Znikające postacie
#46
Wcieło mi tego paladyna co siedział obok DIEGO w GD... 
Widziałem go na wczesniejszych zapisach jak jeszcze nie rozpoczołem zadań ze zbieraniem informacji o rudzie a ścigałem maga z mrocznego kultu...
Nie chciałem z Diego włączać rozmowy zeby nic sobie nie zbugować i teraz mam.

Czy jest jakis poważniejszy wątek z tym paladynem oprocz tego co mowił Diego ze chce on dostać sie z powrotem do zamku ? 
Jesli nie to moze lepiej daruje sobie konsole z przywoływaniem go.
Odpowiedz
#47
nigdzie nie znika tylko stoi w innym miejscu w dzień
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#48
Witam , Panowie wcieło mi kucharzy ze zjednoczonego obozu , tych których musiałem sprowadzic od Fajetha , mozecie pomoc z przywołaniem ?
Odpowiedz
#49
Możesz coś więcej napisać, bo to ciekawe i chyba nie na temat. Ci NPC, jeśli zniknęli, to chyba tylko z twojej winy zostali zjedzeni przez potwory. Czy też bez żadnej akcji skryptowej wyparowali?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#50
Odprowadzilem do obozu, zaczepili z gadka, zostali przy kotle, od tamtego momentu, nie zaczepialem kucharzy, nie zwracałem na nich uwagi. Jak coś to był szybki teleporty do obozu gadka z Arto i kompania ,, teraz jestem w 4 rozdziale I jakoś mi w oko wpadło że ich nie ma, nie wiem, konsola była raz użyta bo wcześniej zanikl Imperanon
Odpowiedz
#51
I rozdział, zniknął mi Sylvio i Cipher z farmy onara
Czy oni może wcześniej poszli do GD bo coś powątpiewam, wczytywałem już wczesniejsze save'y z khorinis ale na każdym ich już nie ma (powróciłem z doliny przodków)
Ogólnie to wydaje mi się że już nie będę miał zadań z nimi powiązanych aż do GD gdzie polują na te smoki.
1.A teraz pytanko, czy jak postać zniknie z powodu niezaładowania czy tam błędów w save'ie to czy później jeśli miejsce jej pojawienia sie zmienia np "prawdopodobnie jeśli nic mod nie zmienił powinni być w górniczej dolinie później" to czy postać się pojawia? (górnicza dolina to przecież inny zen)?
2. Coś czytałem o miejscu jakimś gdzie pojawiają się postacie które zniknęły, gdzie to jest?
3. Jeżeli już postacie nie wrócą lepiej przywołać je kodem czy znaleźć to miejsce o którym pisałem wyżej i nie wiem wejść w tą postać i polecieć do miejsca gdzie powinna stać czy jak XD?
Odpowiedz
#52
Tak się zdarzyć nie powinno.
1. Tak
2. Za ścianą w starej kopalni przy Kręgu
3. Raczej przywołać, ale taka postać jest pozbawiona np inwentarza lub możliwości np nauki, jeśli już wcześniej takie miała.
Tak więc zapisuj często i próbuj ewentualnie wczytywania - to najlepszy sposób.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#53
Cytat:1.A teraz pytanko, czy jak postać zniknie z powodu niezaładowania czy tam błędów w save'ie to czy później jeśli miejsce jej pojawienia sie zmienia np "prawdopodobnie jeśli nic mod nie zmienił powinni być w górniczej dolinie później" to czy postać się pojawia? (górnicza dolina to przecież inny zen)?


postać (ta sama) w innym zenie ma zawsze inne instance i jest np kilku Gornów i Miltenów oraz także inny Silvio i Cipher, więc na pewno się pojawią
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#54
Dzięki Tituf,
Czyli dobrze zrozumiałem z odpowiedzi na punkt 1 że nie mam czym się przejmować bo postacie i tak pojawią się w GD (tylko tam są kolejne dialogi z nimi, chyba że czegoś nie wiem i Cipher czy Sylvio w 2 rozdziale mają coś do powiedzenia i powinienem ich przywołać)
Gram na 10 slotach co chwile zapisuje na kolejnym.

Dobra jeszcze ostatnia sprawa,
Czy jeżeli zauważę że jakiś npc zniknął i potwierdzę sobie że po prostu nie znajduję się gdzie indziej to powinienem go przywołać kodem od razu gdy to zauważę czy dopiero gdy ta postać będzie powiązana z jakimś zadaniem i mnie to blokuje?
Mam na mysli sytuację np randomowo znika mi Constatntino ale nie mam związanego z nim questa, czekać aż będę mial jakiś quest z nim powiązany i dopiero go przywołać czy od razu powinienem naprawić problem?
Odpowiedz
#55
Można od razu.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#56
Taka ciekawostka:
Nie wiem czy się mylę ale zniknąl mi Nefarius, kompletnie nigdzie go nie było w ruinach (początek 2 rozdziału przed oddaniem nam przez Saturasa ornamentu).
Jednak w przypadku gdy dostałem ornament od Saturasa wszyscy magowie poza Saturasem który był w zasiegu mojego wzroku zostali teleportowani przed wejście do Portalu tak jak to się odbywa w normalnym gothicu (W tym Nefarius).
Dowodzi to że jak postać zniknie to może się pojawić ponownie prawdopodobnie jeżeli nadany jest jej nowy waypoint nawet w aktualnym Zenie.
Odpowiedz
#57
Cos w tym jest, mi zniknął Myxir w 1 rozdziale i niestety zorientowałem się jak uplynelo od tego wiele godzin rozgrywki dlatego przyzwalem go kodami a po jakims czasie miałem już dwóch Myxirow.
Odpowiedz
#58
Chyba będę musiał prosić o kod na Imperanona :/ Zrobiłem już jakiś czas temu wszystkie zadania na dołączenie do Mrocznych, ale z samą decyzją wstrzymałem się do czasu zrobienia wszystkich pozostałych zadań jakie się da w R1. Trudno powiedzieć, kiedy mi zniknął, bo dawno nie zachodziłem w tamte rejony, zorientowałem się dopiero dzisiaj w trakcie pogoni za Zorexem. Sejwów mam kilka, ale to mnie nie ratuje, bo mam część zrobionych w przeciągu dwóch ostatnich dni i na nich już go nie ma, plus jakieś przedpotopowe sprzed dwóch tygodni.
Odpowiedz
#59
zazwyczaj tego nie robię ale dobra
B5_9000_Narsus
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#60
Znalazłem Lottę, żywą, obok Iglerio, Kiranora i Ciphera (też żywych) i kilka innych postaci (wszyscy żywi, choć nie wiem czy to określenie jest właściwe w stosunku do Sługi Xardasa :D), w przechowalni ciał w kopalni pod Słonecznym Kręgiem. Ale tych co wymieniłem z imienia, to nie robią absolutnie żadnego fabularnego sensu, żeby się tam znajdowali. Co więcej Lotta, Kiranor i Cipher są mi potrzebni, żeby pociągnąć dalej questy...

Co teraz? Teoretycznie mógłbym zagadać do nich w tej przechowalni ciał, ale nie wiem czy to jest optymalne rozwiązanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości