Nowicjusz Ognia/Mag Ognia
#16
No tak...

Na szczęście Arcymag objawi ci tajemnicę pokoleń. Słuchaj uważnie, Nowicjuszu. Pamiętasz, jak poszukiwałeś kamienia ogniskującego z bratem Miltenem? W takim razie odwiedź pobliskie jaskinie. Wielkie zło wyczuć można stamtąd.
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#17
W podstawce czaszkę można było znaleźć w Górniczej Dolinie, a konkretnie komnata gdzie jest portal i stół alchemiczny.

A co do tego kielicha co karze nam odnaleźć Gorax, to gdzie szukać?
Odpowiedz
#18
pogadaj najpierw z Fernando
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#19
w grze jest przecież tylko jeden przedstawiciel zamorskiej Gildii Kupców Araxos
dialog z Goraxem wyraźnie na to wskazuje
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#20
Hmm... a ja już myślałem żeby go zakapować.
Odpowiedz
#21
To czy go wydasz czy nie , nie ma dla tego zadania żadnego znaczenia.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#22
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - Babo zleca zadanie z dokumentami i Igarazem w 3 rozdziale, gdy gramy Magiem Ognia, a jak wiadomo Igaraz po Próbie Ognia już nie występuje w świecie.
Jeszcze jeden mały problem jest z Bromorem. Bo gdy go pobiliśmy gdy zostaje opętany nie możemy z nim pogadać na temat ochroniarzy po rozmowie z Sonją.
Odpowiedz
#23
co do Bromora -
jeśli miałeś
description    = "A gdzie twoja świta? Jakoś pustawo tutaj...";
a potem zamiast zagrać
description = "Jesteś opętany."; pobiłeś Bromora by odebrać mu księgę to popełniłeś błąd przewidziany akcją skryptową
Mag Ognia może odebrać Bromorowi Almanach TYLKO gdy wykona już zadanie z Ochroniarzami.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#24
Cytat:Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - Babo zleca zadanie z dokumentami i Igarazem w 3 rozdziale, gdy gramy Magiem Ognia, a jak wiadomo Igaraz po Próbie Ognia już nie występuje w świecie.


Ahnbael

w temacie Uwagi do wersji 1.4 udzieliłem niewłaściwej odpowiedzi.
Zadanie działa jak najbardziej prawidłowo, tyle że jest przeniesione na R3 i nie może go wykonać Nowicjusz Ognia i jedynym problemem są tu pewne oryginalne linie dialogowe, które musiałyby być zastąpione innymi dla Maga Ognia,a na to nie poszliśmy ze względu na estetykę całości, choć może minimalnie cierpi logika, bo trudno uznać, że Babo nie wie o śmierci Igaraza.
Scenariuszowo jest to zmienione tak, że realnie Mag Ognia jeszcze jako Nowicjusz uzyskuje klucz do skrzyni z ciała Igazara, ale dopiero jako  doświadczony już mag dostrzega problem Babo w klasycznej rozmowie z R3.
Faktycznie jednak też końcowe wpisy do0 tego zadania dla Maga Ognia nie powinny odwoływać się do Igaraza w czasie przyszłym.
Jednak tylko dla Maga Ognia, rzecz jasna.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#25
Czy jako Mag Ognia można wykonać zadanie "Dokumenty Babo" które dostałem w III rozdziale? Igaraza oczywiście nie ma i z tego co kojarzę to taka logiczna niespójność, która miała zostać załatana. Jednakże próbowałem mimo wszystko wykonać to zadanie kodami ale dokumentów nienaruszonych nie można oddać (brak opcji dialogowej). Jedyne co można zrobić, to przeczytać list i nakazać Babo aby go zniszczył i obiecał poprawę. Ale to nie zamyka zadania... Czy kolejne niewykonalne zadanie będzie szpecić mi dziennik? Darujcie stosowanie konsoli ale jak wiadomo, jest to łatanie tej właśnie nielogiczności.
Odpowiedz
#26
Nie masz racji a zdrugiej strony masz rację
Kolejność wykonywania zadania jest następująca.

W R3 pytamy Babo
//Co tu robisz?
i otrzymujemy odpowiedź specjalną , tylko dla Maga Ognia
//Staram się wykonać moje zadania dla dobra Klasztoru.

indagujemy dalej
//To nie brzmiało, jakbyś był zadowolony.

potem dalej zachęcamy
//No dalej, mnie możesz powiedzieć.

i w końcu deklarujemy
//Zobaczę, co da się zrobić.

uzyskujemy zadanie z wpisem
"Igaraz szantażuje Nowicjusza Babo jakimiś dokumentami."


aby Mag Ognia mógł zadanie kontynuować dokumenty muszą być OTWARTE

pytamy
"Nie powiesz mi co to za dokumenty?"
prowadzący do zadania, dzięki któremu Babo otrzymuje przebaczenie
//Wykonasz jednak zadanie Nowicjusza. Zbierz w ciągu dwóch dni 10 ognistych pokrzyw.
w tym dialogu oddajemy list, ale zachowujemy obrazek, który deklarujemy zniszczyć sami

wracamy do Babo po dwóch dniach i mamy opcję
"Czy wykonałeś swoje zadanie?"

w rezultacie której Babo przechodzi do pracowni Mistrza Neorasa
w tym momencie zdanie dla Maga Ognia powinno się zamknąć, niestety brak tu wpisu kończącego to zadanie i tylko tego
co zostanie dodane w wersji 1.5
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#27
Niestety Babo już parzy miksturki ale zadanie nie zamyka się.
Odpowiedz
#28
Tak jak Memorius napisał - zamknięcie zadania będzie możliwe dopiero w wersji 1.5 :)
Odpowiedz
#29
Memorius pisał, że powinno się zamknąć ale bez wpisu. A ono nie zamyka się w ogóle. :>
Odpowiedz
#30
Nie kłóć się :>
Nie będę tu wynosił info z tajnych bibliotek :>
Dorobił to wczoraj i będzie dopiero w 1.5.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości