IP - Easter eggi i ciekawostki
#16
Slayer raczej nie słucham thrash -u
Odpowiedz
#17
Slayer już był ester egiem w Korzeniach tak więc tutaj go nie podawałem :>
Odpowiedz
#18
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - nawiązanie do 3 muszkieterów
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#19
W dialogu z Zeldą, Bezimienny wspomina jakąś Joannę. Czy chodzi o Joannę d'Arc?
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
#20
wspomina, ale to już było zgłaszane
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#21
W sumie mi się przypomniało jeszcze: czy Biały Wilk i Arktika to nawiązanie do Sonaty Arcticy, czy po prostu Arktyki na Ziemi, bo kojarzę, że ten zespół ma i piosenki i okładki z wilkami.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#22
jest to bardzo celne spostrzeżenie, choć początkowo sam Biały Wilk miał nawiązywać do pewnego głównego bohatera jednego z najpiękniejszych i najlepszych modów do Morrowind


SparrowJacek - 18
Klimek - 6
Wiwir - 1
Cayen - 1
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#23
Gdzie jest generał ? - dobra komedia
Odpowiedz
#24
Bezi mówi Honorynowi o tym, że niegdyś był zamknięty w dusznym pokoiku jak w czasach zarazy - z pewnością jest to nawiązanie do obecnej sytuacji na świecie, gdy wielu ludzi ma zakaz opuszczania mieszkania.

Zafkiel wspomina o Białym Wilku, który gdziekolwiek się nie pojawi tam pojawiają się straszliwe nieszczęścia. To dość oczywiste nawiązanie do wiedźmina Geralta "Białego Wilka" za którym również podąża śmierć i pożoga gdzie tylko się pojawi ale nie dotyka ona jego samego a wszystkich, których napotykał podczas swojej wędrówki.

APAGE !
Toż przecież tym słowem wyganiamy szatana czy też inne złe byty, a więc bardzo trafne słowo, bo przeganiamy nim również w tej rozgrywce bardzo złego pana. :>

A własnie i jeszcze ta sama rozmowa z tym samym Panem. Bezi mówi, że czas to zakończyć aby oszczędzić rozmówcy wstydu - czy nie jest to nawiązanie do słynnych słów "kończ waść wstydu oszczędź" z trylogii Sienkiewicza?
Odpowiedz
#25
wszystkie spostrzeżenia słuszne OK

SparrowJacek - 18
Klimek - 10
Wiwir - 2
Cayen - 1
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#26
pamiętnik został odnaleziony przez paru graczy - to oczywiście kolejny ee

[Obrazek: Qi0N4zu.png]
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#27
zadanie król goblinów to aluzja do król szamanów ?
Odpowiedz
#28
Kiedy pisze się dialogi, a potem czyta i szlifuje na poziomie skryptów - wygląda to niby poprawnie. Niby, bo czasem brakuje emocji...
Gdy jednak dochodzi wartka i ciekawa akcja, pojawiają się momenty, gdzie te dialogi czyta się z dreszczykiem na plecach, a gracze wrażliwi - może nawet z łezką w oku Lol

Znakomity moment - rozmowa Bezimiennego z Bobbym, gdy przekazuje mu list od Levona. Nasuwa się skojarzenie ze sceny Forrest Gump i rozmowa z Babą o kutrze krewetkowym :)
Taki ee. Ale cała reszta - Bezimienny wchodzi na najwyższy lvl gry na emocjach.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#29
Stilgar - oczywiście Diuna
Odpowiedz
#30
Oczywiście, że tak. OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości