Demolition Train
#1
Demolition Train - Unleash the Hordes (2015)

[Obrazek: 484445.jpg?4835]

tracklista:
1.Wrecking Crew 04:21
2.Unleash the Hordes 03:55
3.Kill Your Boss 05:59
4.Exploder 05:31
5.Metal Mayhem 05:11
6.Chase Your Blues Away 03:55
7.Hell on Earth 03:35
8.Headcrush 03:58
9.Demolition Train 05:28
10.All Hell Is Breaking Loose 04:52

rok wydania : 2015
gatunek : speed/heavy metal
kraj :Grecja

skład zespołu:
Apostolis Korakas - śpiew, gitara
Vasileios Korakas - gitara
Michalis Papadimitriou - gitara basowa
Nikos Niavis - perkusja


"Unleash the Hordes" to debiut formacji DEMOLITION TRAIN z Aten, założonej w roku 2009 przez braci Korakos.

Grupa gra bardzo tradycyjny speed/heavy metal, a tym gatunku bardzo trudno pokazać coś nowego i oryginalnego, no chyba że się zespół nazywa się SPEEDTRAP. Grecy w tym co robią nie są oryginalni i generalnie jest to mix siłowego niemieckiego speed metalu z naleciałościami rokendrolowymi MOTORHEAD, chociaż nie we wszystkich utworach.
Wokalista to typowy speed metalowy krzykacz i jest bardzo dobry w tym co robi, ponadto bez trudu jestw stanie przekrzyczeć i swoja i kolegi gitarę, co nie jest wcale takie proste, zważywszy, że te gitary tną eter jak piły motorowe.
Bardzo przejrzysty i klarowny jest sound tego wszystkiego i dobrze, że DEMOLITION TRAIN nie bawi się tu w garażowe stylizacje z rozmytym brzmieniem typowym dla lat 80 tych. Całość brzmi zarazem klasycznie jak i nowocześnie.
Album, jak to zazwyczaj płyty ze speed/heavy jest monolityczny, kompozycje sa do siebie podobne w strukturze i trochę podobne w melodiach. Płyta jest pod tym względem raczej wyrównana, niemniej sa i słabsze momenty. Do nich należą wolniejsze numery, niestety po części czerpiące z estetyki punk rocka i crossover czyli Chase Your Blues Away i Hell on Earth.
Bardzo to buntownicze i podlane piwem, ale niespecjalnie wysokiej jakości. Trochę lepszy jest pod tym względem Kill Your Boss. Czyli w sumie nic specjalnego...
No niekoniecznie.
Siłowo grający DEMOLITION TRAIN niczym działko Vulcan/Phalanax wystrzeliwuje serie znakomitych riffów w oldschoolowych Exploder, Metal Mayhem czy Unleash the Hordes. Niby to wszystko już było, ale jednak... Słucha się tego wybornie.All Hell Is Breaking Loose jest także wyśmienity, a do tego dołożono jeszcze więcej ryczących gitar na dłuższych wybrzmiewaniach, bardzo melodyjny refren i więcej speed metalowej Ameryki.
No i Headcrush. Zagrali jeszcze szybciej, jeszcze bardziej drapieżnie, zagrali z furią, zębem i zacięciem. Zagrali niesamowity kawałek, po prostu niesamowity. Gdy skończyli wszyscy leżą. Absolutne zniszczenie!
Płytę uzupełnia bardzo dobry numer tytułowy oraz także udany Wrecking Crew, choć o nieco mniejszej sile rażenia, umieszczony na rozgrzewkę na początku płyty.

Może i DEMOLITION TRAIN gra siłowo, ale robi to bardzo dobrze. Bardzo dobre sola, bardzo dobra dynamiczna perkusja i bas, który pięknie zaczyna Exploder i All Hell Is Breaking Loose. Ten zespół to zgrana, kompetentna ekipa, która swoje cele określiła jasno i zrealizowała je z bezwzględną konsekwencją.

W grudniu 2017 grupa zaprezentowała swój drugi album "Bound By Horror,Sealed By Blood", gdzie przedstawiła znacznie brutalniejszą muzykę z pogranicza speed/thrashu, crossover i horror punka.

ocena 8,8/10

new 8.01.2019
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości