Przebieg prac nad Przeznaczeniem
#31
Jak wspomniałeś to cichy bohater :) Wątpie :D
Odpowiedz
#32
Ale ważne jest co sądzi o tym ekipa i ludzie z nim pracujący przecież?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#33
Oczywiście w końcu jesteście drużyną ;)
Odpowiedz
#34
aktualnie powoli przymierzamy się do pierwszej próbnej instalki wersji Beta, która wykona Prorok

niestety nasz poprzedni Główny Skrypter Nefario popłakał się i zniknął
spowolni to prace ale ich na pewno nie zatrzyma
stan gotowości Content dla Beta to realnie 99,5%

Trzeba będzie chyba ten content dobrze przejrzeć.

W ramach Prawdy wyszło na jaw , ze dwie nasze poprzednie Główne Skrypterki czyli Talcia i Nefcia tak bardzo się stresowały moją osobą (bo krzyczy i jest Stalinowskim Faszystą Fuck )
że az podmieniały i uszkadzały skrypty żeby mi zrobić na złość , niedobre cioteczki!
czyli miałem rację pisząc o tym niejednokrotnie w dziale tajnym

PAMIETAJCIE - nie bierzcie tych dziewcząt nawet do poprawiania literówek , bo się wam popłaczą , zestresuja, uciekną a może nawet spierodolą wasza pracę
pozdro
Talcia :heart: 
i
Nefcia :heart:
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#35
To zwykła zawiść i podłość ludzka utrudniać powstanie takiego pięknego moda.Jak w polityce,albo on się nachrapie albo nikt.
Odpowiedz
#36
Dziś ukończony został najstarszy z zaplanowanych jeszcze do Global More! questów , czyli "Klucze i skrzynie".

Poza skrzyniami wszystko jest zupełnie inne niż planowano póltora roku temu, nawet klucze :oczko:

Dobiegam na finiszowe metry (linijki skryptowe) wątku Łowców Nieumarłych.

Idea tego wątku pojawiła się przy okazji Zbrojnej Szaty MaGotha.
Na bardzo długo została odłożona do szuflady ale ostatecznie tuż niemal przed złożeniem pierwotnej wersji beta Przeznaczenia odżyła na nowo.
Scenariusz całości napisał Ahnbael i w zasadzie poza pewnymi zmianami w finale na podstawie tego scenariusza napisałem i oskryptowałem wszystkie zadania.
Część zadań skryptowo doszlifowywał Nefario.
Łącznie 23 zadania w spójnej fabule z kulminacją w rozdziale ... a nie powiem.

Oczywiście pojawi się także jako gildia poboczna - Kupcy.
ta sam którą zaprezentowaliśmy w Global PL , nigdy nie publikowana wcześniej w żadnej wersji Global Ru, przewidziana do wersji 1.15.
Jak zapewne część osób wie otrzymaliśmy skrypty od MaGotha z Magic Team.
Bedą także otrzymane od niego zadania złodziei z linii Uno, słynny quest Plany Miecza oraz Pierścienie Kultu, które zostały jednak w Przeznaczeniu logicznie inaczej rozwiązane.
Ogólnie przy tych zadaniach, zwłaszcza Kupców nie grzebaliśmy specjalnie i jest tylko jedna bardzo istotna zmiana, której dopominali się i słusznie, gracze.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#37
Gram teraz w edycję rozszerzoną. Zostały tam wprowadzone świetne księgi opisujące historię świata. Jak to wygląda w przeznaczeniu ? Próbowaliście jakoś realistycznie oddać głębie historyczną gry. Mając mało materiału źródłowego ?
Odpowiedz
#38
Materiału źródłowego? Czy księgi z ER są wyrocznią wg której takie księgi powstać powinny? Nie wiem kto pisał księgi w ER, ale większość naszych pisał jeden z bieglejszych znawców lore Gothic.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#39
Nie chodzi mi że księgi z edycji rozszerzonej są materiałem źródłowym ;p Miałem na myśli niewielkie zasoby jeśli chodzi o "lore" i całą kanwę historyczną gry. Piranhie raczej mocno okroiły świat jeśli chodzi o szczegóły i smaczki z gothica. Tzm. jest sporo informacji ale głównie mało konkretnych. Z jednej strony to dobrze bo gracze mają większe pole do popisu z drugiej mamy tylko ogólny zarys świata ;) Jeśli chodzi o historię gothica o świat to chętnie bym ją przedyskutował w jakims temacie.
Odpowiedz
#40
tak, dodane księgi , pisma, notatki listy dzienniki w znacznej części służą rozszerzeniu lore Gothic 2 a część z nich powstała dokładnie właśnie po to
 oczywiście ponieważ jednym z wątków głównych jest Starożytny Kult to kosmogoniczny element lore nie stawia początku świata na Trójcy
aktualnie poprawiam różne drobniejsze i nieco większe błedy jakie się pojawiły i nie były dotąd ruszane, ze względu na skomplikowany proces ich usuwania

mieliśmy też niestety jeden bug krytyczny związany z błedna wizualizacją ale już jest OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#41
A ja chciałbym się zapytać które gildie poboczne wykluczają dołączenie do innej gildii pobocznej, w sensie takim, że z tego co kojarzę to w Global Modzie po dołączeniu np. do gildii złodziei nie mogliśmy być już członkami Czarnych Jastrzębi. A jak wygląda to tutaj ?
Odpowiedz
#42
tak samo
żadnych innych ograniczeń nie ma
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#43
A to bardzo miło, im więcej questów tym gra bardziej rozmaita :)
Odpowiedz
#44
obie gildie walczące ze sobą dostały dodatkowe zadania po części powiązane z tą walką

Jastrzębie ogólnie w wielu aspektach różnią się od tych z Global i reszta gangu już tak nie asystuje blado Oskarowi.
duże są zmiany w samej wizualizacji postaci gangu

w czasie gdy trwa szlifowanie skryptów gry nasi nowi testerzy sprawdzają pewne rzeczy na starszej wersji Visual Alfa 7.
Majes idzie ścieżką Magów Ognia gdzie zostało sporo zmienione i jak na razie w tej akurat linii gildyjnej nie ma żadnych błędów.

Właśnie przed chwilą zestaw skryptowy Przeznaczenia osiągnął gotowość 100%

Gra została w tym aspekcie ukończona i jest gotowa do złożenia kompletnej wersji Beta.
Oczywiście pozostały drobne zmiany o znaczeniu kosmetycznym, te jednak będą realizowane w miarę możliwości i potrzeb w trakcie testowania wersji Beta.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#45
Pytanie głupie ale paść musiało. Jest już praktycznie beta. Kiedy można spodziewać się wersji finalnej? Oczywiście lepiej podać dalszy termin xD tak w razie jakby wyszło że stworzyliście nowy "Zmierzch bugów" (W co wątpię, za dobrzy w to jesteście)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości