Kulisy produkcji Sagi
#31
Tak, to nigdy nie weszło, jakoś w ogólnym zamieszaniu w końcowej fazie cała ta akcja nie została ostatecznie oskryptowana
Jakoś nawiązuje do tego akcja "Wanted" w  Korzeniach Zła, autorstwa Titufa i Michała.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#32
jednym z niezłych 'numerów' był ten liścik z dołączoną nagą panienką
tylko, że nadały go siostry Babo  Beka

[Obrazek: JsZMVMu.jpg]
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#33
To może teraz każdy członek teamu wypowie się co podczas produkcji najbardziej go rozśmieszyło i wkurwiło  Troll
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
#34
Mnie najbardziej wkurwiło jak zrobiłem pakiet ponad 500 poprawek dialogowych i skryptowych, a Taliasan "zapomniał" je wstawić do skryptów iw końcu zaginęły i musiały być wprowadzane ponownie na pamięć niemal, bo nie było kopii.
Część znich nigdy nie pojawiła już  w żadnej wersji Przeznaczenia.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#35
Postać Zeldy w pierwotnym założeniu miała być kimś w postaci Zyry z Arcanii - zawsze krok za Bezimiennym i miała występować w głównej fabule. Miało okazać się później, że to żona króla Rhobara i miało to zostać powiązane z Lee. Pomysł jednak przepadł a ostatecznie Zelda weszła w takiej postaci jakiej jest. Myślę, że wyszła świetnie, a potencjał postaci został jeszcze lepiej wykorzystany w Epilogu.
Odpowiedz
#36
W kwestii Tytanów w Korzeniach Zła.
Był kiedyś na The Modders taki zawodnik, który zapowiadał fspaniałego moda z wykorzystaniem Tytanów z wiadomej gry.
Oczywiście był to wieloletni powód do żartów.
Postanowiłem, że jednak Tytany w Gothic będą ii pojawiły się jako miecze w związane z postacią kowala Martela. Troll 


W Korzeniach Zła pierwotnie Przewodnikiem Ezgarona miał być Ognisty Jaszczur słusznych rozmiarów, ale gdy zobaczyliśmy jak się ta bestia zachowuje w grze pomysł został porzucony.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#37
W Gothicu problem z powiększonymi potworami był zawsze. W przypadku wątku Łowców nieumarłych czy Epilogu gdzie o ile pamiętam były powiększone szkielety również wyszło to średnio.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#38
Po raz pierwszy Zwój Przyzwania Owcy powiązany z Hipolitem miał się pojawić już w Global PL
Chicken przygotował już nawet stosowne skrypty, jednak wówczas Taliasan nie uznał tego pomysłu za dobry i nie zostało to zastosowane.
Potem skrypty zaginęły i dopiero Michał przywrócił tę ideę od nowa, oczywiście ponownie dla Hipolita.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#39
Tytuł wspomnianego przez graczy zadania 'Cmentarne igraszki ' doczekał się zaistnienia dopiero w Korzeniach. A pamiętacie akcję w Przeznaczeniu z oczyszczaniem cmentarza na farmie Onara? To zadanie miało się właśnie tak zwać. Szef odrzucił ten tytuł , ale chyba słusznie, bo do akcji z Miluszkiem pasuje jak ulał.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#40
Tytuł "Cmentarne igraszki", zarzucił wówczas żartobliwie Tituf.
Troll 
Jak widzicie mam pamięć jak słoń i został on jednak w końcu użyty.


Nie jest prawdą, że wszystkie dialogi dodane przez DS w Global PL znalazły się w w Przeznaczeniu.
Kilka wypadło , w tym dialog w Jarkendarze o Runie Przyzwania Bagiennego Trutnia.

W Epilogu w przypadku ciężkich błędów skryptowych najdłużej trwało doprowadzenie do funkcjonalności akcji Herman-Odon prawie cały miesiąc mi to zajęło.
Najkrócej zaś trwała naprawa akcji płonącymi pancerzami Legionu - Michał znalazł rozwiązanie w niecałą godzinę.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#41
Zastanawia mnie czym są te dziwne kształty rodem z opowieści Lovecrafta w ekranie startowym "Przebudzenia", przypomina to jakieś ogromne glisty albo zmutowane pełzacze
Bolt Thrower
Odpowiedz
#42
Gram teraz w Przebudzenie - przypomniało mi się, że pomysł na zadanie 'Porwana' zaczerpnięty został z bajki 'Piękna i Bestia".
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#43
Przy okazji dyskusji w innym temacie czym mag w bójce ,jeśli chce używać magii, ma się posługiwać....
W swoim czasie zaproponowałem, by na wczesnym etapie gry wyposażyć gracza maga (każdego) w zwoje/ runę "Pocisk Nieprzytomności", obezwładniający przeciwnika. Jednak próby z tym czarem okazały się nieudane i zaburzały balans.
Zostało to porzucone, jednak następstwem tych prób było przerobienie tego czaru tak, że ataki nim Magów są w ostatecznym rozrachunku śmiertelne, także dla gracza.

Cytat:nie cierpię opowieści Jacka!

oświadczył Klimek

Gdy pracowaliśmy jeszcze nad Globalem to w pakiecie od MaGotha otrzymaliśmy potężny plik dialogowy Jacka właśnie z serią jego Morskich Opowieści.
Ostatecznie po parokrotnym przeczytaniu nie zdecydowałem się na tłumaczenie tego i ta seria nie znalazła się ani w Globalu, ani tym bardziej w Przeznaczeniu.
To znalazło się w Przeznaczeniu dla Jacka to dialogi Ahnbaela, napisane specjalnie dla tej postaci.

Tak przy okazji dyskusji o itemach i inwentarzu w innym temacie...

Pierwotnie planowaliśmy w Przeznaczeniu wyrób strzał i bełtów (zwykłych) na kowadle i powstał problem z czego je robić, jeśli chodzi o drewno.
W pierwszym wariancie były to lagi, ale jakoś ten pomysł mimo stworzenia skryptu się nie przyjął. Potem powstała idea piłowania Kawałków Drewna piłą i to wyszło nawet bardzo dobrze. Okazało się jednak, że wynika z tego ogromny farming, bo napiłowane drewno musiało mieć jakąś wartość, choćby 1 jako item z grupy materiały. A piłować można było w nieskończoność. Ktoś z cierpliwych testerów ( nie pamiętam już kto) napiłował ze 300 sztuk.
Ostatecznie z tego zrezygnowaliśmy całkowicie  (w grze miał tego uczyć Niclas) i pozostał jedynie item Kawałek Drewna, który potem przydał się w różnych konfiguracjach jako item questowy chyba we wszystkich częściach Sagi.
W produkcji ognistych i magicznych bełtów i strzał obyło się bez drewna. xD
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#44
Pomysł bardzo ciekawy ale ciekawe też w jakim stopniu byłby praktyczny skoro od groma strzał można po prostu kupić i w późniejszych etapach nie ma z gotówką juz żadnych problemów.
Odpowiedz
#45
Taki właśnie argument zadecydował, że pomysł został porzucony. Całkowite usunięcie strzał i bełtów u handlarzy byłby zupełnie unlore w stosunku do podstawki.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości