Gothic na dedykowanej karcie graficznej
#1
Mam problem bo ogrywam sobie drugi raz Przeznaczenie a gram na laptopie w Gothica i cos mi sie w ustawieniach porąbało że jak włączam modyfikacje i wejdę w opcję odczytuje mi karte graficzną jakąś już dużo starszą a na moim laptopie mam Karte GTX 1650 tyle że w samej grze widuje taka
https://media.discordapp.net/attachments...height=670
I to jest na maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 i prawą stronę mi zjadło z tą kartą co jest na screenshocie muszę zmienić rozdzielczość na 1600 x 900 bym mógł poprawnie cały ekran widzieć a tak mam wbudowaną w laptopie kartę graficzną GTX 1650 a w samym gothicu odczytuje mi jakbym jej nie miał tylko tą starą UHD Graphics 630 ;x
Co robić zatem?
Odpowiedz
#2
Chyba nie masz zainstalowanego systempacka, a w wersji 1.8 powinien być odblokowany wybór karty graficznej. Nie polecam tej wersji z uwagi na "udostępnianie pancerzy" chyba, że podmienisz sobie na ten od N1kX'a.
Odpowiedz
#3
Gram przez Spine zapomniałem napisać bo wcześniej jak zacząłem grać to chciałem mieć leczenie w walce za pomocą klawisza H i szybsze zbieranie itemków czyli bez animacji podnoszenia to pierwsze udało mi się zrobić ale tego drugiego już nie kombinowałem w gothic.ini ale nie mogę zapisać tego co chce zmienic bo muszę mieć administatora więc to jest dziwne bo na yt widuje że ludzie sobie tam wszystko pod siebie rzeczy zmieniają musiałem coś nawalić przy instalce, gram własnie przez tego Spine mam systempacki ale chyba nie tą najnowszą bo w statystykach mam np przy Sile 30/30 gdzie w najnowszym systepacku byłaby tylko liczba 30 też dopiero pózniej ogarnąłem że da się w ustawienieniach na Spinie ustawić No_Take_Anim ale w samej grze to nie działa może własnie ten systempack?
Odpowiedz
#4
No_Take_Anim ustawia się w pliku systempack.ini, którego nie masz, bo nie masz systempacka. Ta opcja jest już dostępna w sp 1.7, ale chyba tam jeszcze nie można wybierać karty graficznej.
Jak nie możesz zapisać zmian w pliku, bo pewnie masz Win 7, to kopiujesz dany plik np na pulpit, zmieniasz i potem wklejasz do folderu z opcją zamień plik. Ja tak przynajmniej robię.

Spine bardzo nie znam, ale chyba tam gdzieś była opcja instalacji systempacka.

(18.12.2020, 21:17:13)Cayen napisał(a): ... mam systempacki ...

Nie doczytałem. Wydaje mi się, że nie, bo w oknie gry pisze u Ciebie tylko fix 2.6, a nie ma info o systempacku. Zobacz, czy masz plik systempack.ini.
Odpowiedz
#5
Wiesz co Erwin ja właśnie wszystkie 3 niezbędne narzędzia do grania w mody mam ten systempack ale w wersji 1.8.2 zainstalowanej z wyżej wymienionej aplikacji no i ten fix 2.6playerkit i patch 2.6 po zainstalowaniu tego dalej większości rzeczy nie mam ;x
Odpowiedz
#6
To tak zdalnie nie pomogę. Jak nie masz systempack.ini to tej animacji nie wyłączysz. Może lepiej byłoby zrezygnować ze Spine i zrobić instalacje ręcznie.
Odpowiedz
#7
W porządku
Odpowiedz
#8
Jeśli masz spine to może systempack.ini nie jest w folderze gothica, tylko w spine/mods ? Będą tam foldery oznaczane numerami, musisz ogarnąć jaki numer ma w spine systempack i wziąć ten folder otworzyć i możliwe, że tam będzie systempack.ini. Chociaż u mnie normalnie był chyba w folderze gry. Jak ci się nie pojawi to może ci podeślę swój, wgrasz, ustawisz co chcesz i zobaczysz czy zaskoczy?

Plus w spine jak wejdziesz w dodatki>konfiguracja gothica, to będziesz mógł modyfikować ustawienia gothic.ini, systempack.ini z poziomu programu, choć osobiście tego nie testowałem nigdy
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#9
Patrzyłem ale w katalogu Spine niestety nigdzie nie znalazłem właśnie systempack.ini i wczoraj dla testu pobrałem sobie AtariaraEdition i z automatu było ustawione na karte właśnie z GTX 1650 a dziś rano wchodzę i z powrotem ustawiło to Intel®UHD 630.. dlaczego samo mi to prszestawiło?
Odpowiedz
#10
Jeżeli chcesz wymusić kartę to spróbuj może tego:
http://dege.freeweb.hu/
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#11
(19.12.2020, 12:38:51)Cayen napisał(a): Patrzyłem ale w katalogu Spine niestety nigdzie nie znalazłem właśnie systempack.ini i wczoraj dla testu pobrałem sobie AtariaraEdition i z automatu było ustawione na karte właśnie z GTX 1650 a dziś rano wchodzę i z powrotem ustawiło to Intel®UHD 630.. dlaczego samo mi to prszestawiło?

A próbowałeś ustawień z poziomu spine konfiguracja? Szczerze spróbowałbym jeszcze zamiast systempacka odpalić w spine uniona, nawet w przypadku przeznaczenia z którym się gryzie, będzie to chodzić, dopóki nie dograsz czegoś typowo pod Union. A sam Union ma zintegrowanego systempacka, używałem tak spine bez komplikacji. Jeszcze ostatnia opcja, czy próbowałeś wymusić używanie gtxa z poziomy systemu? (nwm panel nvidi czy coś?)
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#12
Tak z panelem NVIDIA tez probowałem, ale to nic nie pomagało i dalej jak wejdę do gry w konfiguracjach mi wybiera tę gorszą kartę ;/

Pytałem też innych ludzi i doradzali mi bym ściągnął właśnie program dgvoodoo tyle że nie wiem co w danej kolejności ustawiać by w ostateczności uzyskać ten dany efekt.
Odpowiedz
#13
Z innego forum

Try dgVoodoo2 wrapper. It's emulate DX7 via DX11, so probably Nvidia GPU will be used with it.

Download dgVoodoo2 wrapper
Run dgvoodooCpl.exe
Go to DirectX tab
Uncheck "dgVoodoo Watermark"
Set "VRAM" to "1024 MB"
Set "Filtering" to "Force anisotropic 16x" (optionally)
Set "Antialiasing (MSAA)" to "4x" (optionally)
Copy DDraw.dll and D3DImm.dll files from "dgVoodoo2_55\MS\" to "Gothic II\System\"
Setup compatibility with "Windows XP" in properties of "Gothic2.exe" or "Gothic.exe" (apply compatibility only if the game crashes at startup)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości