Rozwój postaci - balans
(05.03.2019, 18:34:22)regularnydebil napisał(a): 60 PN na naukę języków? Czy to ma sens tylko po to żeby podbić  o kilka %. Chyba nie ma przymusu nauki tego?

Przeanalizuj sobie, co osiągniesz za 60 PN, jeśli nie wydasz ich na naukę czytania tablic. 30 siły? 30 zręczności? A może po 15 każdej z nich? A może 20% walki bronią? (bo próg chyba od 40% już rośnie).
Czy te wartości podane wyżej nadal wydają się być takie atrakcyjne w porównaniu z tym, co mogą dać nam tablice?
Odpowiedz
No raczej biorąc pod uwagę że 20% 1H to i tak więcej niż 16% które wyjdzie z tabliczek ( chyba Memorius gdzieś o tym pisal). 30 zręczności to też spoko opcja bo i tak nie ogarniesz tyłu tabliczek do końca gry pewnie. Trzecia sprawa to np tablice kusznikow których nie używam i nigdy bym w kusze żadnego PN nie wydał. Więc spróbuj jeszcze raz mnie przekonać że warto. Aktualnie mam tabliczek na zręczność w sumie na jakieś 7 albo 8 punktów. W jarkendarze dozbieram jeszcze może na drugie tyle i w GD wiem gdzie sa chyba dwie następne. Także naprawdę nie wiem czy warto sobie psuć głowę, gdyby to było 10PN za jeden poziom języka to na bank nie było by takich pytań.
Odpowiedz
Tylko, że patrzysz na temat z perspektywy jednej statystyki a tak trudno jest rozwinąć postać, w przeznaczeniu siłę i zrękę musisz podnieść czy to do kradzieży czy do pancerzy, bo te gildyjne wszystkie wymagają siły, plus życie i używana broń dystansowa dają ci w sumie znacznie więcej. Zresztą jeśli tylko weźmiesz pod uwagę sumę bonusów do głównej statystyki i używanej broni to już będziesz do przodu.
Odpowiedz
Przykladowo jak grasz jako lucznik to z tablic masz dość spory bonus do łuków, broni jednorecznych, sily, zręczności i hp które są równie istotne dla tej klasy a w takim zakresie na pewno nie rozwiniesz tych wszystkich atrybutów bez użycia tablic.
Odpowiedz
Przed chwilą nauczyłem się tak na próbę. Punkty trafień +1 to są chyba jakieś żarty. Te tabliczki musiałyby być na każdym kroku żeby w ogóle coś dawały
Odpowiedz
Dwóch poziomów musisz się nauczyć, jesli chcesz porozmawiać z Quarhodronem i tym samym skończyć watek Kruka.
Odpowiedz
Użyj matematyki, w przeliczeniu na PNy nienauczenie się tabliczek jest po prostu nieopłacalne. Tylko w jednym scenariuszu, grając czysto magiem i nie używając żadnej broni i statystyk do czegokolwiek będzie to nieopłacalne. Chociaż nie wiem ile many jest do zdobycia.
Odpowiedz
(06.03.2019, 13:51:38)Erwin napisał(a): Dwóch poziomów musisz się nauczyć, jesli chcesz porozmawiać z Quarhodronem i tym samym skończyć watek Kruka.

Serio? Pamiętam, że od wieków przetaczał się przez internet lament, że ktoś skończył wątek Kruka i chciał się dopiero uczyć języków a tu płacz, bo Myxir nie jest skory do nauczania języka kapłanów.

Co do opłacalności. Musiałbym mieć dane, jakiego boosta do każdego z atrybutów dają łącznie wszystkie tabliczki i wtedy czarno na białym byłoby wszystko widać. Czy ktoś z ekipy DT zechciałby się podzielić taką informacją?
Odpowiedz
SIŁA
I stopień -6
II stopień - 4
III stopień -2
Łączny bonus: 20

ZRĘCZNOŚĆ
I stopień - 7
II stopień - 4
III stopień - 2
Łączny bonus: 21

MANA
I stopień - 6
II stopień - 4
III stopień -3
Łączny bonus: 23

ŻYCIE
I stopień - 6
II stopień - 5
III stopień - 4
Łączny bonus: 41


1H
I stopień - 5
II stopień - 4
III stopień - 1
Łączny bonus: 16

2H
I stopień - 5
II stopień - 3
III stopień - 1
Łączny bonus: 14

ŁUK
I stopień -5
II stopień - 3
III stopień - 1
bonus 14


KUSZA
I stopień - 4
II stopień - 4
III stopień - 3
łączny bonus 21
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Myślę, że to zestawienie definitywnie zamyka spór na temat opłacalności tablic :>
Odpowiedz
Dobra przekonaliście mnie. Skoro już Memorius otworzył worek z prezentami to ja jeszcze poproszę lokalizację tych tabliczek bo do tej pory nie mam nawet 1/3
Odpowiedz
(06.03.2019, 18:35:27)Klimek napisał(a):
(06.03.2019, 13:51:38)Erwin napisał(a): Dwóch poziomów musisz się nauczyć, jesli chcesz porozmawiać z Quarhodronem i tym samym skończyć watek Kruka.

Serio? Pamiętam, że od wieków przetaczał się przez internet lament, że ktoś skończył wątek Kruka i chciał się dopiero uczyć języków a tu płacz, bo Myxir nie jest skory do nauczania języka kapłanów.

Język kapłanów ( najwyższy ) nie jest wymagany do poruzumienia się z Quarhodronem, a Myxir jak jest już w mieście nie uczy języków, więc jest to możliwe. Jakoś tak to jest.
Odpowiedz
Tabliczki są w różnych miejscach, również w Górniczej Dolinie. Polecam eksplorować.
Odpowiedz
(06.03.2019, 20:00:47)regularnydebil napisał(a): Dobra przekonaliście mnie. Skoro już Memorius  otworzył worek z prezentami to ja jeszcze poproszę lokalizację tych tabliczek bo do tej pory nie mam nawet 1/3

„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Nie wiem skąd Memorius masz te dane ale ja mam juz 6 tabliczek 1H
https://pics.tinypic.pl/i/00980/eciqtwnk38dp.jpg
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości