Rozwój postaci - balans
(19.10.2020, 10:45:36)Hadar napisał(a): c) do Wodnego Kręgu nie mogę dołączyć póki nie zakończę zadania odnośnie handlarza bronią, a nie chce tego robić przed dostaniem zadania "Sprawa Fernanda" od Fernanda
e) Zwiadowcy uważają, że jestem za słaby, że cokolwiek dla nich zrobić
f) Łowców Nieumarłych jeszcze nie spotkałem

c) Fernando już nie zleca tego zadania
e) Więcej siły, zręczności i umiejętności złodziejskich musisz mieć
f) Podpowiem, że wątek zaczyna się w DP

(19.10.2020, 16:04:57)Hadar napisał(a): Więc w moim przypadku jest sens czekać te kilkadziesiąt poziomów aż będę mógł poświęcić te 160 pkt nauki na zręczność, żeby zabrać się za bonusy czy po prostu olać i zacząć konsumować bonusy. Dokładnie ten sam dylemat mam w przypadku many. Jedynie w przypadku siły na pewno będę czekał do 90 zanim zabiorę się za bonusy.

Generalnie jak masz atrybut na który nie przeznaczasz PN to bonusy możesz jeść odrazu. Czyli jako paladyn pod siłę możesz brać zręczność i manę na spokojnie, bez przejmowania się progiem.
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
@MaQo Ale paladyni mają też dostęp do magii, tak (nigdy nie grałem paladynem) czy w takim razie nie będę miał niedoborów many?
Odpowiedz
(19.10.2020, 16:18:20)Hadar napisał(a): czy w takim razie nie będę miał niedoborów many?

Wątpię, bo z samych bonusów na spokojnie jesteś w stanie wyciągnąć ponad 150 many.
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
A kto w takim razie zleca zadanie "Sprawa Fernanda" jeżeli nie Fernando? :D
Odpowiedz
(19.10.2020, 16:22:14)Hadar napisał(a): A kto w takim razie zleca zadanie "Sprawa Fernanda" jeżeli nie Fernando? :D

To nie miejsce na to pytanie, zadanie pewnie ma inną nazwę w Przeznaczeniu. A jeśli chodzi o manę, to na koniec miałem jej 242 jako Myśliwy, który nigdy ani 1 punktu w nią nie zainwestował.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
(19.10.2020, 08:20:55)Dinozaur7 napisał(a): 15 poziom jest już odpowiedni.

Przed dołączeniem do gildii wykonaj zadania pozwalające ci dołączyć do innych gildii, - mrocznych, myśliwych, najemników... i warto dołączyć także do gildii pobocznych. Potem śmiało udaj się do Andre :>
W tym momencie mam 17 poziom, zrobione absolutnie wszystkie zadania związane z dołączeniem do głównych gildii, mam wykonane absolutnie wszystkie możliwe zadania dla Gildii Kupców i Gildii Złodziei. Nawiązałem już kontakt z Łowcami Nieumarłych i Zwiadowcami.

Teraz pytanie czy jest sens dalej brnąć w zadania związane ze Zwiadowcami, Łowcami Nieumarłych i Barthosem (Wieże osnute mgłą, Historia Doliny Przodków, Nieumarli w latarni morskiej, Teleporty w Dolinie Przodków, Przeklęty Nadzorca) czy może to sobie poczekać do drugiego aktu, bo chciałbym zrobić krótką wizytę w Górniczej Dolinie, pogadać z Gestachem, kupić Ciężki Pancerz Straży u Engora i zająć się Jarkendarem.

(19.10.2020, 14:08:16)SparrowJacek napisał(a): jeśli nie pasjonuje Cię czyszczenie całej mapy i latanie między zenami tylko po to, żeby 1 zadanie ruszyć, to sądzę, że możesz powoli kierować się do Andre, choć warto wykonać zadanie o kluczach i skrzyniach od Zephyrona wcześniej
Zakończyłem już zadanie "Klucze i skrzynie" (nie rozumiem dlaczego zalecałeś je wykonać przed wstąpieniem do jakiejkolwiek gildii, no chyba że miałeś na myśli +8 punktów nauki) - poziom wkurzenia ze względu na bezsensowny backtracking sięgał już zenitu, więc mam nadzieję, że to nie był złośliwy psikus. ?
Odpowiedz
Dołączaj do gildii. Nie ma co przedłużać moim zdaniem. Możesz tu wrzucić statystyki obecne, jeśli chcesz :)

Klucze i skrzynie chciałem, żebyś zrobił, bo to było niebezpośrednie nakierowanie na gildię łowców nieumarłych.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
@SparrowJacek Mówisz masz :D

Założona zbroja, pierścienie, amulety, bronie etc.:

Wszystko zdjęte:

Jakieś uwagi, zalecenia, zażalenia, protesty? :D

Dwa pytania:
1. Czy da się dobić do 100% wydobycia złota bez wydawania PN nauki czy muszę wydać punkty nauki u Scattiego?
2. Czy umiejętność wydobywania rudy też się jakoś rozwija czy na starcie jest 100%? :D
Odpowiedz
Trzeba wydać PN żeby mieć 100 procent ale ja tego nigdy nie robię Troll
Zastanawiam się tylko tak przy okazji co daje akcja "mocno uderz" oraz od czego zależy szansa na jej pojawienie?

A co do wydobycia rudy: czy ja o czymś nie wiem?  O_O
Odpowiedz
Mocno uderz pojawia się, gdy 2 razy z rzędu "posypią się odłamki". Wydaje mi się, że przy tej opcji masz 100% szans na to, że przynajmniej 1 bryłkę zdobędziesz, choć tego akurat nie jestem pewien.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Zdaje mi się, że przy "mocnym uderzeniu" jest jakaś losowa zmienna i można odłupać od 0 do 3 bryłek. Przy czym na zero są bardzo małe szanse, mniejsze nawet niż na 3 bryłki.
Odpowiedz
Ta opcja nie pojawia się automatycznie. Musi być spełniony warunek, że najlepszy z kopaczy dostaje kamień.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Wyjaśnienie:
1. opcja pojawia się tylko wtedy, gdy dajemy Finnowi czerwoną tabliczkę. Ta opcja może się pojawić, jeśli wykonamy 2 uderzenia, które nie przyniosą nam złota. A potem z szansą >5% zawsze będziemy otrzymywać złoto.
> 85% - 3 sztuki
> 50 < 85-2 sztuki
> 5 < 50 - 1 sztuka

2. Możesz pompować umiejętności do 100% bez szkolenia scatti.
- Na początku gry mamy 10%
- pompujemy umiejętności o +10% po prostu wydobywając złoto
- oddanie Czerwonej tabliczki Finn +10%
- Finn uczy w dialogu +10%
- Aleph uczy w dialogu +10%
- Flavio uczy w dialogu + 5%
- Grim uczy w dialogu +5%
- Logan uczy w kopalni, jeśli dali mu czerwoną tabliczkę +10%
- Scatti uczy w dialogu + 5%
- Lennar uczy kiedy dajemy mu czerwoną tabliczkę +10%
- Lennar szkoli za 50 złotych monet +10%
- Monti uczy w dialogu +5%

W ten sposób możesz pompować umiejętności o 100%
Odpowiedz
(04.11.2020, 09:57:23)N1kX napisał(a): Wyjaśnienie:
1. opcja pojawia się tylko wtedy, gdy dajemy Finnowi czerwoną tabliczkę. Ta opcja może się pojawić, jeśli wykonamy 2 uderzenia, które nie przyniosą nam złota. A potem z szansą >5% zawsze będziemy otrzymywać złoto.
> 85% - 3 sztuki
> 50 < 85-2 sztuki
> 5 < 50 - 1 sztuka

A to nie jest tak, że jest losowana liczba całkowita z przedziału od 1 do 100 i wtedy mamy coś takiego, w zależności w jaki przedział ta liczba trafi:

< 5 - 4 liczby, co daje 4/100 - 4% szansy na 0 bryłek
5 do 49 - 45 liczb, co daje 45/100 - 45% szansy na 1 bryłkę
od 50 do 84 - 35 liczb, co daje 35/100 - 35% szansy na 2 bryłki
od 85 - 16 liczb , co daje 16/100 - 16% szansy na 3 bryłki

bo np wylosuje się liczba 33, to jest z przedziału 5-49, więc dostajemy 1 bryłkę, a jak się wylosuje 91, to dostajemy 3 samorodki ?
Odpowiedz
(04.11.2020, 17:06:44)Erwin napisał(a):
(04.11.2020, 09:57:23)N1kX napisał(a): Wyjaśnienie:
1. opcja pojawia się tylko wtedy, gdy dajemy Finnowi czerwoną tabliczkę. Ta opcja może się pojawić, jeśli wykonamy 2 uderzenia, które nie przyniosą nam złota. A potem z szansą >5% zawsze będziemy otrzymywać złoto.
> 85% - 3 sztuki
> 50 < 85-2 sztuki
> 5 < 50 - 1 sztuka

A to nie jest tak, że jest losowana liczba całkowita z przedziału od 1 do 100 i wtedy mamy coś takiego, w zależności w jaki przedział ta liczba trafi:

< 5 - 4 liczby, co daje 4/100 - 4% szansy na 0 bryłek
5 do 49 - 45 liczb, co daje 45/100 - 45% szansy na 1 bryłkę
od 50 do 84 - 35 liczb, co daje 35/100 - 35% szansy na 2 bryłki
od 85 - 16 liczb , co daje 16/100 - 16% szansy na 3 bryłki

bo np wylosuje się liczba 33, to jest z przedziału 5-49, więc dostajemy 1 bryłkę, a jak się wylosuje 91, to dostajemy 3 samorodki ?

Zgadza się, ale tylko poziom umiejętności nie ma wpływu na specjalne uderzenie. Szansa losowa liczona przez silnik
var int TruemmerChance;
TruemmerChance = Hlp_Random (100);
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości