Narzędzia, skrypty, problemy techniczne
(06.03.2023, 22:14:47)Erwin napisał(a): W razie problemów w modzie możesz zawsze dopytać autorów na ich discordzie.

Bardziej chciałem zasygnalizować  użycie  DiaDebug  i widzę że działa dobrze bo do końca gry nie miałem żadnych problemow .
Oczywiście należy z listy wybrać adekwatny dialog aby nie mięć problemow .
Odpowiedz
Mój problem a raczej dwa 
1-nie wiem jak u was ale ja nie mogę zrobić zrzutu ekranu z Gothic 1 ani 2 ale mniejsza z tym - na WIN 7 nie ma problemu
2 Rozpocząłem gre w Czas zapłaty ale mam nieczytelne okno statystyk ,zapisu ,itd mniemam że można to zmienić w pliku
ini - tylko co ? Nie chce za bardzo eksperymentować -choć popróbuję
Odpowiedz
1. Ściągnij sobie program np. Fraps.
2. Plik systempack.ini 

[INTERFACE]
Scale = 1.000

ustaw to na 0
Odpowiedz
(09.10.2023, 12:56:01)Erwin napisał(a):
1. Ściągnij sobie program np. Fraps.
2. Plik systempack.ini 

[INTERFACE]
Scale = 1.000

ustaw to na 0

No już mnie krew zalewa bo specjalnie zainstalowałem CZ na starym laptopie gdzie mam Win 7 i wszystko działa dobrze 
włącznie z zrzutem ekranu .
Próbowałem ustawień Scale = 1.000 ale to tylko zmienia wielkość czcionki . Zmieniałem czcionkę na inną , -nic 
Próbowałem zmienić kolor liter w/g Union | Drużyna Spolszczenia (druzynaspolszczenia.pl) ale nie potrafię -najgorsze okno statystyk szare litery na szarym tle.
Odpowiedz
Na którychś z wcześniejszych wersji Windows też mogłem robić zrzuty ekranu print screenem, a na 10 nie mogę, dlatego używam Frapsa.
Co do drugiego, to nie za bardzo rozumiem, w czym jest problem.
Odpowiedz
(09.10.2023, 15:21:59)Erwin napisał(a): Na którychś z wcześniejszych wersji Windows też mogłem robić zrzuty ekranu print screenem, a na 10 nie mogę, dlatego używam Frapsa.
Co do drugiego, to nie za bardzo rozumiem, w czym jest problem.

Tak wygląda strona startowa ,a tak okno statystyk Imgur: The magic of the Internet

I jak widać nic nie widać.
Odpowiedz
A instalowaleś mod na czystą wersję Gothica? 
Pierwszy raz coś takiego widzę. Mogę najwyżej później zainstalować go u siebie i jeśli taki błąd u mnie wystąpi pokombinować, bo nie mam pojęcia o co tu chodzi.
Odpowiedz
(09.10.2023, 16:16:54)Erwin napisał(a): A instalowaleś mod na czystą wersję Gothica? 
Pierwszy raz coś takiego widzę. Mogę najwyżej później zainstalować go u siebie i jeśli taki błąd u mnie wystąpi pokombinować, bo nie mam pojęcia o co tu chodzi.

Dzięki za pomoc -Tak jak wcześniej wspominałem na laptopie z Win 7 Czas Zapłaty chodzi dobrze więc zagram na nim.
Odpowiedz
U mnie na Windows 10, czysty Gothic z GoG, patch + Union M wygląda to tak:

[Obrazek: SGJuoCL.png]

[Obrazek: sv5wa55.png]
Odpowiedz
NPCd

Kreator NPCów - a dokładniej skryptów Daedalus.

Możliwe jest:
1) tworzenie i używanie szablonów NPCów.
2) kopiowanie wielu aktywności w rutynie naraz. Przydatne jest to przy tworzeniu rutyny np. kowala.
3) podgląd tekstury twarzy (w programie, a więc bez konieczności uruchamiania Gothic)

i więcej funkcjonalności.

Program napisany w Pythonie. Propozycje usprawnień i błędów do naprawy można wysyłać na GitHub w zakładce Issues.

Odpowiedz
Mam Win 10 i chodzi dobrze ,ale ostatnio NACHALNIE jestem nagabywany aby przejść na WIN 11.
Czy przeszliście na 11 ???
Odpowiedz
Obecnie wszystko chodzi mi bardzo dobrze na 10, więc na komputerze stacjonarnym na razie nie planuję przechodzić, a laptop nie spełnia wymagań, więc też nie planuję.
Wsparcie 10 jest to połowy X.2025, to będę wtedy się zastanawiał.
Odpowiedz
Popieram przedmówcę. Radzę zostać przy 10 skoro wszystko na niej dobrze działa i jest póki co ciągle wspierana.
Odpowiedz
Na chwile obecna W11 "oplaca" sie tylko przy odpowiednich, nowszych modelach procesorów.
W innym wypadku lepiej zostac przy W10 skoro działa.
Odpowiedz
Wiwir, ostatnio coś pisałeś, że znalazłeś rozwiązanie tego problemu z niewidocznym podświetleniem czcionki w głównym menu Gothica, ale nie pamiętam żadnych szczegółów. Mógłbyś się podzielić tym tutaj?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości