Pancerze i Broń
(09.09.2018, 17:48:45)mistrz007 napisał(a): Przy okazji można by zmniejszyć wymagania i statystyki pancerza straży świątynnej. Pamiętam, że rzucało się w oczy to, jak duża siła potrzebna było do jego założenia no i te statystyki, lepsze od pancerza z rudy. Trochę za mocne jak dla mnie.
to był zabieg celowy i tu zmiany nie będzie
pamiętam jak jeden z testerów przy poprzednich niższych statystykach przebiegał w nim połowę gry
to śmieszne
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Szept wykonuje dla nas Harad, gdy wykonamy dla niego pewną przysługę. :>

Co to zbroi z rudy, to fakt troszkę burzy balans, ponieważ jest dostępna dla każdej gildii i każdej klasy postaci i posiadając ją w ekwipunku po prostu kusi aby z niej korzystać. Moim zdaniem powinno się jej nawet obniżyć wszelkie parametry aby była użyteczna tylko przez krótki czas i żeby po prostu korzystać z pancerzy gildyjnych.
Odpowiedz
Drogi są dwie.
albo zwiększyć wymagania i koszt w bryłkach rudy na materiał
albo - zostawić lore jak jest i jedynie osłabić ten pancerz do poziomu średnich pancerzy gildyjnych
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Albo coś za coś - niech obniża siłę i zręczność o 20 punktów jako bardzo ciężki pancerz, który powoduje z pewnością obniżenie sprawności u noszącego. Dysfunkcje tego pancerza mogą być fabularnie podyktowane tym, że kowal Stone zmajstrował ją w rzemieślniczych warunkach nie mając do dyspozycji profesjonalnych narzędzi do produkcji tak skomplikowanego pancerza i wyniku tego pancerz będzie posiadał takie oto ułomności.
Odpowiedz
Taka przeróbka może powodować bugi w przypadku śmierci w takim pancerzu i do innych bugów.
Nie będziemy ryzykować podobnych przeróbek, bo wbrew pozorom to nie są takie proste skrypty.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Cytat:to był zabieg celowy i tu zmiany nie będzie
pamiętam jak jeden z testerów przy poprzednich niższych statystykach przebiegał w nim połowę gry
to śmieszne

Hmm to czegoś tu nie rozumiem. Bo skoro te pancerze są dostępne, to raczej w interesie graczy powinno być czy z nich korzystać, czy też nie. Dla mnie osobiście zbroja/szata Beziego to jeden z wielu dodatków do zadań, dla których gram w Przeznaczenie. Bo to jest kwintesencja tej gry. Genialna historia/fabuła, a pancerze są dla tych którzy się tym jarają, bo wiadomo każdy ma inne preferencje. Ja sam gram dla klimatu (swojego) i będąc w Mrocznym Zakonie biegam w szacie od Waltera. Rozumiem jednakże, tych którzy wolą walczyć w zbroi z płytek pełzacza czy jeszcze czymś innym. No, bo przecież dla każdego klimat jest inny, to subiektywna opinia danego gracza. Więc, to chyba nie jest istotne kto w czym łazi? Jeden będzie się lepiej czuł utożsamiając się z gildią, a drugi będzie łaził w czymś innym, bo ma lepsze statystyki. Ja tam bym się tym nie przejmował. No, ale to tylko moje zdanie na ten temat. Memorius jako, że jesteś twórcą, to jeżeli Ci się nie podoba wizja zakładania jakichkolwiek pancerzy, to możesz je wywalić, a zostawić gildyjne. Masz przecież do tego prawo, jak i cały DS za stworzenie tego dzieła.  
Tak na marginesie jeszcze dodam, że pancerz straży świątynnej założyłem do walki tylko raz, pomimo, że mogłem go założyć z setem wojownika od razu przy mojej poprzedniej rozgrywce. Pamiętam jak za dzieciaka, gdy pasjonowałem się samurajami zakochałem się w tym pancerzu i ze względu na niego i bagienne ziele dołączyłem do bractwa, teraz zdecydowanie wolałem inne :)
Ja w każdym razie w niczym nie narzekam, dla mnie Przeznaczenie jest po prostu w każdym calu perfekcyjne.

Cytat:Drogi są dwie.
albo zwiększyć wymagania i koszt w bryłkach rudy na materiał
albo - zostawić lore jak jest i jedynie osłabić ten pancerz do poziomu średnich pancerzy gildyjnych

Ja bym się skłaniał przy pierwszej ścieżce. Wydaje mi się, że pancerz z rudy jest zbyt ważny w historii Gothica, aby był za słaby. (chociaż z drugiej strony, Uriziel jest słabszy niż w 1 części gry i jest to jasno wytłumaczone). Więcej rudy do wykucia, albo jakieś elementy od smoków potrzebne do jego stworzenia i byłoby jeszcze ciekawiej ::) Cokolwiek postanowicie i tak jestem przekonany, że będzie to dobrze wkomponowane w grę. 


Cytat:Szept wykonuje dla nas Harad, gdy wykonamy dla niego pewną przysługę.

No tak, zapomniałem, przez to że skróciłeś jego nazwę, a też pomogłem kowalowi w jego wykuciu ::) Ciekawi mnie jak potężny jest najlepszy miecz dwuręczny, którego wykuwania może nauczyć nas Harad. 
Pozdrawiam Panowie i miłego wieczoru :)
Odpowiedz
Osłabienie pancerza  z rudy jest uzasadnione fabularnie. Stone wyraźnie mówi, że nie jest w stanie zrobić pancerza tak mocnego jak oryginalny.
Pierwotnie potrzeba było 100 bryłek rudy na pancerz i generalnie tyle dawał Arto za wykonanie zadania Ludzie z Górniczej Doliny. Sam temat magicznej rudy jest śliski, można ja sprzedawać , można określoną jej ilość zdobyć w taki lub inny sposób.
Obawialiśmy się sytuacji,że np brak rudy w świecie może spowodować, że zadanie nie zostanie wcale ukończone.

Teraz jest tak,że chyba można zrobić pancerz bez pomocy rudy Arto, który daje tylko 10 bryłek za uruchomienie kopalni.
Gdyby potrzeba było np 150 bryłek rudy na pancerz i te 150 bryłek dawał Arto to było niemożliwe zrobienie pancerza przed ukonczeniem zadania Ludzie z Górniczej Doliny, czyli w R5 realnie, gdy Bezimienny jest już Gubernatorem.
Gdyby tak to ustawić, to pancerz ten po ewentualnym wzmocnieniu statystyk mógłby stać się jednym z najmocniejszych pancerzy w grze , o znaczeniu strategicznym.
Nie należy jednak zapominać o tym, że poszczególne gildie mają specjalne zadania na zrobienie najmocniejszych pancerzy/szat gildyjnych, nieraz rozbudowane i nie chciałbym,że z powodu pancerza z rudy zostało to pominięte "bo mi taki już wystarczy".
Jest to wszystko nadal w opcji rozważań i dyskusję kontynuujemy.

(09.09.2018, 20:11:47)mistrz007 napisał(a): Hmm to czegoś tu nie rozumiem. Bo skoro te pancerze są dostępne, to raczej w interesie graczy powinno być czy z nich korzystać, czy też nie
sama dostępność tego pancerza w grze była kuriozalna i zadanie od Stone'a wynikało tylko z tej kuriozalnej dostępności, wynikającej z "fantazji" level designera z Magic Team. Ta jego "fantazja" kosztowała nas wiele tygodni, a nawet miesięcy usuwania z zenów kuriozalnych przedmiotów w rodzaju Krwawy Kielich w DP czy Fiolka Smoczej Krwi w Jarkendarze, żeby wymienić tylko te najbardziej bulwersujące i unlore.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
@Klimek
Nie mam żadnych doświadczeń w graniu magiem jeśli chodzi o Przeznaczenie. W G2NK nigdy nie grałem czystym magiem, a zawsze magiem-złodziejaszkiem. Magii Ognia prawie nie używałem do 6 kręgu, bo dużo lepsze były czary z runy ze Szponu Beliara, do tego broń biała pod zręczność i nawet łuki, także jak dla mnie Twoja hybrydowa postać jest w porządku.

Najlepszy dwuręczniak od Harada – 200dmg +10 do 2h

Pancerz z rudy
Zwiększanie kosztu i wymagań  - chyba nie. Nie chciałbym, żeby gracze się frustrowali, że nie mogą go zdobyć albo założyć. Prędzej chyba go osłabić, ale uważam, że wypadałoby dopisać do dialogów coś w stylu, że nie wyszedł jak trzeba i jest kiepski. Z drugiej strony droga do jego zdobycia jest długa i jak się go już zdobędzie i okaże się, że to nie warte było zachodu, to trochę kicha. Nie wiem. Muszę się zastanowić.
Odpowiedz
(10.09.2018, 07:54:35)mistrz007 napisał(a): PS3. Dzięki Erwin za objaśnienie. Czyli topór Bennetta wypada identycznie w porównaniu, do miecza Harada. Tego chciałem się właśnie dowiedzieć. No chyba, że miecz ma większy zasięg.

Zasięg ma większy o 20.
Odpowiedz
przeniosłem część postów o pancerzach i broni z tematu "Wrażenia i opinie"

co do Pancerza z Rudy zdecydowaliśmy z Titufem tak - zostanie osłabiony, lore i czas pozyskania się nie zmieni, natomist wzrośnie jego wartość jako artefaktu i będzie go można sprzedać za korzystną cenę u specjalnie wybranego NPC
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
W którym rozdziale można ulepszyć młodszego brata?
Powiedzmy sobie szczerze. Przyszedłeś tu tylko po to żeby móc pocałować Gomeza w d*pę. 

Za Gomeza! 
Odpowiedz
Jak dobrze pamiętam, to po rytuale w Słonecznym kręgu Vatras nas zagaduje i wtedy się zaczyna zadanie, czyli końcówka 3 rozdziału.
Odpowiedz
Dzięki. Już się martwiłem że coś skopałem.
Powiedzmy sobie szczerze. Przyszedłeś tu tylko po to żeby móc pocałować Gomeza w d*pę. 

Za Gomeza! 
Odpowiedz
1.Jak to jest z tym Szponem Beliara, próbuje go ulepszyć i wychodzi mi jednoręczny. Coś czytałem że powyzej 90 siły trzeba mieć żeby wyszedł dwuręczny o.O?
Nigdy go nie ruszałem w normalny Gothicu więc trochę sie gubie.
Mroczny adept, 2 rozdział, mam 105 siły z biżuterią i nie chce podbijać narazie siły bo nie taki miałem plan.
2. Przybliży mi ktoś jak to jest z jego ulepszaniem? Później będę mógł go jeszcze raz ulepszać czy zmienią się wartości zaleznie od lvl?
Odpowiedz
powiem szczerze, że:
bronie których może nauczyć cię Harad>>>Szpon
Zawsze jakoś tak szkoda było mi HP... A miecze Harada dodatkowo dodają punkty do posługiwania się bronią 2-ręczna
Hail the apocalypse...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości