Znikające postacie
Jak mi Imperanona wywaliło do trupiarni, to polecacie gadać z nim tam czy przyzwać nowego? Bo zamierzam grać Mrocznymi, a pamiętam, że czasami były jakieś problemy z tym, że on potem nie miał nic na sprzedaż, tylko nie kojarzę z czego to wynikało.

Dobra, przetestowałem to i rozkminiłem, że opłaca się go przyzwać, bo ofertę handlową będzie miał ten Imperanon, z którym pogadamy o przyłączeniu się do Mrocznego Zakonu, a jako że jeszcze tego nie zrobiłem, to mogę na chillu go przyzwać i pogadać o dołączeniu z tym przyzwanym i wtedy ten przyzwany ma ofertę handlową, a ten w trupiarni nie. xd
Może komuś przyda się to info w przyszłości.
Odpowiedz
Sam już trochę gram w 1 R i było spoko ale w pewnym momencie zniknął mi Cipher i ten baron koło strażnika przy bramie, przywołałem obu kodami i póki co nie zauważyłem innych zniknięć, zobaczymy jak będzie dalej :D
Odpowiedz
Ja lubię sprawdzać kto siedzi w tot (goto waypoint tot) i czy to ma fabularny sens, żeby tam siedzieli. Jeżeli nie powinni się znajdować w tot, to ich tam zabijam za pomocą kill i wstawiam ich w odpowiednim miejscu. W ten sposób kontroluję ten niecny proceder Język No i będąc w tot możesz za pomocą klawisza 'T' podejrzeć kod przywołania. Język
Odpowiedz
@Hadar tu chodzi jak rozumiem o tą jaskinię pod słonecznym kręgiem i tam za tą "skałę" taką trzeba się dostać tak ? Nigdy nie próbowałem tam się pakować, póki co tych co przywróciłem to są wszyscy i działają bo misję w CJ miałem z Cipherem i miał opcje dialogowe ale kiedyś pewnie zajrzę :)
Odpowiedz
Jestem w trakcie wykonywania zadania " Świeża Krew " i muszę porozmawiać z Polikarpem, ale nigdzie go nie widzę. Czyżby zniknął ? Zresztą.. Corda również nie widzę.
Odpowiedz
Polikarp stoi między 8-12 przy szczycie wielkiego budynku - jak się wchodzi na farmę to widać go doskonale.
Możliwe, że podobnie jak u innych graczy postać została usunięta z gry, gdy zadanie w Jastrzębiach odwlekałeś. Przywróć go w takim razie kodem.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Raczej nie odwlekałem z wykonaniem tego zadania, bo wciąż jestem w I rozdziale  :)
No dobra, zaraz go przywołam za pomocą kodów.

Wybaczcie, że piszę post pod swoim ostatnim, ale już całkiem zgłupiałem. 

Przywróciłem Polikarpa i poszedłem do Khorinis zająć się innymi rzeczami, ale później wróciłem na farmę Onara i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem go jak pracuje w polu i.. Obok Gunnara.  Facepalm

Jest jednak problem, bo cofnąłem się w zapisach przed jego przywołaniem i nigdzie typka nie ma. Ot zagadka..
Odpowiedz
Włącz zapis gdzie go nie ma i w konsoli wpisz:
Jak będzie w grze, to Cię do niego przeniesie i zobaczysz gdzie się ewentualnie schował.
Odpowiedz
Zrobiłem jak pisałeś Irwin. Cóż.. Sami zobaczcie: 
[Obrazek: 9TnU746]

Xardas i zwolennicy Starożytnego Kultu w jaskini obok Słonecznego Kręgu. Nie wiem jak to skomentować. Coś się popsuło ? Wcześniej '' wcięło " mi Xardasa i musiałem go przywołać kodem. Tak samo Cronosa. Może stąd ów błędy ?
Odpowiedz
Klasyczny bug Przeznaczenia objawiający się tym, że NPCty które "fabularnie przeskakują między światami" (w przyszłości przenoszą się do innego świata, czyli np. z Khorinis wędrują do Górniczej Doliny) czasami potrafią zniknąć - inaczej znaleźć się w trupiarni (jest to miejsce, które gra przypisuje NPCom, które z danego świata/ZENA powinny w którymś momencie gry np. przy zmianie rozdziału zniknąć), czyli tam właśnie gdzie znajdują się na screenie, który udostępniłeś.
Jest to błąd moda, ale nie przejmuj się tym. Po prostu jeżeli jesteś przekonany na 100%, że jakoś NPCt wyparował pomimo tego, że fabularnie nie powinien, to musisz sobie go przyzwać kodami.
W jaki sposób działają kody i inne badziewie nie będę się tu rozpisywał, bo to nie ten temat. Warto jedynie pamiętać, żeby przed każdym zapisem należy wyłączać Marvina kodem 42 będąc w zakładce statystyk.
Wracając do tematu:
jeśli mówisz, że przyzwałeś Polikarpa, ale potem się cofnąłeś w zapisie, to gra zapomniała o tym, że go przyzwałeś. Po wklejeniu go kodami, powinieneś wyłączyć konsolę i zapisać grę. Dopiero wtedy Gothic zapamięta, że faktycznie przyzwałeś tego NPC kodami.
Wracając do konkretnej sytuacji o której mówisz: w momencie, w którym Polikarp jest Ci potrzeby, przyzwij go kodami, następnie wyłącz kody, czyli "b42b" na klawiaturze, zapisz grę i dalej graj, tak jakbyś grał wcześniej. Podstawą jest to, żeby po przyzwaniu NPC zapisać grę, tylko przy wyłączonym trypie tzw. oszukiwania, czyli Marvina.
Rozpisałem się jak debil, ale jak ktoś nie zna specyfiki kodów i silnika Gothica, to może mieć mały mind fuck, temu starałem się to wytłumaczyć dość prostolinijnie.
Pewnie i tak da się to wytłumaczyć lepiej. xD

@edit
To samo tyczy się każdego innego NPCta, który zniknął, a nie powinien.

@edi2
Po przeczytaniu swojej własnej wypowiedzi stwierdzam, że jest ona dość chaotyczna. Niestety po pijaku tak wyglądają posty. xd Pewnie ktoś z DT skoruguje mój post. xd
Odpowiedz
(23.07.2021, 23:05:09)Fletcher napisał(a): Zrobiłem jak pisałeś Irwin. Cóż.. Sami zobaczcie: 
[Obrazek: 9TnU746]

Xardas i zwolennicy Starożytnego Kultu w jaskini obok Słonecznego Kręgu. Nie wiem jak to skomentować. Coś się popsuło ? Wcześniej '' wcięło " mi Xardasa i musiałem go przywołać kodem. Tak samo Cronosa. Może stąd ów błędy ?

Poprzenosiło Ci niektórych NPC'tów do miejsca, gdzie gra przechowuje niepotrzebne postaci.
Odpowiedz
Dzięki za pomoc. Dzisiaj wróciłem z urlopu i zamierzam kontynuować grę, ale mam pytanie. Przywróciłem Polikarpa za pomocą kodu, ale przez to jest ich teraz dwóch - jeden pracuje w polu, a drugi rozmawia z Gunnarem. Grać dalej i się tym nie przejmować ?
Odpowiedz
pewnie, albo usuń jednego kodem - kill
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Na " Kill " się nie nabiorę. Już tego próbowałem i... Pojawiła się pewna ciekawostka po uśmierceniu Polikarpa  :)
Odpowiedz
Jestem ciekaw czy zablokujemy sobie linie fabularną jeśli zabijemy wcześniej Polikarpa i będziemy dalej grać?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości