczenie wzorowane jest na kościele katolickim, także siedzisko jak najbardziej jest cechą szczegółową tegoż miejsca. Przez wzgląd właśnie na małą powierzchnię ambona przesunięta jest za ołtarz, a nie przed tron. Celebrant w ciągu swojej posługi oczywiście zmienia pozycje zależnie od pory dnia i odprawianej ceremonii. Obraz został już także zmieniony na bliższy posłudze tego obiektu. Nie mniej dziękuję za uwagę.

Dziękuję za odpowiedź :) Nie zaprzeczam samej idei takiego wystroju ołtarza, umeblowania itp, bo rozumiem zabieg. Problem właśnie leży w widocznej ciasnocie, ale cieszę się, że to dostrzegasz.
Odpowiedz
#42
(12.03.2018, 15:23:31)Simon napisał(a): zwyczajnie w świecie bieganie od punktu A do punktu B stanie się szybko nużące i odrzuci gracza od moda. Dialogi mogą być dobre, naprawdę fajnie by było, ale problem polega na tym, że mody nie tylko opierają się na dialogach.
rozumiem, że wyrażasz opinię wszystkich graczy i wypowiadasz się jako expert od naszych modyfikacji, czy tylko wyrażasz swoje skromne zdanie w nieco autorytarny sposób?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#43
Wyrażam swoje zaniepokojenie długością gry, w stosunku do przedstawionego świata, co może się odbić negatywnie przy premierze moda. Nie mogę wyrażać się w imieniu wszystkich, ale wierzę, że spora część osób podziela mój światopogląd. Szczególnie odnosi się to do drugiego zdania.
Odpowiedz
#44
Serio uważacie, że mały zen wymaga krótkiej fabuły i czasu gry?!
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#45
I tak i nie. Zależy jak ta fabuła będzie poprowadzona. Już pisałem, jeśli to będzie przede wszystkim bieganie od puntku A do B do lipa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości