Przeznaczenie - problemy techniczne
Mam dziwny problem, z którym spotykam się pierwszy raz w życiu. Instaluję sobie Gothica, jak zawsze, system packi, dx11 etc. Jak zawsze odpalam Gothica, a tu nagle 30 fpsów.. zablokowanych fpsów. Próbowałem instalować różne bzdety, czasem fpsy odblokowywały się, jednak przy kolejnym odpaleniu znowu fpsy się blokują, czyżby sam Beliar chciał mi przeszkodzić ? Spotkał się ktoś z takim problemem, zna przyczynę?
Odpowiedz
Windows 8?
Jeśli tak to musisz ściągnąć FPS patcha, border fixa i odpalić grę w oknie.
Odpowiedz
(29.03.2017, 19:48:03)Dota napisał(a): Windows 8?
Jeśli tak to musisz ściągnąć FPS patcha, border fixa i odpalić grę w oknie.

Windows 7.
Wcześniej instalowałem bez efektów border fixa. Tym razem zmieniłem w gothic.ini scalevideo=0 oraz startupwindowed i śmiga jak dawniej, dzięki.
Odpowiedz
No i zaczeły się kłopoty techniczne również u mnie. Wersja 1.3.
Po kilkunastu sekundach pobytu w Wolnej Kopalni wywala mnie z błędem Access Violation. Coś idzie na to poradzić?
Odpowiedz
(01.04.2017, 21:38:34)Klimek napisał(a): No i zaczeły się kłopoty techniczne również u mnie. Wersja 1.3.
Po kilkunastu sekundach pobytu w Wolnej Kopalni wywala mnie z błędem Access Violation. Coś idzie na to poradzić?

Niestety, nie sądzę, by ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu w sensie programowym, przy czym nie jest to też wina samej modyfikacji. Osobiście spotkałem się z tym kłopotem w czasie mojej rozgrywki Klubowej i udało mi się z nim poradzić. Wejdź do Wolnej Kopalni i udaj się wgłąb, na ile starcza ci czasu. Jeśli widzisz, że masz tylko kilkanaście sekund, to zapisz grę na jakimś nieużywanym slocie przed upływem tego czasu. Potem, po crashu wczytaj grę z tego slota i idź dalej, dopóki oddalisz się od wejścia i znowu zapisz grę. Po przejściu jakiegoś dystansu gra przestanie crashować i będziesz mógł się normalnie poruszać. Tak było przynajmniej w moim wypadku. Widocznie wejście jest dosyć newralgicznym punktem przy niektórych konfiguracjach systemowych.
Odpowiedz
Dzięki panie Michale, prosty trik a pomógł. Tylko że ja to zrobiłem tak, że zapisałem na wolnym slocie od razu po wejściu w tego zena i próbowałem potem szybko wypić miksturę szybkości aby uciec przed orkową zasadzką, ale nie zdążyłem :D Potem wczytałem właśnie z tego slota i problem ustąpił, udało mi się wyeksplorować całą WK bez dalszych problemów.
Rispekt
Odpowiedz
Mam pytanko bo nie ogarniam. Tą linijkę: zCacheInAllNSCAtNewGame mieć na 0 czy na 1 jak zaczynam nową grę?
Odpowiedz
zCacheInAllNSCAtNewGame=1
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Mam pytanie co do ewentualnej możliwości podmiany tekstur w modzie, a więc czy się da, a jeśli tak to do jakiego folderu trzeba by było wrzucić pliki?  :)
Odpowiedz
Najczęściej GothicII/Data
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Dobra wrzuciłem sobie paczkę [G2] Textures Pack by Artemiano do wskazanego folderu i działa. Super to wygląda, dzięki.
Odpowiedz
Cytat:Nie wiem czy to bug czy ja coś źle robię. W III rozdziale po spełnieniu wszystkich wymagań dostaje questa o posążku. Idę do Carla robię posążek i idę do statuetki Beliara. Klękam przy statuetce i cały czas mam animacje jakby mnie Poszukiwacz opętał i żadnej opcji dialogowej ani wyboru.


Masz dx11? Jeśli tak to odinstaluj i zainstaluj wersję x17_1 bo nowsze się bugują.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
Potwierdzam, jest to błąd samego DX 11, miałem to samo, odinstalowałem dx11 na czas tego questa i było w porządku.
Odpowiedz
Czy będę mógł dalej grać w przeznaczenie gdy skopiuje cały folder Gothic z dysku na dysk? Bo mam ponad 100h rozgrywki a przesiadam się na nowego kompa i nie chce tego stracić. Podłączenie obecnego dysku nie wchodzi w grę
Odpowiedz
Nie kopiuj całego folderu Gothic :) Gra bez właściwej instalacji lubi się, za przeproszeniem, jebać. Poszukaj po prostu folderów z zapisami modów jakie masz obecnie na kompie i tylko je skopiuj.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości