Rozwój postaci - balans
Po spędzeniu 28h nową postacią nastawioną na bronie dwuręczne naszła mnie taka dygresja. Przez wszystkie swoje rozgrywki w czystym Gothicu uznawałem zdecydowaną przewagę broni jednoręcznych nad wielkimi mieczami czy toporami. Przeznaczenie to zmieniło. Takie pojedynki z Sentenzą czy Bullkiem o których wspomniał wyżej Klimek, podczas mojej pierwszej rozgrywki myśliwym sprawiały mi lekką trudność. Nie bawiłem się w łuk czy czary, przy pojedynkach wyznaje zasadę że trzeba wygrać klimatycznie, czyli spuścić wklepy przy użyciu tylko broni białej. No i postacią pod zręczność szpadami Carla było to nie lada wyzwanie.
Tym bardziej, że taki Sentenza jest mistrzem w używaniu broni jednoręcznych i macha szybko tą swoją Arogancją, mając dodatkowo lepszy zasięg (kiedy się z nim pojedynkujemy ciężko jest o jednoręczną broń powyżej zasięgu 90), a ten skubany najemnik ma mieczyk o zasięgu 100 (lub 110). To jest skomplikowana sprawa, bo jak mu wejdzie cios krytyczny to ma "nas" na jedno uderzenie, a te krytyki często mu wchodzą. Więc walka jest dłuższa i nie można popełnić błędu.
W czystym Gothicu szybkość zdecydowanie przewyższała zasięg, szczególnie gdy grało się jednoręcznym Szponem. Tutaj zdecydowanie zasięg ma większe znaczenie. Takiego Sentenzę położyłem za pierwszym podejściem zbytnio się nie wysilając, dzierżąc w dłoni dwuręczniaka o zasięgu 110.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo zwiększyliście ilość broni. Bardzo łatwo mi się gra dwuręcznymi co mnie bardzo zdziwiło i cieszy jednocześnie. Bezi fajnie wygląda z mieczem czy toporem a'la Conan na plecach. Gram jako mroczny mag (w zasadzie dążę do tego bo na razie nie wybrałem jeszcze gildii), który w ogóle nie korzysta z broni dystansowych, tylko zwoje i topór. No i jest bardzo przyjemnie.
Ciekawi mnie opinia innych graczy, czy przyjemniej grę przechodzicie/liście na jednoręcznym czy dwuręcznym ostrzu?
Odpowiedz
No to fakt. Te dwuręczniaki na plecach Beziego wyglądają świetnie  :)

Ja pierwszym razem przeszedłem Mrocznym Wojownikiem z dwuręką, a teraz Myśliwym z jednoręką.
Odpowiedz
No i jak wrażenia  :>  Lepiej, łatwiej, przyjemniej gra Ci się z jedno, czy dwuręczną bronią?
Odpowiedz
Ciężko mi coś napisać, bo przyjemnie mi się gra jednym i drugim stylem :>
Odpowiedz
Z dwuręcznym mieczem jesteśmy strasznie niezdarni podczas walki, bo odskok do tyłu trwa dwa razy dłużej niż w przypadku broni jednoręcznej. Na wyższych poziomach i w późniejszych etapach gry różnice między obydwoma rodzajami broni się zacierają ale uwazam, ze mimo wszystko więcej frajdy daje dwuręczna zwlaszcza jak ubywa przeciwnikowi znaczna część hp przy krytyku :>
Odpowiedz
No właśnie chodzi o to że nie. Na odskoku dwuręcznym załatwiam i wargi i smocze zębacze, tą samą taktyką co z jednoręczną. Odskok + cios. No i robię to mimo posiadania sekwencji wojownika, a nie mistrza. Właśnie jestem po ubiciu bandytów z DP i była to łatwizna. Chłopaki przychodzili do mnie po kolei, a ja przeważnie kładłem ich na jeden cios. Zawsze wolałem jednoręczne, teraz nie widzę innej opcji, tylko dwuręczna. Pozdro Piwko
Odpowiedz
Ciężko mi sobie przypomnieć walkę dwuręczniakami z pierwszej rozgrywki w Przeznaczenie , ale jakoś bardziej mi bliżej do słów Klimka.
Mistrz wysnuł ciekawą teorię, ale nie wiem czy cokolwiek w mechanice walki było w Przeznaczeniu zmieniane w stosunku do G2, jeśli w ogóle takie zmiany są możliwe.
Mam tam jakieś save schowany to może się pobawię na DI. Z tym, że musiałbym to samo zrobić w samym G2 żeby mieć porównanie.

No nie wiem.....
Odpowiedz
Oczywiście, że Klimek ma rację odnośnie odskoku. Jest wolniejszy. Nie zgadzam się jednak z tym, że jesteśmy niezdarni :) Po tych 28h mogę śmiało stwierdzić, że to co sprawiało mi problemy przy pierwszym podejściu wojownikiem ze specjalizacją w jednoręcznych, teraz nie ma miejsca. Dwuręczniakiem siekam wszystko na plasterki aż miło :)
Odpowiedz
Czy warto grać 100 procentowym mrocznym  magiem ?  Osobiście nie lobię gothickowej walki wręcz i wybrałem drogę mrocznego maga. Tylko po nauce pierwszego czaru: krwawa ofiara  mam pewne wątpliwości , bo zadaje naprawdę słabe obrażenia. Jeżeli tak to jakie czary są godne uwagi?
Odpowiedz
To chyba najtrudniejsza ścieżka ze wszystkich w modzie. Ale zawsze można posiłkować się zwojami pośrednimi.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Czyli jak grać mrocznym to tylko coś w stylu palladyna?
Odpowiedz
Z czystej ciekawości - czy zanim dołączę do magów wody powinienem skupić się na innym atrybucie niż mana? Myślałem nad podpakowaniem do zręczności by móc później wykonywać zadania dla gildii złodziei. Czy jako mag wody jestem w stanie zdobyć tyle many by wykonywać questy dla gildii złodziei?
Odpowiedz
Myślę, ze powinno wystarczyć, zwłaszcza jeśli się nauczysz dodatkowo produkcji mikstury zręczności.
Były juz takie hybrydy Mag Wody?Złodziej i nikt nie zgłaszał problemów.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Są do odnalezienia Mikstury Akrobatyki, które znacznie podnoszą poziom zręczności ( działają do pierwszej kradzieży ) .
Można je wykorzystać żeby coś zwędzić osobnikom z wysokim progiem kradzieży kieszonkowej.
Dróg jest wiele.
Odpowiedz
Witam serdecznie. Jestem tu nowy i dopiero zaczynam przygodę z modem.

Zastanawiam się nad gildią i czeladnikiem.
1.Można uczyć się mikstur nie bedac czeladnikiem Constantina ?
2.Bosper tez skupuje pazury itp. czy raczej ten czeladnik odpada z racji ze w dolinie przodków znajde kogos?
3. Jak typowy harad ? Polecany tylko wojownikom? Czy jest skąd brać pręty ? Można wykuć fajne miecze i tylko jednoręczne?

Jesli mag to : wody lub mroczny
- jakie czary są tutaj dla tych dwóch magów najlepsze ?
Z tego co czytałem mroczny mag jest tutaj trudniejszy..

Jesli wojownik to: mroczny wojownik lub myśliwy

Jednak chciałbym grać w nastepne czesci modyfikacji i czerpać z niej jak najwiecej, dlatego moje pytanie czy optymalnym dla mnie wyborem będzie tutaj ścieżka morocznego maga/wojownika ? Z tego co czytałem to wiecej powiązań i wątek mrocznego kultu jest powiązany z tą gildią ? Ogolnie zadania mrocznego kultu mocno wiążą tą gildię czy nie koniecznie trzeba byc jej członkiem ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości