Magia i Runy
Nie ma czegoś takiego jak trafienie krytyczne zaklęciem.
Ta runa jest rozbudowywana stopniowo w kolejnych etapach gry.

Najciekawsze jest to, że te runę może ulepszyć tylko Mag Ognia, a nie może tego zrobić Mag Wody
Dla Maga Wody jest ona niedostępna, podobnie jak dla Mrocznego Maga.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Jednak czasem ten czar zadaje poważniejsze obrażenia a towarzyszy temu taki charakterystyczny obłok wydobywający się w okół atakowanego celu. Czasem tego efektu nie ma.

Ale zaklęcie naprawdę godne polecenia. Im więcej przeciwników do pokonania tym czar bardziej efektowny. Będąc na II kręgu magii oczyściłem ze smoczych zębaczy kanion przed Zjednocznonym Obozem bez większego wysiłku a na obrazku poniżej widać efekt po rzuceniu czterech "porcji" zaklęcia OK

[Obrazek: dM9tkOz.jpg]
Odpowiedz
(06.05.2018, 22:45:16)Klimek napisał(a): Jednak czasem ten czar zadaje poważniejsze obrażenia a towarzyszy temu taki charakterystyczny obłok wydobywający się w okół atakowanego celu. Czasem tego efektu nie ma.
nie bardzo umiem powiedzieć czemu tak się dzieje, bo według skryptu zaklęcie to zadaje obrażenia liniowo, w zależności od poziomu runy i zadawane obrażenia nie zależą od gildii przeciwnika
z ciekawostek - jest to jedyna runa bojowa która nie ma wartości handlowej
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Zrobiłem dość ciekawe doświadczenie związane z Zemstą Beliara. Okazuje się, że niestety ulepszanie jej nie jest opłacalne a nawet okazuje się po prostu niepotrzebne i błędne.
Nie wiem, jak działa owa runa ale w wyniku kilku eksperymentów doszedłem do wniosku, że najbardziej niszczycielskie działanie ma na poziomie pierwszym, czyli wtedy, gdy zadaje 100 obrażeń.
Mając 400 many w zanadrzu potrafię wówczas zlikwidować cały oddział orków z elitarnymi włącznie wyczerpując zapas energii magicznej do zera. Gdy jednak ulepszamy runę do 4 kręgu gdy zadaje 400 obrażeń i zabiera 60 many to zadajemy finalnie o połowę mniej obrażeń również zużywając zapas many do końca.

Tak więc niestety musiałem "zdegradować" swoją runę z powrotem do 2 kręgu aby była jak najskuteczniejsza. Szkoda, bo spodziewałem się rzecz jasna odwrotnego efektu.
Odpowiedz
Ciekawe wnioski. Jaki ma więc koszt zużycia many na 1 kręgu? 15? 
Ja się zastanawiam czy jako Mroczny Mag będę mógł z niej korzystać? Jedni na forum pisali, że tak, inni że nie... Dzierżę nieulepszony Szpon Beliara, ale korci mnie by nim trochę pomachać w reszcie 2 rozdziału. Tym bardziej, że zaopatruję się w zwoje czyszczące oblężenie orków. Niedobitki polikwidowałbym szponem, ale się boję go ulepszyć i używać. Wolę mieć runę. Tylko, że nie wiem czy będę mógł w ogóle z niej skorzystać. Hmm
Odpowiedz
Koszt many jest wprost proporcjonalny do zadawanych obrażeń. Na 2 kręgu 100dmg/20 many, na 3 kręgu 200dmg/40 many a na 4 kręgu 300dmg/60 many. Tyle w teorii. Praktyka jednak pokazuje, że suma sumarum więcej szkód wyrządzimy runą z 2 kręgu.
Odpowiedz
Czy eksperymentowałeś Klimek na jednym rodzaju przeciwników? Czy np na orkach, ludziach, szkieletach, demonach, zombi?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Na orkach, cieniostworach, smoczych zębaczach.
Odpowiedz
(06.09.2018, 13:48:53)mistrz007 napisał(a): Tylko, że nie wiem czy będę mógł w ogóle z niej skorzystać.
nie
ta opcja będzie dostępna od wersji 1.5
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Dziękuję za info, to jak dobiorę się do gry od razu lecę prosić Beliara o pobłogosławienie miecza Dance

W takim razie dodam od siebie, że Mag Wody to prawdopodobnie najpotężniejsza gildia ze wszystkich dostępnych. Gdy zdobędziemy runę - Przyzwanie Stada, nie ma na niego mocnych. Wiadomo, jak to czar przyzwania, nie można stosować go w każdej sytuacji. Jednakże w otwartym terenie sieje spustoszenie. Jest to runa drugiego kręgu. Pozdrawiam Piwko
Odpowiedz
I jednocześnie jest najdroższa. Chyba że będziesz sam sobie robił kosmiczne ilości potek.
Powiedzmy sobie szczerze. Przyszedłeś tu tylko po to żeby móc pocałować Gomeza w d*pę. 

Za Gomeza! 
Odpowiedz
Wiesz Doktor, po moich doświadczeniach w Mrocznym Zakonie uważam, że 50 punktów many to pikuś jak na taki czar :) Jeść dużo grzybków i chlać dużo alko, odwiedzić Innosa i wypić zupki Hvora. Vatrasowi oddać tabliczki. No, a najpierw uczyć się many samemu do tych 90 punktów, następnie zacząć konsumpcję na szeroką skalę. Jak dodasz umiejętność wytwarzania mikstury ducha i solidnie eksplorujesz mapę to na spokojnie też możesz doliczyć 100-200 dodatkowych punktów many. Wtedy będziesz przywoływał okropnie groźną watahę wilczków za jednym razem :>

PS. No i wiem, że można zrobić skrótowe picie mikstur na klawiaturze, ale ja z tego nie korzystam, jestem old schoolowym graczem, więc Ci nie powiem jak to zrobić Smutny
Odpowiedz
I tak pozostanie. Niech to będzie nagroda dla graczy dociekliwych i eksplorujących. A dla niecierpliwych i znudzonych łażeniem po całej mapie nich ostanie się miecz...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Wiem, ja gram właśnie magiem wody teraz :D Dobra operacja z wilkami i trolle padają.


..tylko Gora przestałem zabierać Smutny
Powiedzmy sobie szczerze. Przyszedłeś tu tylko po to żeby móc pocałować Gomeza w d*pę. 

Za Gomeza! 
Odpowiedz
Gor po ciężkich bojach w 1 rozdziale odpocznie na ławeczce w Khorinis  Nestor Ciesząc się co jakiś czas nową kolekcją zabawek i ubrań :>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości