Axxis - Monster Hero
#1
Axxis - Monster Hero (2018)

[Obrazek: 732184.jpg?1800]
tracklista:
1.Monster Hero 04:03
2.Living as Outlaws 03:33
3.Rock Is My Religion 04:08
4.Love Is Gonna Get You Killed 03:59
5.Glory of the Brave 03:24
6.Make Me Fight 03:47
7.Gonna Be Tough 03:37
8.Firebird 03:29
9.We Are Seven 04:14
10.Give Me Good Times 04:45
11.All I Want Is Rock 04:29 
12.The Tragedy of Mr. Smith 04:42

rok wydania : 2018
gatunek : melodic  metal
kraj : Niemcy

skład zespołu:
Bernhard Weiss - śpiew, gitara
Marco Wriedt - gitara
Rob Schomaker - gitara basowa
Harry Oellers - instrumenty klawiszowe
Dirk Brand - perkusja

W tym roku AXXIS obchodzi 30-lecie istnienia i nietrudno było przewidzieć, że pojawi się coś z tej okazji, co uzupełni dyskografię grupy. 25-lecie uczczono potrójnym koncertowym CD "25 Years Of  Rock And Power", tym razem mamy LP z nowymi kompozycjami wydany przez niemiecki Phonotraxx Publishing 5.10.2018. W jakiś sposób grupa podsumowuje na tej płycie swoje dotychczasowe dokonania z położeniem akcentu na melodyjny heavy metal i hard rock jakim przed prawie trzema dziesiątkami lat zdobył serca słuchaczy na całym świecie.

Melodic power nie ma (no może poza sympatycznym iGlory of the Brave i Firebird), nie ma eksperymentu, nie ma nowoczesnych aranżacji, ani tego lekkiego metalowego zakręcenia z czasów chociażby "Paradise In Flames".
Panowie grają elegancki, chwytliwy melodic /metal z wyraźnymi elementami AOR, miękki, mocno radiowy, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Są nieco sentymentalni i trochę nostalgiczni w pięknie podsumowującym te lata naprawdę bardzo rasowym i przebojowym Rock Is My Religion i All I Want Is Rock. Takich bezpretensjonalnych, przesyconych rockiem bardzo udanych numerów jest tu więcej (Love Is Gonna Get You Killed, Gonna Be Tough,
Ciekawe, że w Gonna Be Tough poza bardzo ciekawym dialogiem gitarzystów można się w refrenie dosłuchać czegoś z super przeboju Sex Bomb Toma Jonesa. Tak, jeden z najgenialniejszych utworów muzyki po jaki powstał kiedykolwiek. Ktoś pamięta wykonnaie Joe Cockera? Albo cover metalowy MYSTIC PROPHECY?
AXXIS prezentuje rock/metalowy hymn We Are Seven, solidny, ale miewali już lepsze. Za to nieco bardziej muzycznie złożony jest wyborny i ma doskonały dynamiczny power metalowy refren.

Jak zwykle, gdy grają taki repertuar są eleganccy, perfekcyjni, zgrani i wyważeni. Spokojne, czytelne, zgrabnie skonstruowane sola gitarowe, punktująca sekcja rytmiczna z momentami bardzo pomysłowym Brandem i może tylko sam Weiss wypada nieco poniżej oczekiwań i jakby brakuje mu w głosie świeżości. za to partie klawiszowe Oellersa, choć nie ma ich tu wiele, są wyśmienite i w udany sposób stylizowane na lata 80-te ubiegłego wieku.
Największe hity? Rock Is My Religion, Firebird, Give Me Good Times, The Tragedy of Mr. Smith, ale może komuś spodoba się tu coś więcej?
Brzmienie całości jest stonowane, dosyć łagodne, typowe dla melodic metal, z miękkimi gitarami i jedynie sola mogłyby być  nagrane głośniej, a mogłyby, bo są warte wyeksponowania.
Album nie jest może niewyczerpaną kopalnią rasowych przebojów, jak w przypadku tegorocznych LP DYNAZTY czy THE UNITY, ale to udana produkcja zasłużonej ekipy przypominającej swoją długowiecznością, że na takie granie zapotrzebowanie było, jest i będzie.

ocena 7,5/10

new 17.10.2018
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości