Informacja o zmianach na MMS
#1
Jeszcze przed Nowym Rokiem zostaną dokonane zmiany w formie i zakresie działania MMS.
Przestawiamy się wyłącznie na tryb informacyjny, bo jak się okazało chętnych do dyskusji nie ma, choć nawet w wąskim gronie osób zarejestrowanych jest sporo osób, które tematyką MMS w takim lub innym stopniu są zainteresowane.
W związku z tym tematy dyskusyjne zostaną usunięte, bo monologu tam prowadzić nie zamierzam.
Zmieniona zostanie także struktura działów, w tym rezygnujemy z dalszego prowadzenia działu i gatunku Female Fronted Metal.
Recenzji w roku przyszłym będzie znacznie mniej, bo jest już ich ponad 3000 i najważniejsze rzeczy zostały przedstawione i opisane. Dokończone zostaną pewne tematy, na które w tym roku nie starczyło czasu, pojawi się także pewna ilość nowych tematów, w tym dotyczących grup nigdy w Polsce nie recenzowanych. Miesięcznie pojawi się na najwyżej do 20 nowych recenzji.
Nadal na bieżąco będzie prowadzony dział Nowości Płytowe - w tym przypadku 2020, który został już założony.
Być może od nowego roku pojawi się nieco więcej doom i extreme. Pojawią się także nowe artykuły ogólne.
Większy nacisk położymy na prezentację dorobku MMS w internecie poza forum, czyli na FB, Youtube i stronach własnych zespołów.
Zmiany są konieczne i wynikają z ograniczonych możliwości czasowych szczupłego Kolegium Redakcyjnego Metal Melodic Sound.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#2
W tym roku dział Nowości 2019 (zbiorczy) pozostanie do 1 lutego 2020, potem dopiero tematy przejdą do poprzednich działów tematycznych.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#3
Utworzony został nowy dział ZŁOTA DZIESIĄTKA
Będzie zawierał moje zestawy najlepszych płyt z poszczególnych lat i będzie uzupełniany na bieżąco. Oczywiście tylko płyty od 9/10 w górę i może się czasem tych dziesięć nie nazbierać...
Listy nie są sztywne i ostateczne, bo trudno znać wszystko, ale co najlepsze, a nieznane można poznawać stopniowo. :>
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#4
W tym roku wcześniej niż w latach poprzednich powstał dział NOWOŚCI PŁYTOWE 2021. Wiąże się to z tym, że otrzymujemy od zaprzyjaźnionych wytwórni pierwsze płyty z roku 2021 i oczywiście wypada je zrecenzować zawczasu w ramach promocji. W tym roku dział z płytami 2020 zostanie usunięty w początkach stycznia 2021. Ewentualnie poszukiwania ostatnich albumów z 2020 będzie można przeprowadzić wpisując w forumową wyszukiwarkę tag (2020)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#5
Dział Nowości płytowe 2020 zostanie zlikwidowany dziś 31.12.2020 - tematy wracają do działów alfabetycznych

Rok 2020 zamykamy następującymi statystykami

1651 heavy metalowych bandów

3958 zrecenzowanych płyt (z tego 220 nowości z 2020 i 8 przedpremierowych z 2021)


685 zaprzyjaźnionych zespołów

38 zaprzyjaźnionych wytwórni muzycznych, od których otrzymujemy materiały promocyjne

W roku 2021 zdecydowaliśmy się utworzyć na nowo dział Female Fronted Metal, który będzie prowadził Steelhammer.

Pojawią się poza nowościami tematy dotyczące starszych zespołów, czasem bardzo znanych, a których do tej pory nie było, jednak liczba nowych tematów będzie ograniczona, ponieważ w zasadzie mamy niemal wszystko o czym chcieliśmy napisać.
Dokończone zostaną pewne do tej pory niedokończone dyskografie.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#6
Nadal się rozwijamy, nadal się rozwijamy...
Dziś pojawiła się recenzja nowej płyty włoskiego DRAKKAR, która jest numerem 4000.
Czy będzie kiedyś 5000? Bardzo trudne i na pewno nie w dającym się określić przedziale czasowym zadanie do wykonania, ale kto wie, co przyszłość przyniesie...
OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#7
No cóż... Do 5000 recenzji jeszcze nam sporo brakuje i pewnie tak szybko do tej liczby nie dojdziemy, ale teraz możemy się cieszyć z recenzji numer 4444 czyli nowego albumu RHAPSODY OF FIRE :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#8
Dokonaliśmy pewnej przebudowy struktury MMS na forum.
Utworzony został dział NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH, gdzie umieszczony został dotychczasowy dział ZŁOTA DZIESIĄTKA i dodany NAJLEPSI WOKALIŚCI...
Ten drugi powstał z dotychczas stworzonych tematów o tej nazwie. To będzie w roku przyszłym kontynuowane poprzez utworzenie tematów 2017, 2016 itd.
Utworzony został już także dział NOWOŚCI PŁYTOWE 2022 i niebawem pojawią się tam już pierwsze przedpremierowe recenzje.
Dział NOWOŚCI PŁYTOWE 2021  zostanie zlikwidowany najprawdopodobniej 31.12.2021 i po tym terminie zestaw płyt z 2021 będzie można sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę forumową tag (2021)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#9
MMS podjął się trudnego i pionierskiego w Polsce stworzenia bazy recenzji dotyczących melodyjnych odmian metalu (głównie power i heavy) wykonywanych w języku hiszpańskim z Hiszpanii i krajów Ameryki Południowej. Jest tu ogromna ilość znakomitej muzyki i klasowych zespołów, a w Polsce często praktycznie nieznanych. Przygotowaliśmy specjalny dział, który zostanie niebawem upubliczniony i stopniowo zapełniany.
Przygotujcie się na wielką porcję, często wspaniałej i zdumiewającej poziomem wykonania melodyjnej, metalowej muzyki.
Przy okazji, liczymy także na powiększenie grona zaprzyjaźnionych z nami muzyków i grup z zawsze przyjaznej MMS Hiszpanii, Meksyku czy Argentyny. :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#10
Miło mi poinformować, że właśnie osiągnęliśmy liczbę 2000 zespołów w naszej bazie recenzji. To sporo dla nas znaczy i jest plonem prac prowadzonych w latach 2007-2012 i 2018 do dziś.
Oczywiście na tym nie koniec i jeszcze sporo się, mam nadzieję, pojawi tak nowych, jak i starszych zespołów w naszych działach z recenzjami.
Piwko winner
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#11
I tak powolutku dziś osiągnęliśmy liczbę 5000 recenzji  na Metal Mlodic Sound :>
Co tu się dużo rozpisywać. Fajnie. OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#12
Zakończone zostały prace nad heavy i power z kręgu latino, rozpoczęte 10 lipca 2022 roku. Zaprezentowane zostały najlepsze albumy z tego muzycznego obszaru, łącznie 76 zespołów z Europy i obu Ameryk. Ranga działu została obniżona, bo ilość jest jednak mniejsza niż wydawało mi się na początku, ale to wynik ostrej selekcji materiału i niedostępności pewnej liczby płyt, głównie z Ameryki Południowej. Dział będzie sukcesywnie rozbudowywany o nowości i być może wysokiej klasy albumy starsze, jeśli się uda do nich jakoś dotrzeć. Znaczna część recenzji jest pierwszą w polskiej publicystyce muzycznej próbą omówienia latino power i heavy w tak dokładnym stopniu.
Zainteresowanie recenzjami było spore, choć na pewno większe w hiszpańskojęzycznym obszarze internetu niż polskim. Przy okazji nawiązaliśmy kontakty z wieloma znakomitymi zespołami i muzykami, o których tu pisaliśmy.
Podziękowania dla Titufa za korekty i działania promocyjno marketingowe popularyzujące te recenzje w sieci, głównie na Facebooku oraz dla Steelhammera za pozyskanie dla MMS wielu trudno dostępnych materiałów z tego zakresu tematycznego. OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#13
Trochę to długo trwało ale w końcu zostało wykonane. Mam na myśli standaryzację recenzji, przed wszystkim tych napisanych przed rokiem 2018 jeszcze dla starego MMS.
Teraz wszystkie recenzje mają datę pierwszej publikacji - te z okresu 0d 2018 z oznaczeniem new i w kolorze żółtym (to było robione na bieżąco),a te starsze w kolorze zielonym (lata 2007-2012).
Poprawione zostały także przy okazji - układ graficzny, gdy to było potrzebne, dodano pewne brakujące informacje o wydawcach i datach premier, poprawiono dane o składach i inne elementy historyczne w oparciu o najnowsze źródła w tym zakresie, trochę też literówek i interpunkcji, gdzie dostrzegłem...
Oczywiście ewentualne błędy i niedoróbki będą nadal na bieżąco wychwytywane i poprawiane.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#14
Zdecydowałem się zlikwidować dział Extreme Melodic Metal.
Tematy zostały przeniesione do tych działów, skąd kilka lat temu zostały wyciągnięte.
Nie mamy obecnie "mocy przerobowych" by się tym gatunkiem zająć na poważnie, co nie znaczy, że jakieś najlepsze oddzielne rzeczy i uzupełnienia dyskografii o nowe płyty się nie pojawią.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#15
Dziś w nocy zniknie Dział Nowości Płytowe 2023. Tematy jak zwykle powrócą do działów podstawowych. Będzie można je znaleźć jako całość wpisując (2023) w wyszukiwarkę Forum w opcji domyślnej

Jutro podsumuję mijający rok  na MMS i przedstawię nasze plany na rok 2024. :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości