Pancerze i Broń
#16
No dobra nie mówię żeby zbroja magnata wymagała 50 siły, ale jakieś sensowne 100 max 120. Napisałem dla przykładu czar zniszczenie zła, ale mogę się założyć, że żaden czar na niego nie działa.
Odpowiedz
#17
Pancerz Magnata od Blizny ma takie a nie inne staty właśnie ze względu na gildię Mroczny Zakon.
Ponieważ 100-120 siły dobry gracz uzyska tą gildią w R2 to pancerz Magnata nie może być podstawą do uzyskania Pancerza Mrocznego Zakonu w R3.
Nie może być także sytuacji gdy poboczny quest z R2 determinuje balans obronny gracza jakiejś gidii na dwa czy trzy kolejne rozdziały.
W pancerzu Magnata latali wszyscy czasem do końca gry w Global PL i takiej szopki tu uniknęliśmy.
Pancerz od Blizny należy traktować jako sentymentalny item z G1  do wykorzystania ewentualnie w dalszej części gry, co zresztą jest pośrednio zrobione.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#18
Odnalazłem młodszego brata a saturas mi nawet o nim jeszcze nie wspomniał ^ ^ zastanawia mnie czy byłby on tam jakbym miał przy sobie szpon :D

Dota a odnalazłeś młodszego brata ? :D
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#19
(03.07.2016, 21:57:22)Wiśnia napisał(a): Dota a odnalazłeś młodszego brata ? :D

Tak, był niemałą pomocą dla mnie w późniejszym etapie gry.
Ale w obecnej wersji Młodszy Brat jest zbugowany, a raczej warunek na jego otrzymanie jest niewłaściwy, więc chyba wszyscy będą go mieć.
Odpowiedz
#20
no ja go właśnie odnalazłem w 2 rozdziale gdzie saturas jeszcze nic o nim nie wspomniał
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#21
To akurat chyba nie jest błąd, choć głowy nie dam.
Odpowiedz
#22
Cytat:To akurat chyba nie jest błąd, choć głowy nie dam.


nie, tak właśnie ma być - znajdzie każdy jak poszuka
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#23
No dobra, ale dlaczego miecz Kruka wymaga 200 siły? Przecież to jednoręczna broń, a wymagania ma większa niż niejedna dwuręczna. Miałem też nadzieje na ciekawe modele mieczy jednoręcznych od Harada, niestety np. "miecz Wodza" wygląda jak plastikowa zabawka, a następny "Siła Wiary", już całkiem dziwny, on jest tak wielki jak ja, co to japońska anime jest? Oczywiście to tylko moje własne odczucia.
Odpowiedz
#24
Cytat:No dobra, ale dlaczego miecz Kruka wymaga 200 siły? Przecież to jednoręczna broń, a wymagania ma większa niż niejedna dwuręczna.

To broń specjalna i dedykowana. Wiadomo, kim jest Kruk...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#25
(06.07.2016, 10:40:25)Tituf napisał(a):
Cytat:No dobra, ale dlaczego miecz Kruka wymaga 200 siły? Przecież to jednoręczna broń, a wymagania ma większa niż niejedna dwuręczna.

To broń specjalna i dedykowana. Wiadomo, kim jest Kruk...

To już od razu znaczy, że musi mieć wymagania z kosmosu?

Tak na marginesie, trochę dziwne jest, że Lares jako mistrz złodziei walczy toporem, a nie jakimś mieczem na zręczność, albo szpadą.
Odpowiedz
#26
Cytat:To już od razu znaczy, że musi mieć wymagania z kosmosu?

Chciałbyś na tym etapie gry zdobyć miecz Kruka i naparzać wszystko, tak? Z drugiej strony, jeśli Kruk walczyłby jakimś złomem, to też byłoby źle... Ech, przecież to forma balansu jest!

Cytat:Tak na marginesie, trochę dziwne jest, że Lares jako mistrz złodziei walczy toporem, a nie jakimś mieczem na zręczność, albo szpadą.

Wiesz... mam wrażenie, że grasz w Gothic po raz pierwszy w życiu. Wspomóż się gothicpedią może?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#27
(06.07.2016, 14:44:31)Tituf napisał(a):
Cytat:To już od razu znaczy, że musi mieć wymagania z kosmosu?

Chciałbyś na tym etapie gry zdobyć miecz Kruka i naparzać wszystko, tak? Z drugiej strony, jeśli Kruk walczyłby jakimś złomem, to też byłoby źle... Ech, przecież to forma balansu jest!

Tak właściwie, to on nie powinien już raczej tego miecza mieć. Przecież w pierwszej części Bezi może mu go zabrać. Jak dla mnie to ten miecz może być dwa razy słabszy, chce go ubrać bo fajnie wygląda.
Odpowiedz
#28
Cytat:Jak dla mnie to ten miecz może być dwa razy słabszy, chce go ubrać bo fajnie wygląda.

Czyli chcesz walczyć z przeciwnikiem bardzo groźnym, który ma nędzną broń, pokonać go jakąś szpadą np i potem strzelić sobie parę foci, bo i tak walczyć nie będziesz tym orężem?!
Ciekawe podejście, ale chyba nie zmienimy nic w tym względzie. rotl
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#29
To może i Thorusa nie powinno być bo można go zabić? Najlepiej to wgl nie powinno być bandytów bo w G1 można ich zabić??????????????
Lares mistrzem gildii złodzieji? od kiedy? W Gothic 1 był szefem bandziorów czy jakimś kieszonkowcem?????
Odpowiedz
#30
Lares używa swojej broni z G1 _ Topór Laresa, był szefem Szkodników i z żadnymi złodziejami nie miał konszachtów -
w G2 NK ma on jakiś miecz a nie swój topór co niby się tłumaczy tym że działa pod przykrywką lub go zgubił
oba tlumaczenia są gdybaniem i nie mają pokrycia w faktach lore, dlatego ma tu swój topór
Kruk używa swoje broni - PONIEWAŻ używanie Szponu Beliara jest unlore - to ciężki błąd logiczny z G2 NK
Szpon Kruk zdobywa w pomieszczeniu gdzie go spotykamy a tam nie ma posągu Beliara, jest on PRZED drzwiami więc Kruk Szponu naładować (czy podporządkować sobie z woli Beliara) po prostu technicznie nie może
Bezi zastaje go w ostatniej chwili zanim ten zdobywa moc miecza
dlatego Kruk używa swojej imiennej broni - mocnej i wymagającej siły
gdyby używał byle czego byłby słabym przeciwnikiem - proste
na używanie takiej broni jak Prawo Kruka potrzeba nieco popracować nad sobą 
nagrodą jest tu Szpon Beliara a nie ten miecz
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości