Gunbridge
#1
Gunbridge - Privilege Of The Thousands (2014)

[Obrazek: 470964.jpg?3223]

tracklista:
1.The Gathering of Brave Hearts 01:52
2.Ten Thousands Cry 06:23
3.Means to Live 06:10
4.Baptism of Steel 05:37
5.Privilege 05:20
6.Gladiator 06:48
7.Dispel 03:31
8.Try to Win 05:13
9.Trailblazer 05:13

rok wydania: 2014
gatunek: power metal
kraj: Japonia

skład zespołu:
Yama - B (Masahiro Yamaguchi)  - śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara ("Trailblazer")
Issy (Hiroyuki Ishikawa) - gitara
Hayato - gitara
Toshiyuki Sugimori - gitara basowa
Hideki - perkusja

Gdy w roku 2008 Yama - B odszedł z GALNERYUS na poważniej zajął się swoim projektem solowym GUNBRIDGE, w ramach którego prezentował demonstracyjne CD już od roku 1998, przy czym wszystko nagrywał i produkował sam.
Dopiero w 2014 ukazał się pełnoprawny debiut GUNBRIDGE, gdy Masahiro zebrał pełen skład, wybrał to co uważał za najlepsze z dotychczasowych nagrań, dodał dwa nowe i wydał go nakładem japońskiej wytwórni Skull Crusher.

Yama -B to jest jednak Arcymistrz Metalu. Na tym LP zaśpiewał fenomenalnie i zaprezentował fantastyczny zestaw tętniących energią kompozycji power metalowych w heroicznym stylu, z niesamowicie nośnymi melodiami i powalającymi refrenami. Nie można się nie zachwycić takimi numerami jak Ten Thousands Cry czy Means to Live, potężnie zagranymi, po prostu dewastującymi power metalowymi killerami. Po prostu wspaniałe!
Na albumie nie mogło zabraknąć nowej wersji Baptism of Steel, kompozycji bardzo wczesnej , pochodzącej jeszcze z roku 1998, na którą Yama-B długo pracował, poprawiając ją i ulepszając. Wersja z 2014 pokazuje jaki potencjał twórczy drzemał w autorze już w tamtym czasie. Ten utwór jest pełen pędu i ma nieco lżejszy, bardziej japoński w stylu refren niż pozostałe. Kapitalny jest speed/power metalowy Privilege, pochodzący tego samego okresu co Means to Live i obdarzony takim samym ładunkiem dumnego dramatyzmu. Jest także oczywiście rycerski Gladiator, najlepsza kompozycja  z roku 2000, zagrana z nieprawdopodobną energią. Absolutny klasyk! Niezwykle interesujący jest Dispel, wyrastający z tradycji power metalu amerykańskiego, dewastujący obok melodii także ogromną mocą gitar i umieszczeniem dosyć nietypowego refrenu, w stylu zupełnie odmiennego od pozostałych na tej płycie z obszarów francuskiego czy włoskiego power metalu symfonicznego z neoklasycznymi naleciałościami. Te akcenty neoklasyczne sa także wyraźnie słyszalne w dumnym, heroicznym Try to Win i tej kompozycji blisko do AT VANCE z najlepszych lat.
Zakończenie tego albumu jest odmienne i to czas wyciszenia, gdzie Yama- B sam gra gitarze w pastelowym balladowym songu Trailblazer...

Yama - B zgromadził wokół siebie bardzo dobrych, choć mało znanych muzyków. Nie są to oczywiście Kosmiczni Czarodzieje na miarę tych z GALNERYUS, ale grają bardzo dobrze. Gitarzyści są pełni werwy, szarże basu wyborne, a Hideki to doprawdy perkusista z najwyższej ligi.
Doświadczenia nabyte przez Yama- B przy samodzielnej produkcji wcześniejszych demo nagrań GUNBRIDGE, a także REKION na pewno zaprocentowały i brzmienie jest doskonałe w każdym aspekcie. Zwraca przede wszystkim ustawienie głosu samego Yama - B na tle ściany gitar. Jest absolutnie doskonale słyszalny, a jednocześnie nie ma wrażenia, że jest jakoś specjalnie eksponowany na planie pierwszym.
Album jest jednym z najlepszych dokonań japońskiego power metalu, plonem wieloletniej pracy jest autora. Szkoda jednak, że od tego czasu nie powstały żadne nowe nagrania GUNBRIDGE. Yama -B bardziej koncentruje się na skierowanym do japońskiej publiczności melodic metalowym REKION.

ocena 9,8/10

new 12.05.2019
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości