Easter egg/ciekawostki w Przeznaczeniu
Jeśli tak jest, to przypadek. Nie znam Wiedźmina. Ani gry, ani filmu, ani książki.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Ostatnio zwróciłem uwagę na znak ze screena, taki sam jest na futrynie wejściowej do zamkowego klasztoru w GD. Nie kojarzę, czy tak było w oryginale, czy ktoś go tam umieścił. Jeżeli tak to do czego nawiązuje?
 [Obrazek: aed66b7488dc3bb2med.jpg]
Odpowiedz
My nie umieszczaliśmy tego znaku. Podejrzewam, że widnieje od samego początku.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Jeśli chodzi tu o znak w jaskini z nieumarlakami za obozem Dextera, to jest już on w zwyczajnym G2.
Jak Cię interesują rozkminki na jego temat to wpisz w wyszukiwarkę np. "gothic 2 dziwny symbol".
Odpowiedz
Poprawiając Przeznaczenie do ostatniej wersji - wstawiliśmy zadanie "Ostatnia Krucjata". Jego finałowe rozwiązanie oparte zostało na autentycznych wydarzeniach i obrzędach pogrzebowych wenezuelskiego plemienia Yanomami. "Bo czasami zło przychodzi pod maską dobra..." Lol
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
To oczywiście dla was za trudne do ogarnięcia więc po latach powiem, że demon w Świątyni Śniącego, który ma runę Masowy Sen, nieprzypadkowo nosi imię Somnius. Jest ono ściśle powiązane z łacińskim słowem "somnium" czyli sen.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Nie wiem czy to czysty przypadek, ale jakiś czas temu zwróciłem uwagę na imię jednego ze strażników ćwiczących pod okiem Wulfgara. Strażnik ów ma na imię Wolfgang, a dawno dawno temu czytałem opowiadanie "Kopalnie Kamienia" (parodia wydarzeń z Gothica) w którym to imię Wolfgang nosi właśnie nasz znajomy instruktor walki.

Teraz w grze Wolfgang znajduje się tuż obok Wulfgara. Jestem ciekaw, czy ktoś zaczerpnął to imię właśnie z tego głupkowatego opowiadania i umieścił takiego strażnika przy Wulfgarze czy jednak imię to jest zwykłym zbiegiem okoliczności?
Odpowiedz
Nie, to akurat zbieg okoliczności i to imię dobrałem zupełnie przypadkowo.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Czy ta skrzynia jest do otworzenia w jakimś konkretnym zadaniu czy może ja pominąłem gdzieś kluczyk do niej?
Opuszczona kopalnia, zaraz za jeziorkiem ze szczawiem królewskim, przed wejściem do części kopalni w Dolinie przodków.
[Obrazek: 02Fkdd2.jpg]
Odpowiedz
Możliwość otworzenia pojawi się w pewnym zadaniu, gdy otrzymamy do niej klucz.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Przed sekundą miałem ciekawe zdarzenie w grze. Quentin i Roscoe gaworzyli sobie w najlepsze okolo godziny 22 az nagle rzucili sie na siebie z bronią w ręku. Roscoe powalił Quentina, ograbił go ze złota i broni a jak tylko ten drugi się podniósł gaworzyli sobie dalej. Czy wywolal to jakiś skrypt czy to jakas niewyjasniona anomalia gothicowa? Dodam, że to wersja 1.4
Odpowiedz
Cytat:niewyjasniona anomalia gothicowa


raczej to
jak wiadomo sprawę Quentina to rozwiązuje późniejszym czasie sam bohater
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Klucz do drzwi na poniższym screenie dostaje się będąc w gildii złodziei w normalnym gothicu jeśli się nie myle?
Czy będąc członkiem Czarnych Jastrzębi dostane klucz do tych drzwi w kanałach w jakimś zadaniu?
Pytam ponieważ już sprawdzałem i da się tutaj wejść bez problemu przemianą w chrząszcza ale nie chciałbym sobie czegoś zepsuć jeśli to jakaś nagroda za zadanko czy coś :)
[Obrazek: VvNzAMd.jpg]
Odpowiedz
Jako Czarny Jastrząb już zadania nie dostaniesz związanego z tym pomieszczeniem.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Tak się zastanawiam skąd czerpaliscie inspiracje do układania dialogów w zadaniu "Miłość od pierwszego wejrzenia"?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości