Sprzęt
#16
Wszystko zależy od zasobności portfela J, ale ze swojego doświadczenia celowałbym w coś co ma więcej niż 4 Gb ramu, żeby nie martwić się o znikanie postaci ( Przeznaczenie) i coś co ma dedykowaną kartę graficzną tyle, że właśnie tu trzeba dołożyć jak mi się wydaję plus minus 1000zł do laptopa.

Jeśli chodzi o używki, to nie wiem jak to teraz jest, ale tak gdzieś koło 2006 roku UE wymyśliła żeby zakazać używania ołowiu w elektronice, co by było ekologicznie, ale do końca im to nie wyszło, bo zaczęły się ludziom odklejać układy BGA, bo spoiwo bez ołowiu jest mniej elastyczne i szybciej się utlenia i takim to sposobem wiele dwu- i trzyletnich laptopów lądowało na śmietniku i wtedy to już było całkiem ekologicznie ( u moich znajomych tak latach 2009-2013 to był nagminny przypadek po zakupie i używaniu laptopa przez kilka lat ). Może teraz już tak nie ma – nie wiem, ale raczej wolałbym coś nowego niż kupić używkę, która mi wysiądzie za chwilę. Trzeba by bardziej się wczytać w temat, ewentualnie może się ktoś wypowie kto ma więcej styczności z komputerami.
Odpowiedz
#17
No skoro tak to wygląda to sytuacja z kupowaniem laptopa nie wyglada dobrze jesli miałbym go wyrzucić po 3 latach. Stary komputer z Windowsem 95 do tej pory dziala i służy gdy chce odpalić jakąś starsza gierkę a z laptopami faktycznie różnie może bywać.
Odpowiedz
#18
Aktualnie laptopy, przynajmniej wewnętrznie, są solidnie wykonywane i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Natomiast jeśli chodzi o "używka vs nówka" - nowy sprzęt jest zawsze był i będzie pewniejszy, tu już zależy jak duże jest zaufanie do drugiego człowieka, różnie bywa.
Stary komputer z Windows 95 działa i owszem, przecież odpalając starą gierkę na nim choćby za sto lat i tak będzie działać, bo przecież w tym aspekcie się nic nie zmienia, wymagania gier nie rosną z czasem.
Mobilność może swoje kosztować, to czy laptopa się opłaca kupić zależy od bardzo wielu czynników, budżet, użytkowanie, przewidywanie użytkowania na następne lata, priorytety.
Na dzień dzisiejszy 8GB ramu jest standardem, tak samo jak wersja 64-bitowa systemu operacyjnego. Tu zaznaczę, że nie opłaca się kupować więcej ramu jak 4GB w przypadku systemu 32-bitowego z racji iż taki system nie może wykorzystać więcej jak 4gb.

Jeśli zamierzasz grać tylko w stare gry, wystarczy 4GB ramu, procesor oraz karta graficzna(oczywiście dedykowana) zależnie od budżetu. Jak wybierzesz mądrze nie na oślep, a zamiary również się nie zmienią, starczy Ci na kupę lat.
Odpowiedz
#19
Jeżeli mógłbym coś polecić to Medion Erazer x7829, x7830 lub x7831

Znajomy ma taki sprzęt od ponad roku i działa na nim większość nowych tytułów. Jedyna wada to dość spora waga około 4kg z baterią ale granie w Gothica podczas podróży np. pociągiem coś pięknego. Laptop jest w niskiej cenie biorąc pod uwagę jego parametry, sam się przymierzam do kupna ale liczę na jakieś tańsze sztuki.
Bolt Thrower
Odpowiedz
#20
Jak jeszcze ktoś w dzisiejszych czasach, jakimś cudem, ma komputer ze zintegrowaną grafiką, do tego ram w jednej kości i się zastanawia, czy warto dołożyć mu pamięci ram, bo niby więcej ramu i do tego w dwóch kościach, to grafika będzie wydajniejsza, to powiem mu, że nie warto i lepiej zainwestować w lepszy komputer z dedykowaną kartą graficzną. Przynajmniej u mnie wzrost wydajności przy zmianie z 4Gb w jednej kości, na 8Gb w dwóch kościach był prawie niezauważalny.
Odpowiedz
#21
Prawo Liebiga. Co z tego, że RAMu dowalimy kilka ton skoro grafika cieniutka i nie ma szans, aby komputer ten RAM wykorzystał w całości.

Czy jest możliwość uruchomienia Gothica na telewizorze przez hdmi? Podczas próby uruchamiania wyskakuje error i zastanawiam się, czy da się rozwiązać ten problem
Odpowiedz
#22
Nie mam pojęcia. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakaś rozbieżność / konflikt między rozdzielczością tv, a gry.
Odpowiedz
#23
Może popatrz na sterowniki karty i tam spróbuj dostosować jakoś monitor.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#24
Cytat:Ja dysponuję laptopem z czasów, gdy znaczna część z was chodziła jeszcze do psedskola :D więc nie ma co tu się nad tym rozwodzić.

nadal nim dysponuję , nawet dwoma , ale teraz przesiadłem się na zestaw
AMD Phenom 3,20 GHZ
8GB RAM
dysk 1TB
karta G-Force GTX 1050 Ti 

może nawet w coś pogram Relaks
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#25
(21.04.2021, 12:19:23)Memorius napisał(a):
Cytat:Ja dysponuję laptopem z czasów, gdy znaczna część z was chodziła jeszcze do psedskola :D więc nie ma co tu się nad tym rozwodzić.

nadal nim dysponuję , nawet dwoma , ale teraz przesiadłem się na zestaw
AMD Phenom 3,20 GHZ
8GB RAM
dysk 1TB
karta G-Force GTX 1050 Ti 

może nawet w coś pogram Relaks

A monitor ?
Odpowiedz
#26
Acer 22 full HD
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#27
Не знаю, кому это интересно.

Раз уж пошло на то дело
Текущая конфигурация:
Материнская плата: Asus Z97-K
Процессор: Intel Core i5-4670k @3.40GHz
Видеокарта: ASUS GeForce GTX 950 STRIX OC 2Gb
Оперативная память: 2xKingston HyperX FURY Red Series (HX316C10FR/4)
Постоянная память: 1.75 Tb HDD
Блок питания: Thermaltake LT-600p
Операционная система: win7x64 ultimate
Монитор: Samsung S23C200B
Мышь: A4Tech Bloody v3 с металлическими ножками
Клавиатура: Motospeed CK104
Геймпад: Gamesir G3f
Служит 8-й год.

upd..
Видеокарта: ASUS GeForce GTX 1050ti STRIX OC 4Gb
Оперативная память: 1хKingston HyperX FURY Black Series (HX316C10FBK2/8) (Общее 16 Gb)
Операционная система: win8.1 pro 64

upd2.
Видеокарта: ASUS ROG Strix GeForce GTX 1660 SUPER [ROG-STRIX-GTX1660S-6G-GAMING]


Было:
Материнская плата: Asus P5K-E/Wifi AP
Процессор: Intel Core 2 Quad Q6600 @2.40GHz
Видеокарта: XFX geforce gts8800
Оперативная память: 2xkingston 2gb -> 4gb
.....
Служил верой и правдой 10 лет.
Odpowiedz
#28
Widzę, że zrobił się jakiś dzień wyjazdu z swoimi configami, więc ja też zostawię po sobie ślad:
CPU: Intel Xeon 2620 V3 z pernamentnym boostem na wszystkich rdzeniach
GPU: Gigabyte GTX 1070Ti
Płyta Główna: Huananzhi X99-TF
RAM: 4x4GB DDR4 1866 CL15 w quad channel
Cooler: SPC Fortis, pierwsza edycja
PSU: XFX TS 750 80+ Gold
SSD: 1TB Kingdian SATA 3 + 128 GB M.2 NVME najtańszy z outletu
HDD: 500 GB Seagate WD Blue
Case: SPC Armis AR3 TG
Monitor: LG 24MP59G-P
Klawiatura: Modecom Volcano Hammer, czerwone switche
Myszka: Modecom Volcano GMX4 PLUS
Karta dźwiękowa: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition
Słuchawki: ISK MDH8500
Windows 10 Pro

Poza myszką i monitorem to w sumie wszystko z używanych części poskładane

No i oczywiście laptop do zadań specjalnych:
HP Elitebook 2570p
CPU: i5-3360M
GPU: Intel HD Graphics 4000
HDD: 320GB SATA 2 (wypruty z starego lapka)
SSD: Sandisk 120GB SATA 3
RAM: 2x4GB DDR3 1600 w dualu
Windows 10 Pro
Oczywiście wypruty napęd w celu zamontowania 2 dysku
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości