Ekwipunek, szybki zapis itp
#1
mam jedno pytanie czy można spokojnie zmienić niektóre ustawienia w pliku gothic.ini
Odpowiedz
#2
jeśli krew czy wygląd okna ekwipunku to tak  - czy inne to już nie wiem ale sądzę ze też tak
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#3
Na pewno możesz uaktywnić autozapis i skróty klawiszowe dla miksturek.
 
Odpowiedz
#4
O co dokładnie chodzi?
Na pewno można zmienić zStartupWindowed z 0 na 1 i na odwrót. extendedMenu to samo. scaleVideos to samo. Można tak wymieniać dość długo.
Łatwiej byłoby napisać o co chodzi.
Odpowiedz
#5
dobra dzięki za odpowiedz a i chodziło właśnie o miksturki i zapis
Odpowiedz
#6
Powiększenie ekwipunku : 
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie      invMaxColumns=5     < zmieniamy tutaj na  16   ma wyglądać tak  invMaxColumns=16
Zapisujecie plik i cieszycie się powiększonym ekwipunkiem. Jak chcecie wrócić do standardu no to wpisujecie tam 5 .


Gra w okienku  : 
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie    zStartupWindowed=0    < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak   zStartupWindowed=1

Szybki użycie mikstury życia / many :
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie    usePotionKeys=0         < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak       usePotionKeys=1
Zapisujecie plik w samej grze  szybkie użycie mikstury zdrowia jest pod  przyciskiem " H "  a mikstury many  " P "

Szybki zapis F5   / Szybkie wczytanie F9 :
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie    useQuickSaveKeys=0         < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak       useQuickSaveKeys=1

Przy uruchomieniu Gothica od razu pomija nam oglądanie Logo (reklamy) Pirani  oraz JoWooD :
Wchodzimy do folderu Gothic/System    i szukamy pliku    Gothic.ini   otwieracie go notatnikiem.
Następnie szukacie ręcznie lub przy pomocy   ctrl + f   i wpisujecie     playLogoVideos=1   < zmieniamy tutaj na 1 ma wyglądać tak  playLogoVideos=0
Odpowiedz
#7
o właśnie o to mi chodziło! dziękuję!
Odpowiedz
#8
Poradnik zaktualizowany o kilka nowych rzeczy :)
Odpowiedz
#9
Hmm a pod jakim przyciskiem jest szybkie użycie mikstur many?
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#10
Pod przyciskiem "P".
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#11
Dziękuje ci dobry człowieku :D
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#12
A tak swoją drogą, zdecydowanie nie polecam używania szybkiego zapisu. Z tego co mi wiadomo (w tym własnego doświadczenia), może powodować znikanie postaci.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#13
witam,
zmieniłem sobie ilość kolumn w inwentarzu i ustawiłem szybkie potiony i gdy próbuje zapisać wyświetla mi komunikat:odmowa dostępu. Ktoś coś poradzi?
Odpowiedz
#14
Może masz plik ustawiony jako "tylko do odczytu" albo "read only"?
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#15
już działa, zmieniłem sobie uprawnienia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości