Postępy prac
#46
Długości moda nie ma co bagatelizować, zakładanie na starcie, że mała miejscówka może znaczyć tylko kupę tekstu do przeczytania i latania w te czy we wte jest błędne. Osobiście wierzę, że stwórcy nas mocno zaskoczą. Co do dialogów, ja je bardzo cenię i twierdzę, że najlepsza zabawa opiera się właśnie na nich. To nie jest zwykły tekst, który musisz przeczytać. po którym "w końcu możnau utłuc jakiegoś orka zwojem go! ". Dialogi to rozmowy budujący całą otoczkę szczęścia, radości. To one budując większość klimatu. 
Takie jest moje spostrzeżenie na modyfikacje.
Czy bieganie z punktu A do B jest lipne? A czy kiedykolwiek nasi twórcy uciekli się do takich sztuczek? Może w poprzednich modyfikacjach jest dużo zbierania, latania, ale czy nazwałbym je lataniem z punktu A do B? Nope. W większości przypadkach jest to bardzo dobrze wykonane, gdzie gracz, dążący do celu może pomyśleć co zrobić przy okazji, co zrobić dalej? No właśnie, dla niektórych problematyczne, bo co to jest myślenie?
Odpowiedz
#47
Zawsze jest bieganie. Zna ktoś film Dwunastu Gniewnych Ludzi? Akcja całości dzieje się w małym pokoiku sądowym. Atmosfera, napięcie... Świetny film. Bez fajerwerków i ogromnych nakładów. Ograł ktoś Grzeszników? Mod ze zenem sporo mniejszym od klasztornej wyspy. A wszystkich zachwyciły dialogi i grania było parę godzin... Naszym założeniem jest zrobić coś innego, wychodzącego poza skostniałe ramy. A jak ktoś będzie zawiedziony brakiem orków, potężnych mieczy czy częstym chodzeniem po świecie pustym bo bez potworków? Ta modyfikacja będzie niszowa i kierowana do trochę innej części graczy niż dotychczas.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#48
Dlatego też wychodzi jako projekt specjalny pod szyldem MIT.
Będzie też zbudowana na wizji gameplaya Michała, i gracze zaznajomieni jego zagadkami i trickami wiedzą o co chodzi.

I jeszcze raz podkreślam - ode mnie będzie tyle Umberto Eco ile Clive Barkera.
Dlatego nie będzie smoczych zębaczy, orków i gracz nie będzie żarł szczurzego mięsa.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#49
Simon napisał(a):Są ludzie, którzy przechodzą też moda szybciej, co zależy głównie od stylu gracza. [...] moim zdaniem jednak lepiej czas trochę zaniżyć niż niepotrzebnie zawyżać.

Przetestowaliśmy kolejną wersję. Czas gry wyniósł... 2h  Troll
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#50
Jak idą pracę? Nad czym aktualnie pracujecie? :>
Odpowiedz
#51
Nad wersją VA 9, w której oprócz nowych elementów świata pojawią się dwa kolejne gotowe zadania, klika specakcji i nowych interakcji oraz testerzy sprawdzą jak sprawuje się w grze Misio Miś oraz inni nasi Milusińscy, których stworzyłem ostatnio.
No i inne tam rzeczy rożnego rodzaju też, w tym przetestujemy nowe księgi.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#52
Dostałem do łapek wersję VA8 do przetestowania i wyrażenia opinii.

Powiem tak- na ten moment mamy już do czynienia z zaskakująco spójnym i rozbudowanym światem, z kilkoma questami, pewną ilością dialogów i zalążkami większych intryg. Zaskoczyła mnie dbałość o detale i ogólne dopracowanie moda na tak wczesnym etapie produkcji. Pierwsze przejście, bez żadnych podpowiedzi, to było parę godzin fajnej rozgrywki bez, co mnie jako testera odrobinę wkurzyło, specjalnych rzeczy do dowalenia się. Dość powiedzieć, że moim największym zarzutem był wygląd pewnych schodów. :D

Jest na co czekać.
Odpowiedz
#53
Aktualnie 'urządzamy' drugi zen.
W Klasztorze mamy już ponad 1700 linii dialogowych i niech każdy oceni sam, jaki mamy czas gry.
A swoją drogą - wie ktoś, ile takich linii jest w G1?

Następna tura testów za nami. Kolejny zen został fajnie zagospodarowany przez Michała. Możecie się spodziewać ciekawych zagadek...
Zbliżamy się powoli do zamykania i zawężania głównych wątków fabularnych. Mamy 12 zadań gotowych i może dojdą jeszcze ze 2 - a może i nie!
Prace są zrealizowane w ok 80% więc naprawdę szybko to poszło.

[Obrazek: nQaAOxs.jpg]
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#54
Bardzo mnie to cieszy i oczywiście kibicuję  :D
Czy ten zen to nie jest czasem trochę przerobiony świat z Wyspy Wygnania?
Odpowiedz
#55
(22.04.2018, 20:53:39)Erwin napisał(a): Czy ten zen to nie jest czasem trochę przerobiony świat z Wyspy Wygnania?
Tak, to ten sam zen. Tyle, że nie przerobiony z Wyspy Wygnania, a inaczej urządzony - autorstwa Mr Stranded.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#56
Ja w tym wszystkim jestem najbardziej dumny z tego, że w grze usłyszymy mnóstwo muzyku Adriana von Zieglera, który zezwolił MIT na wykorzystanie dowolnych jego utworów i ich fragmentów.
Niektóre z jego składanek miały na YT po 35 milionów wyświetleń, a jego kanał subskrybuje ponad 750 000 użytkowników.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#57
No to fajnie, dalej życzę powodzenia :)
Odpowiedz
#58
No muzyka to jest pirszo klasa.

Ogólnie tempo prac jest jebitne, teraz jak to widzę od wewnątrz, to nie dziwota, że DT nakurwiło parę dobrych modów w czasie, kiedy inni stworzyli logo i zarys lewego sutka głównego bohatera.
Odpowiedz
#59
Ja bym raczej to tempo prac określił jako "spacerowe", ale Jaskot nie uczestniczył w pracach nad sagą Destiny, gdy się faktycznie "działo".
Z konkretów - łączna liczba postaci z dialogami własnymi to 52 NPC

Jak tak patrzę na to zrobiliśmy i co jeszcze tu będzie zrobione, to odnoszę wrażenie, że powstał jeden z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejszy mod total conversion do Gothic 2.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#60
Najtrudniejszy pod jakim względem? Mam nadzieję, że nie chodzi o wysoki poziom potyczek z przeciwnikami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości