Wrażenia i opinie Klubu o Przeznaczeniu
#91
Hehe, no rzeczywiście.
Ale nie oglądałem go nawet, w co pewnie mi teraz nikt nie uwierzy i będzie, że "eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ukrat film!".
Ja się trochę bardziej napracowałem z dźwiękiem, bo dogrywałem go z gry po nagraniu i było to dość trudne, żeby się wszystko spasowało. Ostatecznie trochę mi przejścia nie do końca wszyły, bo mi się potem rozjechało przy poprawkach, no ale już trudno.
Z drugiej strony nie chciało mi się bawić toogle deskopem w trakcie dialogu z Krukiem, więc to na minus dla mnie leci.
Odpowiedz
#92
A wiecie jak prawdziwy Paladyn pokonuje Kruka?
Bryła lodu i przyzwanie demona :>
Zostawiam mu hp na dwa ciosy i kończę :D
Odpowiedz
#93
W modzie natkniecie się na nowy typ orków.
Orkowie Tchórze.
https://www.youtube.com/watch?v=g7YoB7iqdeI
Odpowiedz
#94
Hehehe mi dokładnie tak samo spierdalał :D
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#95
A mi chyba zginął i leżał w sumie nie wiem czemu. Dziwny orczek.
Odpowiedz
#96
Dobra po przegraniu 25 godzin w I rozdziale, i wstąpieniu do Mrocznego Zakonu na 14lvlu, można coś w końcu napisać.

No więc tak, poziom trudności względem Globala jest wyższy, to odczujemy już od początku. Jednak balans jest pomyślany tak, że większość poziomów na początku możemy osiągnąć nie wyciągając nawet miecza. Co prawda będziemy robić za murzyna i to sporo, ale spodziewam się, że w dalszych rozdziałach ulegnie to zmianie. Chyba nikt nie wyobraża sobie, aby ktoś prosił Mrocznego Wojownika o przyniesienie szczotki?
Zadań już w samym I rozdziale jest cała masa, tych znanych z Globala, jak i zupełnie nowych. Każdy obywatel miasta ma własne imię, i niemal każdy jest powiązany z jakimś zadaniem. Już na początku widać, że arsenał broni jest imponujący. Co do samych przedmiotów, to lepiej nie sprzedawać pochopnie, bo nigdy nie wiadomo, co tam komu się zamarzy od nas wytargać:)
Ogólnie to musiałem się trochę nagimnastykować, aby wbić ten 14 lvl, co jest na plus jak najbardziej (choć przyznam nie jestem maniakiem gothicowym).

Co do gry z DX11. Z mojej perspektywy jeśli ktoś ma możliwość gry z tym modem, to wręcz powinien to robić. Testowałem wersje X13, X15 i najnowszą X17.1, na której gram już ostatecznie. Nie wydaję mi się aby jakoś specjalnie różniły się wydajnością.
Jedna i najważniejsza rzecz, która przemawia za tym modem to: ABSOLUTNY BRAK CRASHY GRY, dokładnie przez 25 godzin gry nie oglądałem pulpitu windowsa ani razu, ba nawet ścinki nie miałem po używaniu tych kamieni teleportujących.
Teraz, jak gram:
Gram na wersji X17.1, z tym że bez normalmap, które się pobierają automatycznie przy starcie gry (wyłączam po prostu neta i gram bez nich). Gram bez nich dlatego, bo z nimi miałem błędy sterownika karty graficznej co kilka minut. Bez nich, zero crashy, gra nie spada poniżej 40 fpsów, nigdy i nigdzie. Wydajność to pewnie kwestia ustawień samego moda. Sam mam wyłączoną teselację np.
Odpowiedz
#97
Witahcie kamraty!
Nadszedł czas sądu ostatecznego, a raczej pośredniego, ponieważ wszedłem do trzeciego rozdziału. Język Tak czy siak, niezależnie od werdyktu Titufa, który osądzi czy jest mi dane grać dalej na Arenie, czy też z niej wylecieć, to zrecenzuję cały drugi rozdział, który to właśnie co ukończyłem. (@edit: już nieaktualne, bo jestem dalej w grze. Juuupi! :>)
Więc tak, jeśli chodzi o Jarkendar, to większość dodanych tam zmian była obecna już w Global Modzie, więc i dużego zaskoczenia w tej lokacji nie było. Jeśli jednak ktoś nie grał w Gobala, to bardzo fajną sprawą jest skomplikowanie w wielu miejscach rozgrywki, poprzez dodanie różnych dodatkowych przełączników, kołowrotów czy pułapek w świątyniach Budowniczych. Co prawda są one mało logiczne, jeśli tak to mogę ująć, bo system połączeń tych wszystkich przycisków musiałby być porównywalny do konstrukcji niektórych dzisiejszych instalacji elektrycznych, aby to miało prawo działać, ale jakie to ma znaczenie. Język
Jeśli chodzi o questy dodane w Przeznaczeniu dla tej lokacji, to jest kilka drobniejszych misyjek pobocznych, z których najciekawsze są te w obozie bandytów. Niby niezbyt skomplikowane, ale mają ciekawą historię z dość zaskakującymi zakończeniami.
Ogólne rzecz biorąc to w Jarkendarze nie ma Bóg wie ile rzeczy dodanych, główny plot jest raczej nietknięty, a najważniejsze bonusowe rzeczy, to te które wymieniłem. Do tego dochodzi jeszcze możliwość kupienia kilku pancerzy z Gothica I, jeśli ktoś jest kolekcjonerem albo po prostu chciałby disignersko wyglądać. :)
Na prawdę ciekawie zaczyna się dopiero dziać w Górniczej Dolinie. O tak. Przede wszystkim wejście do Górniczej Doliny umożliwia kontynuowanie zaczętego wcześniej wątku w jednej z ciekawszych gildii pobocznych. Niektórzy może się domyślają jakiej, inni nie. Powiem tylko tyle, że ta gildia była obecna w Global Modzie, jednak jej potencjał jak mniemam został dopiero wykorzystany w Przeznaczeniu, dzięki odpowiedniej rozbudowie wątku fabularnego obracającego się wokół... No właśnie, kogo? Dowiecie się grając. :)
Jeśli mówię już o tym, to w trakcie drugiego rozdziału wykonałem też sporo misji dla tak zwanych Zwiadowców, patrząc powierzchownie bardzo mało skomplikowanej gildii pobocznej, która ma prosty cel. Nic bardziej mylnego. Im dłużej z nimi współpracujemy tym więcej dowiadujemy się o ich prawdziwych celach. Ja sam nie jestem jeszcze do końca wtajemniczony w ich sprawy, ale z niecierpliwością czekam na możliwość kontynuowanie ich wątku w następnych rozdziałach.
Wracając do Górniczej Doliny. Dzieją się tam niezłe jaja. Połączenie mrocznego klimatu tej lokacji z dodanym w Global Modzie wątkiem głównym jest dość udane. Choć muszę przyznać, że nowy wątek potrafi ostro wkur***. Niestety to na minus, ale pomimo tego, że jest on dość wciągający to ilość bezmyślnego (lub mało myślnego w każdym razie) biegania w celu ukończenia pewnych misji skutecznie zabija moim zdaniem przyjemność z ich robienia. Przyznam szczerze, że gdyby nie to, że grałem w Globala i już wiedziałem co i jak, to prawdopodobnie albo wkurzałbym się na forum albo wyjebałbym komputer przez okno. xd I tak jak mówię, nie dlatego, że wątek jest słaby, bo jest bardzo ciekawy. Tylko po prostu ilość durnowatego latania z jednej strony mapy na drugą jest zdecydowanie za duża.
Z pozytów oczywiście jak najbardziej warte wspomnienia jest to, że mod (pewnie nie jako jedyny, ale jednak też) umożliwia nam odwiedzenie lokacji z Gothica I, które w drugiej części gry były niedostępne. Czy to z powodu palisady orków, czy czegoś innego. Nie ma nic fajniejszego niż spacerowanie po zniszczonej przez smoki kolonii, choć może i nie też do końca? :)
Mogę chyba zdradzić, że w Kolonii oprócz Orków, czy Paladynów są dwie inne, mniejsze frakcje z których jedna była obecna już w Globalu, a jedna jest całkowicie nowa. Ogólnie można spotkać masę kumpli z przeszłości, z którymi to prowadzi się nieraz dość śmieszne konwersacje i aż się żałuje, że nie mają oni swoich głosów z Gothica I. Najlepsi typi, to takich dwóch myśliwych, których poznaliśmy już w pierwszej części gry. Ich teksty rozbrajają na łopatki, na prawdę. XD Liczę też na to, że wątki w tym nowym obozie rozwiną się w dość interesujący sposób.
Oczywiście również zamek w Górniczej Dolinie jest dostępny, chyba prawie w całości do zwiedzenia, co też jest zapewne bardzo fajną sprawą dla osób lubiących się w eksploracjach. :)
O czym warto jeszcze wspomnieć?
Ogólnie, to zadania dodane w Przeznaczeniu w przeciwieństwie do zadań z Globala opierają się raczej na rozbudowanych dialogach, a nie na trudnych misjach polegających na szukaniu durnowatych npców, przedmiotów, czy chuj wi czego. I to idzie na plus, bo choć nie za bardzo lubuję się w rozbudowanych opcjach dialogowych, które opisują często mało istotne z punktu widzenia wątku głównego historie konkretnych postaci, to już na prawdę nie cierpię szukania igły w stogu siana. Kto grał w Siostry, to wie o czym mówię. Choć oczywiście tam to było już przegięcie wszystkich pał. xd
A właśnie. Zbugowała mi się miskturka akrobatyki, przez co mam teraz cały czas tą umiejętność, ale już zostało to poprawione i wy tego fajowego buga nie będziecie mieć buahahahah. xD 
Więcej obecnie nie przychodzi mi do głowy. Mogę w sumie jeszcze napomknąć, że pomimo tego, że modyfikacja nie jest adresowana raczej do takich graczy jak ja, to i tak bawię się przednio. A to chyba dobrze wróży, nie? :)
Pozdrawiam, Docia <3
Odpowiedz
#98
Drugą frakcje, która była w GD już w Globalu też można uznać za dzieło teamu. W oryginalnym Globalu było to zbugowane gówno praktycznie bez żadnych dialogów. W polskiej wersji nadało się tej frakcji świetny klimat i Przeznaczenie go jeszcze bardziej uwydatnia! :)
Odpowiedz
#99
Dopiero co zacząłem III rozdział, ale już mi się podoba. W porównaniu z dwoma pierwszymi gdzie był według mnie spory chaos z zadaniami, teraz wszystko idzie gładko jak należy. Dialogi też jakby ciekawsze. No właśnie a propos dialogów, fajnie że niby każdy coś tam ma, ale niestety większość dialogów w stylu "skąd pochodzisz", "co robiłeś wcześniej", jedzie na tym samym schemacie. I tak jak to było w przypadku nowego Dooma i jego dobić przeciwników, tak tu jest tak samo, za pierwszym razem jest super, za piątym jest spoko, za 15 zaczyna irytować a za 30 wkurwia. I jak tak miałem wszystkich przesłuchać ze Zjednoczonego obozu i tych rozsianych po GD, to w końcu myślałem, że zacznę ich mordować.

Wziąłem sobie Gora aby zapolować na skrzata, nie że mi jakoś pomógł, ale coby nie zastygł w mieście:) Chociaż miecz ma już niezły.

To Poszukiwacze nie mają już dropu przedmiotów żadnych?

No i jeszcze jedno, już w II rozdziale zdobyłem miecz Arbiter 165 obr. i aktualnie go używam, a z Mrocznego Zakonu jeszcze nic nie dostałem (teraz mam złożyć posążek). Tak więc niestety podejrzewam, że z tym mieczem zakończę już całą grę, bo tak jak było w Globalu, mroczni mocniejszej broni nie będą już posiadać.
Odpowiedz
Jak tak czytam te kolejne uwagi to naprawdę utwierdzam się w przekonaniu że to nie jest gra dla ciebie.
Ogólnie uważam że tego typu gry RPG nie są dla ciebie, bo nie bardzo wiesz co jest ich  sensem i solą.

Gdyby kryteria oceny były inne i zależały ode mnie to by cię już na Arenie nie było od dłuższego czasu.
Jednak ustalone zostały inne, oparte na przesłankach nieco odbiegających od zasadniczej idei gry i dlatego grasz dalej.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Wiem, że z gry typowo actionRPG, chcieliście zrobić grę typowo RPG, ale to nie jest takie proste. Boże jak mi się coś nie podoba to mówię, co mam wam wypisywać, które fabularnie dialogi mi się podobają, a które nie? Że niby tchnęliście nowe życie w świat gothica? Cóż przez dwa pierwsze rozdziały większość dialogów poza niektórymi wyjątkami, była po prostu słaba, teraz w trzecim dopiero widzę różnicę, jakby ktoś inny je pisał.

Myślisz, że ja się skupiam tylko na technicznej stronie gry? Co to niby za kryteria, że niby mam gdzieś dialogi i wszystko skipuje?
Odpowiedz
Rootzky ty tak serio ? Mnie się w pierwsze dwa rozdziały bardzo podobały, właśnie ilość zadań w 1 i 2 R jest zajebiście fajna tym bardziej że są to zadania zróżnicowane. no i to chyba jasne że gdy bezio wpada do nowego miejsca pełnego problemów będzie musiał się namęczyć zanim spróbuje wszystkim pomóc :D
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
(10.07.2016, 17:43:40)Rootzky napisał(a): Dopiero co zacząłem III rozdział, ale już mi się podoba. W porównaniu z dwoma pierwszymi gdzie był według mnie spory chaos z zadaniami, teraz wszystko idzie gładko jak należy. Dialogi też jakby ciekawsze. No właśnie a propos dialogów, fajnie że niby każdy coś tam ma, ale niestety większość dialogów w stylu "skąd pochodzisz", "co robiłeś wcześniej", jedzie na tym samym schemacie. I tak jak to było w przypadku nowego Dooma i jego dobić przeciwników, tak tu jest tak samo, za pierwszym razem jest super, za piątym jest spoko, za 15 zaczyna irytować a za 30 wkurwia. I jak tak miałem wszystkich przesłuchać ze Zjednoczonego obozu i tych rozsianych po GD, to w końcu myślałem, że zacznę ich mordować.

Wziąłem sobie Gora aby zapolować na skrzata, nie że mi jakoś pomógł, ale coby nie zastygł w mieście:) Chociaż miecz ma już niezły.

To Poszukiwacze nie mają już dropu przedmiotów żadnych?

No i jeszcze jedno, już w II rozdziale zdobyłem miecz Arbiter 165 obr. i aktualnie go używam, a z Mrocznego Zakonu jeszcze nic nie dostałem (teraz mam złożyć posążek). Tak więc niestety podejrzewam, że z tym mieczem zakończę już całą grę, bo tak jak było w Globalu, mroczni mocniejszej broni nie będą już posiadać.
 w jakiego moda grasz?
Odpowiedz
dla mnie rozgrywka Rootzkiego jest pod względem merytorycznym bezwartosciowa, bo on nie gra gildią Mroczny Zakon a tylko wykonuje zadania gildyjne przypisane tej gildii.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Fajnie opisujecie i zachęcanie. Można kolejne wrażenia?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości