Przeznaczenie - problemy techniczne
#76
(06.10.2016, 22:33:45)Memorius napisał(a): Wgrywanie cudzych save na własną grę powoduje tylko i wyłącznie lawinę bugów, co zostało potwierdzone w testach i w grze klubowej na Arenie.

Tylko jeśli wgrywa się jeden zapis na inny bez wcześniejszego usunięcia plików z tego poprzedniego.
Jeśli chcesz wgrywać cudzy zapis, to najlepiej poproś kogoś o cały folder z zapisami, a swój usuń przed tą akcją. Ewentualnie po prostu upewnij się, że nie wgrywasz jednego pliku na drugi. Część z nich bowiem się nie aktualizuje na bieżąco i nie nadpisuje się przy wgrywaniu nowego save'a co potem powoduje różnorakie bugi. Nie wiem na czym to polega, ale problem ten z tego co wiem występuje tylko w Przeznaczeniu (w każdym razie w innym modzie tego nie doświadczyłem). Tak czy siak warto postąpić według tego co napisałem.
Odpowiedz
#77
Kombinowałem z różnymi ustawieniami kompa, grafiki w grze, dx 11, L-Hivlera i dolina przodków jest niestety niegrywalna. Spadki fps są po prostu nie do wyobrażenia. Może czas zabrać się za plik gothic.ini?
Odpowiedz
#78
Przepraszam że piszę ale nie chciało mi się czytać tego wszystkiego czy komuś wywala grę przy zapisie lub przy wielokrotnym wczytaniu tego samego save typu ubijam potwora i mnie powala to wczytuje znów i błąd gry lub przy zapisie 95% paska zapełnione i crash?
Odpowiedz
#79
Jest to możliwe.
Wielokrotne nadpisywanie tego samego save może powodować jego uszkodzenie, zwłaszcza save numer 1.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#80
ok dzięki za podpowiedź a czy jeśli zmienię np. slot1 mam zapisany jako xxx i przy następnym zapisie zmienię na xxxy to coś zmieni?
Odpowiedz
#81
ogólnie to tak- zalecana jest gra na kilku zapisach takich samych nawet równocześnie
w tej konkretnej sytuacji najlepiej nieco się cofnąć do tyłu i rozpocząć akcję od nowa a potem zapisać na jakimś dalszym slocie

zapisanie slota np z nr 3 zapisem ze slota nr 1 może być nieskuteczne - taki save może nadpisać się z błędem slota 1

problem z save nr 1 występuje często gdy w grze nadużywa się opcji teleportacji i bardzo szybkiego przemieszczenia
to ogólny problem silnika  Gothic, choć niekoniecznie musi wystąpić, rzecz jasna
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#82
dobrze o tym wiedzieć tylko że problemu ze szybkim przemieszczaniem to j nie mam gram od kilku dni po parę godz dziennie a jeszcze jestem w khorinis. Grałem w returna na hard pod zręke ale tutaj łucznikiem nie ubiję ścierwa na 5lvl a do tego te zapisy. super giera ale boli gdy na nowym sprzęcie i na muzealnym tnie się gra z 2003r gram tylko z sentymentu a mimo to łza się ciśnie w oczy. Czy jest różnica między uruchamianiem z przeznaczenie.exe a gohicstarter?
Odpowiedz
#83
Gra się nie tnie.
Po prostu należy sobie przygotować ustawienia jak należy, ale o tym w temacie już zostało chyba wszystko napisane.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#84
to jeszcze nie problem ale bardziej profilaktyka,chce sobie zmienić system na windowsa 10 i gdybym przenosił savy to mogą ucierpiec czy nic im się raczej nie powinno stać?
Odpowiedz
#85
Tego nie ćwiczyliśmy podczas testów. Trudno powiedzieć. Wg mnie nie powinno być niezgodności żadnych, ale nie mam pewności.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#86
Z jakiego Windowsa upradujesz? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to gdyby Gothic nie działał poprawnie po zainstalowaniu tak jak wcześniej i trzeba było zainstalować coś dodatkowo, wtedy mogłyby być jakieś problemy z save'ami.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#87
Tak,myślę że to co napisał Jonxx jest jedyną możliwością.Ja przenosiłem savy z win7 na win10 ale to było bez Przeznaczenia i wszystko działało, ale myślę, że nie ma to wiekszej różnicy.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#88
Hej mam problem z instalacją przeznaczenia, próbuje go zainstalować na Steamowej wersji gothica gold edition, jednak przeznaczenie szuka gothica 2 nk :| i w srodku gothica tworzy nowy folder, jak to ogarnąć ?
Odpowiedz
#89
Ręcznie wybierz ścieżkę instalacji na początek. Powinno pójść.
Odpowiedz
#90
Witam!    Jak jest z Przeznaczeniem i modami graficznymi np L'Hiver textures (tylko tekstury bez ingerencji w ZEN) czy Graphic Carnage patch? Ktoś juz grał i testował te wersje? Mocno obniża wydajność? Mam Jednordzeniowego Athlona 3.0, Geforca 7800 Gainward Bliss 512 MB i 3 Giga RAMu. Jest sens na tym sprzęcie ładować jakieś teksturpacki? Dzięki za odpowiedz. Jeśli nie ten dział - Wybaczcie :).szacun Pozdrawiam


Znalazłem już odpowiedni dział i temat. Przeczytałem ze zrozumieniem. :)  A co z Carnage graphic patch G2? Jak oceniacie mój sprzęt dźwignie "Przeznaczenie" bez problemu?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości