Znikające postacie
#16
(02.02.2017, 18:02:46)Dota napisał(a): To jest bug. Imperanon nie powinien znikać.
A błędy, które Ci wyskakują są też niepokojące. Zapewne były katalizatorem buga ze znikającym Imperanonem.
Ogólnie rzecz biorąc to dyskusję trzeba przenieść do tematu ze znikającymi postaciami.

Błędy są efektem wczytywania zbyt dużej ilości elementów na raz, tak myślę - być może zbyt duży zasięg widzenia mam ustawiony, ale też raptem na 160% oba.

Poprosiłbym o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Odpowiedz
#17
(02.02.2017, 18:08:32)Makku napisał(a): Błędy są efektem wczytywania zbyt dużej ilości elementów na raz,
słusznie
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#18
(21.02.2017, 22:09:01)Wortex napisał(a): Nie chill bo to jest jakieś pojebane że każdemu jakaś postać znika ;/

Nie każdemu wielu osobom (w tym mi) żadna postać nie zniknęła, a skrypterzy nic nie zjebali bo na 10 osób, nawet jeśli 9 nie działa skrypt a 1 działa to znaczy że skrypt działa poprawnie bo gdyby był zjebany to by nie działa nikomu to chyba logiczne :>
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
#19
Mały problem
Przyzwany kodem Imperanon nie ma nic na sprzedaż. Sytuacja niestety nie zmieniła się wraz z nowym rozdziałem
Odpowiedz
#20
(21.02.2017, 23:45:25)Curufin napisał(a): Mały problem
Przyzwany kodem Imperanon nie ma nic na sprzedaż. Sytuacja niestety nie zmieniła się wraz z nowym rozdziałem

Miałem identyczny problem, o którym zresztą pisałem, ale w moim przypadku dalej jestem w R2, miałem nadzieję, że po rozdziale sytuacja się zmieni :Język tego co mi się wydaje - Imperanonowi napełnia się ekwipunek dopiero jak dołączasz do Mrocznych, w związku z czym ten przyzwany ma ekwipunek pusty. No niestety, musisz sobie jakoś poradzić bez zwojów od niego, uwierz mi, że znam Twój ból.
Odpowiedz
#21
Trochę bieda, bo właśnie gram Mrocznym i bez tych zwojów jakby puściej w moim arsenale
Odpowiedz
#22
Sytuacja chyba nie ulegnie zmianie w kolejnym rozdziale, bo Imp dostaje wszystkie przedmioty na start i potem mu już nic nie przybywa. A przynajmniej tak mi się wydaje.

Mi się raczej wydaje, że to działa na tej zasadzie, że w pewnych konkretnych miejscach skryptu jest nawalone sporo kodu (który rzeczywiście jest napisany poprawnie), ale przez złą optymalizację wykonuje się za dużo akcji na raz, co prowadzi do tego, że na słabszych komputerach coś się źle wykonuje i z jakiegoś powodu samoistnie zaskakuje ta opcja removeNPC. Takie sobie przynajmniej wyrobiłem zdanie oparte na tym co pisali gracze i na własnych doświadczeniach. To by wyjaśniało też dlaczego kody są katalizatorem do tego buga.
Prawdopodobnie jakby nad tym mocno przysiąść i zrobić tryliardy testów, to by się to udało naprawić, ale wymagałoby to kolosalnej ilości czasu, żeby w tak dużym modzie wszystko posprawdzać, więc zdaję sobie sprawę z tego, że niestety musi zostać tak jak jest.
Odpowiedz
#23
wszystko się zgadza, Dota, ale
Cytat:Inaczej poprowadzona rozmowa/zadanie i się może posypać

jest już herezją, bo ja nie znam takiego przypadku  w tej grze, z jednym jedynym wyjątkiem...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#24
Tak, to już jest przesada, ale np. ja sobie ostatnio zbugowałem zadanie z Urizielem (tzn. mogłem go robić, ale nie miałem go w dzienniku), bo biegałem w ŚŚ w zbroji bandyty (bo była wtedy moim najlepszym pancerzem jaki miałem) i kompletnie o tym zapomniałem, a jak doszedłem do Gor Na Trasha, to nie wydało mi się dziwne, że mnie po prostu zaatakował i przez to nie miałem pierwszego dialogu otwierającego ten quest w efekcie czego nie pojawił się w dzienniku. Chodzi mi o to, że po prostu zdarzają się takie przypadki, że ktoś pomyśli nieco inaczej i coś się może delikatnie skrzaczyć.
Choć prawdą jest, że ciężko jest sobie tak zbugować misję, żeby nie dało się jej ukończyć, jeśli oczywiście nie robi się jakichś pomylonych rzeczy w stylu mordowanie NPC itp.
Odpowiedz
#25
TEMAT zamykam.
Przyczyny znikania są podane w postach zbiorczych.
Kto się nie stosuje do podanych zaleceń jest sam sobie winien.
Kto podaje, że się do wszystkich stosuje - zazwyczaj kłamie, bo co go to kosztuje- nic.
W swoim czasie temat został założony w dobrej wierze, by pomóc graczom w takich sytuacjach - zanim ustaliliśmy możliwe przyczyny. 
Ponieważ większości graczy nic nie zniknęło, więc zarzucać błędów skryptowych nie można.
Od jakiegoś czasu temat stał się miejscem uprawiania trollingu przez osoby niechętne DT, Przeznaczeniu i mnie personalnie też.

Pytania o znikające postacie w innych tematach, w tym w temacie "Mam Buga!" będą karane podwójnym 10% ostrzeżeniem.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#26
I jeszcze jedna jakże do bólu już wałkowana kwestia, ale stwierdziłem, że po raz ostatni ją poruszę. Temat odpowiedni został zamknięty, więc poruszę ją tu.
Czy jesteście absolutnie pewni, że ze znikaniem postaci nie da się absolutnie nic zrobić? Znam na wylot całą dostępną przewałkowaną tu wiedzę na ten temat, stosuję się do wszelkich rad, konsoli przedtem nie wpisałem ni razu, a mimo wszystko już po kilkudziesięciu godzinach gry nie udało mi się uniknąć zniknięcia takich postaci jak Xardas czy Imperanon. Psuje to niestety ogólny, wspaniały odbiór i komplikuje bardzo rozgrywkę nawet gdy przyzwiemy daną postać na kodach (np. przyzwany Imperanon nie ma do sprzedania zwojów). Ja naprawdę wszystko wiem.  Wiem, że wiele osób takich zniknięć się ustrzegło, ale gdyby był cień choć szansy na naprawienie tego, to warto by. Jestem przekonany. Jeśli zaś go nie ma, to oczekuję prostej odpowiedzi i temat zamknę na wieki. Sorry, ale musiałem raz jeszcze się upewnić.
Odpowiedz
#27
Token, ja jestem zdania, że wiele może też zależeć najzwyczajniej w świecie od sprzętu na którym gramy, a nie od używania konsoli. Już przyznawałem, że podczas pierwszej rozgrywki gdzieś tak od II rozdziału zacząłem sobie co jakiś czas przyśpieszać nudne podróże kodami na rozmaite sposoby: klawiszami K i F8 oraz komendami save/load position i goto waypoint. Nie używałem często, ale jednak. Nie zniknęła mi żadna postać oprócz Mrocznych, (ale oni znikneli mi zanim pierwszy raz odpaliłem Marvina) ale z tego co wyczytałem na forum to oni znikają, gdy dołączymy do innej gildii więc może to akurat nie wina mojego "czitowania" tylko zamysł fabularny. Mam 16Gb RAM, więc może to robi robotę?

Teraz robię drugą rozgrywkę, wykańczam właśnie II rozdział godzin mam kilkadziesiąt, nie chce mi się teraz sprawdzać ile dokładnie. Tym razem na czysto bez żadnych kodów, mapę przemierzam cierpliwie bez wspomagaczy. I w tym wypadku również nie mam problemu z żadnym znikaniem. Z tego co pamiętam to na forum były liczne skargi na jakieś problemy/błędy z Teofilem ale do tego etapu jeszcze nie dobrnąłem.
Odpowiedz
#28
oto  fragment skryptu odpowiedzialnego za usunięcie z gry Xardasa w Khorinis

w pliku nadrzędnym B.Enter_NewWorld mamy dla
func void b_enter_newworld() - czyli wejścia w zen Khorinis

if(KILLXARDASISNEW == TRUE)

    {
        B_RemoveNpc(NONE_100_Xardas);
    };
gdzie     KILLXARDASISNEW = TRUE; występuje tylko w 
rozmowie z Xardasem w Zamku w GD kończącej się słowami

AI_Output(self,other,"DIA_Xardas_Hello10_14_04");    //Rytuał przeprowadzimy w mojej starej wieży, gdy tylko się tam pojawisz.
 KILLXARDASISNEW = TRUE;


i nigdzie indziej

skrypt nie kłamie, skrypt jest albo dobry, albo zły i nie działa wcale

i tak można opisać każdą postać "znikającą" w grze

jeśli ktoś ma watpliwości do jakiejkolwiek postaci w grze , która "znika" to cierpliwie wyszukam wszystkie fragmenty skryptu do tego się odnoszące i cierpliwie napiszę, że znikanie jest możliwe tylko na podstawie tego skryptu i jego funkcjonalności

oczywiście będzie tak do momentu kiedy się definitywnie wkurwię ;)

aha i jeszcze jedna uwaga, która może już padła gdzieś, a moze i nie bo jest zbyt oczywista
już wiele lat temu stwierdzono, że Gothic zwłaszcza 2, jest bardzo wrażliwy na teleportacje postaci szczególnie pomiędzy poszczególnymi podstrefami danego zena, których jest zazwyczaj kilka
gdy gracz sie teleportuje a następnie szybko zapisze grę, to istnieje możliwość , że nie wszystko się wczyta , zwłaszcza w pozostałych podstrefach zena
tak działa silnik - im mniejsza jest liczba obiektów w danej podstrefie tym wczytywanie obiektów jest szybsze , im słabszy sprzęt, tym  wczytywanie obiektów przebiega wolniej
tego się nie przeskoczy bo tak działa silnik tej gry po prostu
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#29
No dobrze, skoro jednak dyskutujemy to podyskutujmy raz jeszcze. Działanie skryptu rozumiem i tu jest wszystko prawidłowo, ale co gdyby np. dodać jakiś kolejny warunek do tego już istniejącego? Tzn. musiałyby spełnione zostać dwa by postać zniknęła z zena. To by się dało zrobić? I mogłoby coś dać w kwestii znikania? Bo generalnie postaci narażonych na znikanie jest relatywnie mało, a zniknięcia jak do tej pory miały miejsce tylko w zenie Khorinis, toteż gdyby dało się jakoś skrypty jeszcze czymś opatrzeć, zmniejszając prawdopodobieństwo zniknięcia niekontrolowanego, to byłoby to do zrobienia.

(29.03.2017, 21:15:06)Memorius napisał(a): aha i jeszcze jedna uwaga, która może już padła gdzieś, a moze i nie bo jest zbyt oczywista
już wiele lat temu stwierdzono, że Gothic zwłaszcza 2, jest bardzo wrażliwy na teleportacje postaci szczególnie pomiędzy poszczególnymi podstrefami danego zena, których jest zazwyczaj kilka
gdy gracz sie teleportuje a następnie szybko zapisze grę, to istnieje możliwość , że nie wszystko się wczyta , zwłaszcza w pozostałych podstrefach zena
tak działa silnik - im mniejsza jest liczba obiektów w danej podstrefie tym wczytywanie obiektów jest szybsze , im słabszy sprzęt, tym  wczytywanie obiektów przebiega wolniej
tego się nie przeskoczy bo tak działa silnik tej gry po prostu

Ja na przykład mam 8 gb ramu z czego prawie 6 wolne i nie zapisuję w żadnych takich 'przelotowych' momentach...
Odpowiedz
#30
Nie zrozumiałeś.
Podałem przykład Xardasa z Khorinis.
Zniknął ci PRZED zaistnieniem skryptu wywołującego znikanie tej postaci.
Nie istnieje warunek skryptowy by powstrzymać znikanie wywołane czynnikami pozaskryptowymi.
Nawet gdyby uznać, że w pierwszej kolejności (czy tylko) znikają postacie w ramach funkcji removeNPC to zastąpienie jej rutyną TOT też niczego nie zmieni, bo i ona zawiera funkcję remove NPC.
Skrypt jest albo dobry albo zły. Nie może być raz taki a raz taki.
Jego realizacja może być nieudana, ale sam jesli jest dobry to jest dobry.
Nie istnieje pojęcie skryptu niejednoznacznego.
Jesli skrypt jest dobry i gracz coś w ramach jego dostaje, to dostaje, jesli ginie to ginie, a jesli gada z kimś to gada.
Nie ma opcji, ze może dostać ale nie musii, czy będzie gadał albo nie będzie , lub ze być może nie zginie.
To jak 2+2 zawsze jest 4 w kalkulatorze, no chyba że sam kalkulator szwankuje.

Skrypt wywołuje tylko określone działanie w silniku gry i nie robi niczego więcej.
Co robi silnik w określonej sytuacji wiedza zapewne tylko jego twórcy, a i pewnie nie zawsze i nie dla każdej sytuacji.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości